Shia-Online.ir - شیعه آنلاین - پیام مراجع عظام تقليد درباره فیلم موهن ضد اسلامی
25000 3:46 - 24 شهریور 1391
پیام مراجع عظام تقليد درباره فیلم موهن ضد اسلامی


به گزارش شيعه آنلاين، در پی پخش فيلم موهن ضد اسلامی که خشم مسلمانان سراسر جهان عليه ايالات متحده آمريکا و اسرائيل را برانگيخته، مراجع عظام تقليد تقليد نيز به طور جداگانه بيانيه و پیام هايي را صادر کردند که متن کامل آن به شرح ذيل است:

پیام حضرت آیت‌ الله سيد علي خامنه اي

بسم الله الرحمن الرحيم - قال الله العزيز الحکيم: يُريدونَ لِيُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوکَرِهَ الکافِرون

ملت عزيز ايران؛ امت بزرگ اسلام

دست پليد دشمنان اسلام بار ديگر با اهانت به پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله و سلم کينه ي عميق خود را آشکار ساخت و با اقدامي جنون آميز و نفرت انگيز، خشم مجموعه هاي خبيث صهيونيستي را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنوني نشان داد.

در روسياهي عاملان اين جنايت و گناه بزرگ همين بس که مقدسترين و نوراني ترين چهره ميان مقدسات عالم را آماج ياوه هاي مشمئز کننده ي خويش ساخته اند. پشت صحنه ي اين حرکت شرارتبار، سياستهاي خصمانه ي صهيونيسم و امريکا و ديگر سران استکبار جهاني است که به خيال باطل خود ميخواهند مقدسات اسلامي را در چشم نسلهاي جوان در دنياي اسلام از جايگاه رفيع خود فروافکنده و احساسات ديني آنان را خاموش کنند.

اگر از حلقه هاي قبلي اين زنجيره ي پليد يعني سلمان رشدي و کاريکاتوريست دانمارکي و کشيش هاي امريکايي آتش زننده قرآن حمايت نميکردند و دهها فيلم ضد اسلام را در بنگاههاي وابسته به سرمايه داران صهيونيست سفارش نميدادند، امروز کار به اين گناه عظيم و غيرقابل بخشش نمي رسيد. متهم اول در اين جنايت، صهيونيسم و دولت امريکا است.

سياستمداران امريکا اگر در ادعاي دخالت نداشتن خود صادقند بايد عاملان اين جنايت شنيع و پشتيبانان مالي آن را که دل ملتهاي مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با اين جرم بزرگ برسانند.

برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان نيز بدانند که اين حرکات مذبوحانه ي دشمنان در برابر بيداري اسلامي، نشانه ي عظمت و اهميت اين خيزش و مبشّر رشد روزافزون آن است.
والله غالبٌ علي امره
سيدعلي خامنه اي
23/شهريور/1391
پیام حضرت آیت‌ الله شيخ ناصر مکارم شيرازي

بسم الله الرحمن الرحيم - بار دیگر دست‌هاى آلوده صهیونیست‌ها و بعضى از کشیش‌هاى افراطى آمریکایى که سوء نیت خود را قبلا در مورد آتش زدن قرآن مجید نشان داده بودند از آستین خیانت درآمد و محصول آن فیلمى آمریکایى با اهانت‌هاى بى‌سابقه نسبت به پیامبر اسلام (صلى الله علیه وآله و سلم) بود.

این عمل زشت و ننگین نشان داد که آنها از ترس بیدارى جهان اسلام و گسترش این آیین الهى در جهان سخت به وحشت افتاده‌اند و به هر کار احمقانه‌اى دست مى‌زنند که قطعا نتیجه معکوس خواهد داشت.

خوشبختانه مسلمانان بیدار در چندین کشور عربى و اسلامى واکنش شدیدى نشان دادند و اثبات کردند که این اعمال ننگین بدون جواب نخواهد ماند.

لازم است مسلمانان سایر کشورها و مسلمانان بیدار کشورمان نیز با آنها هم صدا شده و در روز جمعه پاسخ دندان‌شکنى به این توطئه صهیونیستى ـ آمریکایى بدهند.

شگفت‌آور اینکه مسئولان آمریکایى و شوراى امنیت که دست‌نشانده آنهاست نه تنها این عمل را محکوم نکردند بلکه بعضى از آنها با اهانت به کسانى که در برابر سفارت‌خانه‌هاى آنان دست به تظاهرات زده بودند آنها را افرادى وحشى خواندند، در حالى که نام وحشى شایسته کسانى است که بدون هیچ دلیلى به مقدّس‌ترین اعتقادات مسلمین اهانت کرده و جهان را از آنچه هست ناامن‌تر مى‌کنند.

ما ضمن محکوم کردن شدید این اهانت بى‌سابقه از همه مسلمین جهان مى‌خواهیم با پاسخگویى مناسب و منطقى درس عبرتى به آنها و محرّکان آنها بدهند تا براى همیشه این‌گونه اعمال زشت و نفرت‌انگیز را فراموش کنند.

پیام حضرت آیت‌ الله سيد محمدعلي علوی‌گرگانی

باسمه تعالی - قال الله تعالی: قُلْ يَا أَهْلَ الْکِتَابِ هَلْ تَنقِمُونَ مِنَّا إِلاَّ أَنْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنزِلَ مِن قَبْلُ وَأَنَّ أَکْثَرَکُمْ فَاسِقُونَ (مائده 58)

دشمن قسم خورده جبهه حق بار دیگر بغض خود را نسبت به پیامبر رحمت و عزت آشکار کرد و با ساخت فیلمی موهن کینه‌های درونی خود را آشکار کرد.

اینان که به زعم خود با این کار قصد زنده کردن دوران جنگ‌های صلیبی و زمینه سازی برای جنگ بین تمدن‌ها را در سر می‌پرورانند،‌ از عذاب سخت الهی غافلند، لکن به زودی به سزای عمل خود خواهند رسید و بر طبق وعده خدا که می‌فرماید: «یخربون بیوتهم بایدیهم و ایدی المومنین» به دست خود یا مومنین خانه خراب خواهند شد.

اینجانب این اهانت عظیم را که از ناحیه برخی کارگردان‌های شیطان صفت و با چراغ سبز، صهیونیزم بین الملل انجام گرفته را محکوم می‌کنم و امت اسلامی را به هوشیاری نسبت به دسیسه‌های دشمنان فرا می‌خوانم و از شیعیان نیز می‌خواهم با تبعیت از علمای وارسته و آگاه و ولایت فقیه مسیر درست را پیموده و دسیسه‌های دشمنان را خنثی کرده و خشم خود را به درستی به جهانیان نشان دهند.

اظهارات حضرت آيت الله شيخ لطف الله صافي گلپايگاني

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني صبح روز پنج‌شنبه 23/6/1391 در ديدار جمعي از طلاب و فضلاي حوزه علميه، با محکوميت اهانت جديد دشمنان دين مبين اسلام، خواستار برخورد جوامع علمي و بين المللي و آزادي‌خواهان جهان با اين اهانت شد.

معظم له با بيان اينکه مبارزه با اسلام و پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله از آغاز ظهور دين عزيز اسلام سابقه داشته است فرمودند: از روز اول که پيامبر عاليقدر اسلام براي نجات مردم ستمديده و هدايت نسل‌هاي بشري به رسالت مبعوث شدند، دشمنان اسلام - که بيم و هراس زيادي از پيشرفت سريع اين دين آسماني داشتند- با آن وجود مقدس و قرآن کريم مخالفت‌ها نمودند که به خيال خام خود بتوانند جلوي پرتوافشاني نور خداوند را بگيرند ولي بحمدالله تا امروز موفق نشده و نخواهند شد.

ايشان در ادامه باتوجه به پيشرفت و گسترش دين اسلام در سراسر جهان بيان داشتند: مشاهده مي‌شود که بسياري از مردم حقيقت‌جو و جوانان آزادي‌خواه در کشورهاي دنيا؛ به خصوص آمريکا و اروپا، گرايش شديدي به دين مقدس اسلام پيدا دارند و هر ساله شاهد تشرّف بسياري از آنان به اين دين مبين مي‌باشيم.

امروز در آمريکا احداث مساجد و مراکز اسلامي پيشرفت قابل توجهي دارد و اين، نشان از حقيقت اين دين و تطابق احکام و دستورات آن با فطرت پاک و سليم انسان‌ها دارد.

مرجع عاليقدر شيعه در ادامه با اشاره به اهانت جديد دشمنان عليه پيامبر مکرم اسلام صلي الله عليه و آله فرمودند: دشمنان قسم‌خورده‌ي اسلام با روش‌هاي جديد خود به مبارزه با اسلام عزيز که در حقيقت مبارزه با نور و هدايت الهي است برآمده و با ساختن فيلم‌هاي موهن به مقدسات، اهانت مي‌نمايند.

ما با محکوم کردن اين اهانت از مردم آزادي‌خواه دنيا و به خصوص مراکز علمي و دانشگاه‌هاي بزرگ اديان مختلف جهان مي‌خواهيم که اين اعمال ضد دين، ضد علم و ضد منطق را محکوم کرده و به وظيفه‌ي بزرگ علمي و وجداني خود عمل نمايند.

معظم له در پايان بيان کردند: انشاء الله اسلام، سرتاسر گيتي را فتح مي‌نمايد و مردم ستم‌ديده و مظلوم جهان را -که از ستم مستکبرين و استعمارگران به ستوه‌ آمده‌اند- از سلطه‌ي آنان نجات مي‌دهد، و در سرتاسر گيتي شاهد نداي الله اکبر و اهتزاز پرچم اسلام خواهيم بود.

پیام حضرت آیت‌ الله سيد صادق روحانی

بسم الله المنتقم - خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «وَضُرِبَتْ عَلَيْهِمُ الذِّلَّةُ وَالْمَسْکَنَةُ وَبَآؤُوْاْ بِغَضَبٍ مِّنَ اللَّهِ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ کَانُواْ يَکْفُرُونَ بِآيَاتِ اللَّهِ وَيَقْتُلُونَ النَّبِيِّينَ بِغَيْرِ الْحَقِّ ذَلِکَ بِمَا عَصَواْ وَّکَانُواْ يَعْتَدُونَ»

«و بر آن‌ها ذلّت و خواری مقدّر گردید، و چون دست از ستمکاری و عصیان برنداشته و به آیات خدا کافر می‌گشتند و انبیا را به ناحق کشتند دیگر بار به خشم و قهر خدا گرفتار شدند » - آیه 61 سوره بقره

با کمال تاسف باید گفت که :هر روز ده‌ها بلکه صدها مسلمان در نقاط مختلف جهان مانند یمن، عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، برمه و غیره، با حمایت‌ دولت‌های بزرگ استکباری و در میان سکوت مدعیان حقوق بشر کشته می‌شوند، انگار که  خون مسلمان ـ که خدا از ریختن خون او باز داشته است ـ بی‌ارزش‌ترین خون‌ها در جهان است؛

از طرفی دیگر  برخی دولت‌های به ظاهر اسلامی زیر سنگینی ظلم و جنایت دولت‌های استکباری نسبت به سرنوشت  مردم مسلمان  و چپاول و غارت منابع و ثروت ملتشان، کمر خم نموده اند، گویی حاکمان کشورهای  اسلامی برای خود و ملت خود به این ظلمها  رضایت داده‌اند؛

و هم اکنون نیز کار به جایی رسیده است که گروه سازنده فیلم توهین آمیز با حمایت صهیونیست ها  که هیچ بویی از انسانیت نبرده اند ، دست به ساخت فیلمی می‌زنند که در آن به عظیم‌ترین شخصیت آفرینش یعنی وجود پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) و ذات مقدس و مقام شامخ آن حضرت در مرأی و منظر حاکمان دولت‌های مسلمان اهانت می شود،  اما همچنان هیچ کدام از آن حکام  عکس العملی نشان نمی دهند و به سکوت خفت بار خود ادامه می دهند، در صورتی که اگر  مقام و جایگاه  یکی از آنان با انتقاد و اعتراض مردمی  روبرو شده بود، لحظه‌ای در برخورد خشونت آمیز  با معترضین ومردم مظلوم خود ، تردید نمی کردند .

سران دولت‌های اسلامی باید ، سکوت خود را شکسته و توهین به کرامت پیامبر عظیم الشان (صلی الله علیه وآله) را محکوم کنند و در کنار ملت‌هایشان بایستند و انزجار خود را از این عمل پست شیطانی ابراز کنند؛ و بدانند که در برابر خدا و تاریخ نمی‌توان جانب سکوت و بی‌مبالاتی را گرفت و این کارشان نتیجه‌ای جز ذلت و خواری و عذاب دردناک نخواهد داشت.

همچنین سخن من در اینجا با رئیس جمهوری آمریکا نیست که در قبال این مسأله، موضع‌گیری کند و یا پرده از سکوت ننگین خود بردارد ، بدون تردید او و سایر حکمرانان آمریکا  با تمام موضع‌گیری‌ها علیه ملت اسلامی موافق هستند، اما روی سخن من در اینجا با با ملت آمریکا و مسیحیان ـ و در رأس آنان پاپ و قسیس‌ها ـ است که لازم است موضع شرافتمندانه ای نسبت به این کارفرومایه و دور از ارزش‌های شامخ بشری بگیرند و آن را محکوم نمایند.

من با توجه به مسئولیت دینی خود، حکم تحریم کامل این فیلم شیطانی را صادر می‌کنم، حتی مشاهده دقایق اندکی از این فیلم حرام است ، و بر همه مسلمانان واجب است که اعتراض خود را به  رسانه ها و  یا شبکه‌های ماهواره‌ای که این فیلم را پخش یا تبلیغ می‌کنند، اعلام نمایند. مضافا بر آن، از همه شخصیتها و متنفذین مسلمان و غیر مسلمان  می‌خواهم که با تمام توان و به هر نحو ممکن سعی نمایند از انتشار این فیلم سخیف جلوگیری شود.

در پایان به همه ملت‌های مسلمان به خاطر راه‌پیماییهای مسالمت آمیز و غیرتمندانه خود،در مقابل سفارتخانه های آمریکا در سراسر جهان تبریک می‌گویم، و آنان را به ادامه این کار فرامی‌خوانم تا صدای اعتراض و انزجار خود را به سراسر جهان برسانند و دولت‌های استکباری نیز بدانند که وجود مبارک حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) خط قرمزی است که ما به هیچ کس اجازه نخواهیم داد از آن عبور کند، و اگر لازم باشد در این راه جان خود را نیز فدای حضرتش خواهیم نمود .

وَ سَيعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَي مُنْقَلَبٍ ينْقَلِبُونَ، و  إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ.
سیدمحمد صادق حسینی روحانی
شهر مقدس قم؛ 26/10/1433 هـ.ق

پیام حضرت آیت‌ الله شیخ حسین وحیدخراسانی
بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین وصلی الله علی سیدنا محمد وآله الطاهرین سیما بقیة الله في الارضین واللعن علی أعدائهم إلی یوم الدین

بحث ما در این آیات به اینجا رسید: لَقَدْ حَقَّ الْقَوْلُ... و لکن نکته ای که مهم است، این است که ولو مفصل بحث شد در این دو سه آیه اما حق مطلب ادا نشد و نخواهد شد. آنچه باید توجه شود این است که در این سوره که قلب قرآن است، خدا کاری کرده که با هیچ پیغمبری نکرده؛

اولا: یک آیه فقط در اسم او نازل کرده: يس . خود این یک آیه شدنش عقل کمّل را متحیر می‌کند، بعد هم انتخاب کرده این اسم را.

در قرآن اسمایی برای آن حضرت است؛ اسم زمینی: محمد. آن اسم را هم وقتی ذکر کرده باز توأم کرده با یک مقامی که کلی منحصر به فرد است. "مَا کَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِکُمْ وَلَکِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ"؛ اسم آسمانی را ذکر کرده - این نکته‌ها را باید اهل نظر کار کنند- آن اسم آسمانی را هم وقتی بیان کرده... نکته‌ی مهم این است که اسم عیسی را آورده و مسیح را مقدمه کرده؛ عیسی بن مریم کلمة الله، روح الله، با آن همه مقام: محیی موتی، مبرء اکمه و ابرص، ولی در عین حال منصبش این است: إنّی مبّشر... إنّی مبّشر، مورد بشارت چیست؟ بِرَسُولٍ يَأْتِي مِنْ بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ. این سیر بحث نشان می‌دهد که مقام مقامی است که نه عقلی قدرت درک دارد، نه احدی از جن و انس و ملک می‌تواند بفهمد.

وقتی رفت در مقام عروج - این مطالب ظاهری دارد[و] باطنی- جبرئیلی که شَدِيدُ الْقُوَى ، ذُو مِرَّةٍ فَاسْتَوَى، جبرئيلی که بِالْأُفُقِ الْأَعْلَى، جبرئیلی که تمام مدائن قوم لوط را بر یک پر از بال خودش گرفت و سرنگون کرد، متوقف شد، فرمود: چرا مرا تنها می‌گذاری؟ گفت: برو که در این جا نه ملک مقربی، نه پیغمبر مرسلی می‌تواند قسم یاد کند.

آن کاری که خدا در این سوره [يس] کرده که با احدی از انبیاء نکرده، این است: موسی را فرستاد با تورات، عیسی را فرستاد با انجیل، ابراهیم را فرستاد با صحف، ولی به کتاب احدی از انبیاء قسم یاد نکرد اما به این جا که رسید، فرمود: يس ، وَالْقُرْآنِ الْحَکِيمِ ؛ قسم به قرآن حکیم! تو مرسل مایی. این رسالت چه رسالتی است؟ این گوهر نشناخته چه گوهری است؟ باید کسانی که اهل فکر اند، در بحث دقت کنند و مجهز بشوند و او را آن چنان که خدا معرفی کرده، تعریف کنند. ولو وقت کم است اما به اندازه‌ی وقت[تعریفی می آوریم].

معرِّف باید اجلا باشد از معرَّف یا مساوی، لذا تعریف او غلط است الا از دو مقام: یکی ذات قدوس پروردگار؛ یکی هم آن کسی که در خود قرآن وجود تنزیلی او است. به اتفاق عامه و خاصه: وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ.

اما خدا چه فرموده؟ مطالبی است که ذات قدوس حق در وصف او گفته، فقط به یک کلمه اکتفاء می‌کنیم. یک سوره نازل کرده به اسم سوره‌ی شمس، یک سوره نازل کرده به اسم سوره‌ی ضحی؛ و مهم این است که در یک سوره قسم خورده به خود آن خورشید و به ضحی و نوری که از او در عالم پخش شده، باز در یک سوره دیگر بالنسبه به نوری که از او منتشر شده، قسم مستقلی یاد کرده.

در این سوره فرموده: وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا. منظومه دو منظومه است: یکی منظومه‌ی مُلک، یکی منظومه‌ی ملکوت. قرآن مجید ظاهرش ناظر به مُلک است، باطنش ناظر به ملکوت است. مَا تَرَى فِي خَلْقِ الرَّحْمَنِ مِنْ تَفَاوُت. اگر در این منظومه برای پرورش معادن، خورشید [را] آفریده، در آن منظومه هم برای پرورش معادن انسانیت... الناس معادن... الناس معادن کمعادن الذهب والفضة. مستخرج این معادن، شمس منظومه‌ی ملکوت است.

لذا حجت خدا فرمود: تأویل آیه این است: قسم به آفتابی که احمد مصطفی است، اوست آفتاب منظومه‌ی ملکوت، و ضحای او دینی است که از او در عالم منتشر شده. حالا خود او چه گوهری است، ضحای او که باز در آن سوره دیگر فرموده: والضحی، آن ضحی چه ضحایی است، باید رجوع کرد به کلمات آن کسی که وجود تنزیلی او[یعنی امیرالمؤمنین علیه السلام] است. قسمتی از آن کلمات[او] - چون همان طوری که ابن ابی الحدید تا حدی که فهمید- دون کلام خالق است و فوق کلام مخلوق، لذا نمی‌شود ترجمه کرد، ترجمه قاصر است، متن روایت که اهل دقت این را درک کنند، آن هم نهج البلاغه، بیان این است:

اجعل شرائف صلواتک ، ونوامى برکاتک ، على محمد عبدک ورسولک - افسوس که وقت نیست- الخاتم لما سبق ، والفاتح لما انغلق؛ کسی که مهرِ ختم زده بر آنچه که گذشته، کسی که کلید بر قفل هر منغلقی زده، والفاتح لما انغلق والمعلن الحق بالحق . اصلا عقل بشریت مبهوت می‌شود. این است کلی منحصر به فرد. والمعلن الحق بالحق ، دیگر ختم کلام، در حق است؛ حق و بالحق منتهی به او است. این است ذهاب او. والمعلن الحق بالحق، فهو أمينک، او امین تو است. امین اگر امین خدا بود، دیگر کافی است ولی نکته‌ی مهم این است که باز ضمیمه کرده. این کلام کیست؟ کلام کسی است که عقل مبهوت است در بلاغت و فصاحت و حکمت او؛ فهو أمينک المأمون. این مقدمه است. ذی المقدمه این است: وخازن - پیغمبر را بشناسید - وخازن علمک المخزون. دو علم دارد ذات قدوس او: یک علمی که تحمیل کرده به انبیاء، اولیاء؛ آن علم به صورت کتب سماوی آمده ،اما غوغا این جا است: - این است کسی که ثانی برای او قابل تصور نیست- آن خدایی که علم مخزون دارد، خزینه‌ی آن علم، قلب خاتم النبیین است. وخازن علمک ، اما نه علم مشهود، علم مخزون. ابراهیم این جا به زمین افتاده! از آدم تا عیسی سر به پایش نهاده! خزینه‌دار علم مخزون، او است.

منصب آخر: وشهيدک يوم الدين؛ او کسی است که شاهد تو است روز قیامت. روز قیامت که می‌شود به حکم قرآن: لَنَسْأَلَنَّ الَّذِينَ أُرْسِلَ إِلَيْهِمْ وَلَنَسْأَلَنَّ الْمُرْسَلِينَ ، هم از مرسل سؤال می‌شود، هم از مرسل الیه. از امم سؤال[می شود]، از رسل هم سؤال. آن روز استثنا بردار نیست. وَالْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ. اول کسی که مسئول است خود پیغمبر خاتم است. سؤال می‌شود: هل بلّغت؟ آیا تبلیغ کردی آن تبلیغی که اعلان حق است به حق؟ می گوید: بلی! خطاب می‌آید: شاهد تو کیست؟ کیست که این جور قدرت حرف زدن آن روز داشته باشد؟ جوابش این است: شاهد من تویی. خدا شهادت می‌دهد. بعد می‌آورند ابراهیم خلیل را: هل بلغت؟ می‌گوید: نعم! شاهد تو کیست؟ شاهد من پیغمبر خاتم است. او را به شهادت می‌طلبند برای ابراهیم. خودش نمی‌آید، دو نفر را می‌فرستد: یکی امیر المؤمنین، یکی جعفر طیار. این دو تا به نیابت او شهادت می‌دهند بر رسالت ابراهیم. نوح آورده می‌شود، موسی، عیسی، همه‌ی انبیاء. شاهد از آن‌ها می خواهند، منحصرا شاهد اوست. این است: وشهیدک یوم الدین. این در نهج البلاغه.

اما در قرآن: يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِيرًا ، وَدَاعِيًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُنِيرًا. دیگر به بقیه‌ی کلمات آن حضرت نمی‌رسیم. مسئله این است: خلقت[ رسول الله] اولش چه بوده، بعد ولادت چگونه بوده، بعد رضاع چه جور بوده، بعد بعثت چه جور بوده، بعد وفات چه جور بوده، هر یک قیامتی است. خلق الله محمدا من نور عظمته . دیگر این جا کُمِیت اولین و آخرین لنگ است. مبدأ خلقت، نور عظمت خدا. کی خلق شده؟ تا عالم خلق شده چقدر فاصله بوده؟ "اول ما خلق" او است، آن هم مبد‌أ خلقت این. بعد اهل بیت او از نور او. بعد بقیه‌ی انوار از نور اهل بیت او. سیر مسئله این است.

آنچه درکش برای ما قابل نیست، فقط گفتنش میّسر است: هزار دهر... دهر چیست؟ عالَم، سه عالَم است: زمان، دهر، سرمد. هزار دهر فقط او بود و خدا؛ خدا بود و او. هزار دهر... بعد از هزار دهر، ارواح انبیاء را خلق کرد. از وقت خلقت ارواح انبیاء تا زمان خلقت آدم دوهزار سال فاصله است، نه به سالی که در این عالم است، سنین ربوبی! یک روزش عند الرب پنجاه هزار است. به همچو سالی دو هزار سال قبل از خلقت آدم ارواح انبیاء را آفرید. بعد که ارواح انبیاء را آفرید، این آیه پیدا شد: وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثَاقَ النَّبِيِّينَ - این است پیغمبر خاتم- وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثَاقَ النَّبِيِّينَ ،[در] جمع محلی به ال، از آدم تا به عیسی همه مأخوذ. مورد میثاق چیست؟ کتاب و حکمتی است که به آن‌ها داد. بعد عمده این است: ثُمَّ جَاءَکُمْ رَسُولٌ مُصَدِّقٌ لِمَا مَعَکُمْ لَتُؤْمِنُنَّ بِهِ. میثاق از صد و بیست و چهار هزار پیغمبر گرفت که همه باید ایمان به او بیاورید، وَلَتَنْصُرُنَّهُ، همه باید یاور او باشید؛ خلاصه معنای اسمی اوست، همه معنای حرفی هستید. قَالَ... شدت امر این است: این خطاب به ابرهیم است، به موسی بن عمران و عیسی بن مریم است؛ أَأَقْرَرْتُمْ وَأَخَذْتُمْ عَلَى ذَلِکُمْ إِصْرِي قَالُوا أَقْرَرْنَا قَالَ فَاشْهَدُوا وَأَنَا مَعَکُمْ مِنَ الشَّاهِدِينَ؛ این است پیغمبر خاتم. اگر بخواهی بدانی او کیست، آیه نور را بخوان: اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ ، وَلِلَّهِ الْمَثَلُ الْأَعْلَى. خدایی که مِثل ندارد، خودش را به او مَثَل زده.

این آفتاب می‌تابد، احدی قدرت دارد پا روی شعاعش بگذارد؟ هر کسی پا بگذارد نور می افتد روی پای او. اگر نور این آفتاب پامال شدنی نیست، نور آن آفتاب هم پامال شدنی نیست. يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ. این نور خدا است. نور خدا به پف تو [ای] بشر! خاموش شدنی نیست. قرآن او را مسیحیت جاهل، نادان که آن کشیش اگر عرضه دارند جواب این کلمه را بدهند: قرآن او را می‌سوزاند اما این قدر نمی فهمد اگر قرآن او سوخته شد، نتیجه‌اش این است که عیسی بن مریم می‌شود ولد الزنا. وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِينَ . کسی که دامن مریم را از زنا پاک کرد و طهارت مولد عیسی را ثابت کرد، قرآن او است.

ای پاپ وامانده! که سکوت می کنی، عرضه داری جواب این را بدهی؟ اگر این قرآن نبود به حکم تورات و انجیلی که الان هست، عیسی بن مریم ولد الزنا است و ولد الزنا محروم از ملکوت خدا است پس هم نسب عیسی، هم حسب عیسی به برکت نفس خاتم انبیاء است. اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ.
 
 
پیام حضرت آیت‌ الله سيد محمد باقر شيرازي

در پی ساخت فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صل الله علیه و آله وسلم) توسط ایادی صهیونیست، حضرآیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی ضمن ابراز انزجار از این عمل سخیف خواستار واکنش تمامی پیروان ادیان و پیگیری مجازات تمامی عوامل این فیلم شده و فرمودند: بدترین حالات بی منطقی و تبعیت از شیطان، توهین به مقدسات دین و آورنده آن است چرا که در مقابل تعالیم ارائه شده توسط آن دین، تنها راه، استدلات عقلی و منطقی است و گرنه باید به حکم عقل، در مقابل آن دین سر تعظیم فرو آورد؛ متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم - قال الله تبارک وتعالی: «وَإِذْ زَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ وَقَالَ لَا غَالِبَ لَکُمُ الْيَوْمَ مِنَ النَّاسِ وَإِنِّى جَارٌ لَّکُمْ ......وَ قَالِ إِنِّى بَرِى‌ءٌ مِّنکُمْ»/ انفال: 48

مستفاد از آیه شریفه 48 سوره انفال آن است که توهین علاوه بر اینکه تبعیت از شیطان است؛ فرهنگ انسانهای بی منطق و شکست خورده است.

و بدترین حالات بی منطقی و تبعیت از شیطان، توهین به مقدسات دین و آورنده آن است چرا که در مقابل تعالیم ارائه شده توسط آن دین، تنها راه، استدلات عقلی و منطقی است و گرنه باید به حکم عقل، در مقابل آن دین سر تعظیم فرو آورد.

و اینکه متأسفانه ما هر روز شاهد آنیم که به اشکال مختلف چه به صورت کتب ضاله و چه به صورت فیلم و امثال آن، اقدام به توهین به مقدسات اسلام و در رأس آنها وجود پیامبر عظیم الشأن اسلام(صل الله علیه و آله وسلم) می شود، نشانه عجز و ناتوانی مقابله با گسترش اسلام و تعالیم متعالی مطابق با فطرت انسانهای آزاده است که این روزها سراسر عالم و به خصوص اروپا و آمریکا را فرا گرفته است و در واقع اسلام هراسی مهمترین عامل توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(صل الله علیه و آله و سلم) در جهت مقابله با گسترش اسلام است در حالی که: و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین.

اینجانب ضمن پشتیبانی کامل از حرکت هایی نظیر حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی و واکنش صریح و به جای مسلمانان مصر و پاکستان و یمن با برپایی تظاهرات و به آتش کشیدن پرچم آمریکا، از همه مسلمانان جهان و پیروان ادیان و تمامی انسانهای آزاده و ملت شریف ایران می خواهم به هر نحو ممکن از جمله برپایی تظاهرات وسیع، انزجار خود را از این عمل سخیف و موهن اعلام نمایند و علاوه بر آن بر سازمانهایی نظیر سازمان کنفرانس اسلامی و مجمع تقریب مذاهب اسلامی لازم است تا با اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم، جلو حرکت های این چنینی را گرفته، اجازه تکرار آن را به هر نحو و شکلی ندهند و نیز با نیمه افراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی در سفارتخانه های این کشور در سراسر جهان به علامت عزا، انزجار عملی بر این عمل موهن صورت پذیرد.
26 شوال المکرم 1433
محمد باقربن عبد الله شیرازی

پیام حضرت آیت الله شيخ حسين نوری همدانی


بسم الله الرحمن الرحيم - از قراری که رسانه ها گزارش می‌کنند فیلمی از طرف آمریکا که مشتمل بر اهانت به ساحت مقدّس پیغمبر معظم اسلام (صلی الله علیه و آله) می‌باشد، ساخته شده و موجب خشم و اعتراض مسلمانان گردیده است.

ما نیز ساخت این فیلم را به شدت محکوم و اعلان می‌کنیم که مسلمانان هرگز در برابر این حرکات شیطانی آرام نخواهند نشست و آمریکا منتظر اقدامات شدیدتر باشد.

پیام حضرت آیت الله شیخ مسلم ملکوتی

بسم الله الرحمن الرحیم - یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

دشمنی استکبار جهانی و عوامل آن با اسلام عزیز سابقه ای طولانی دارد و صفحات تاریخ آکنده از وقایع و حوادثی است که موجب شرم و رسوائی دشمنان صلح ، عدالت و انسانیت است و هم اکنون نیز شاهدیم که عوامل مزدور آن ، با حمایت حاکمان کوته فکر آمریکا و تاثیرپذیری از صهیونیزم بین المللی با تولید و نشر فیلمی که گویای عمق کینه و خصومت آنان با اسلام و یک میلیارد و اندی مسلمان است به پیامبر اعظم ، پیام آور تمام ارزشهای والای انسانی و مهربانی، رسول خاتم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم اهانت نموده و قلوب همه انسانهای آزاده و عدالتخواه را جریحه دار کرده اند.

مسلمانان جهان قطعا در قبال این شیطنت ها ساکت ننشسته و هرچه بیشتر به دشمنی و عداوت دیرینه استکبار با اسلام پی خواهند برد و در مقابل آن با بصیرت و آگاهی ایستاده و با شدت تمام آن را محکوم می نمایند.

اینجانب ضمن محکوم نمودن اهانت بی شرمانه مزبور امیدوارم مسلمانان جهان و حاکمانشان با موضعگیری شایسته و تجدیدنظر در مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در برابر سردمداران چنین حرکتهایی و دولت های عامل، درسی فراموش نشدنی و عبرت آمیز به دشمنان اسلام بدهند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
قم - عبدالله، مسلم ملکوتیعلی
02 مهر 1391
فرنگ اسلام و مسلمین رو به کوته فکری و تجاهل متهم می کنه در صورتی که همیشه خودشون با کوته نظری و کوته فکری به زندگی و دعوت پیامبر نگاه کردند و هیچگاه حتی از نظر علمی هم نتونستند به ذات پاک پیامبر ما بیاندیشند.
به قول استاد سخن سعدی:
امید رحمت است آری خصوص آن را که در خاطر/ ثنای سید مرسل نبی محترم گردد.
اگر تو حکمت آموزی به دیوان محمد رو / که بوجهل آن بود کو خود به دانش بوالحکم گردد.
حسن
31 شهریور 1391
لطفا پيام آيت الله سيد عزالدين حسيني زنجاني را نيز منتشر کنيد
میثم
25 شهریور 1391
سلام ، چرا برخی از مراجع و آقایون که عادت داشتن برای هر چیزی بیانیه و سخنرانی کنن ، درمورد این موضوع سکوت کردن ؟ اگر کسی جواب این سوال من رو میدونه ممنون میشم من رو هم روشن کنه


ارسال نظر

نام
ایمیل
سایت/وبلاگ
* نظر
کد امنیتی  
 

   

آخرین اخبار
محکومیت انفجار الأحساء توسط سازمان دیدبان حقوق شیعیان

انگیزه های عربستان سعودی در تنش آفرینی و تقابل با ایران

جزئیات مناظره با یکی از سران فرقه ضالّه احمد بصری کذّاب

این مسجد را الحشد الشعبی تخریب کرد یا آل خلیفه؟!

کتاب "در شُعاع جانان" منتشر شد

توصیه یکی از مراجع تقلید قم به دولتمردان کشور آذربایجان

موسیقی حرام است حتی اگر بر آن نام هنر بگذارند

ثبت شکایات فاجعه منا همچنان ادامه دارد

سید حسن خمینی: به ظلم راضی نشویم

داعش اسپانیا را تهدید کرد

داعش به لیبی فرار می‌کند

پیام‌ رهبر‌ معظم انقلاب‌ به‌ انجمن‌های‌ اسلامی‌ در اروپا

محاصره غزه ۱۰ ساله شد

فرار داعشی‌ ها به دلیل کاهش دستمزد

طالبان در نشست قطر شرکت می کند

نفوذ جریانی در حوزه و روحانیت

مفتی اعظم عربستان شطرنج را حرام اعلام کرد

عکس آیت‌الله حکیم در حال عزیمت به بیمارستان

بازی جدید عربستان علیه ایران این بار در الجزایر

قبایل عربستان؛ بازیگران جدید در جنگ قدرت آل‌سعود