Shia-Online.ir - شیعه آنلاین - واکنش مراجع تقليد و علما به نبش قبر "حجر بن عدي"
28411 22:51 - 14 اردیبهشت 1392
واکنش مراجع تقليد و علما به نبش قبر "حجر بن عدي"


به گزارش شيعه آنلاين،‌ در پي هتک حرمت و نبش قبر صحابي جليل القدر "حجر بن عدي" توسط تروريست هاي جنايتکار و وهابي در سوريه،‌ برخي مراجع عظام تقليد با صدور بيانيه هاي جداگانه اي،‌ نسبت به اين اقدام وحشيانه و ضد بشري موضع گيري کرده اند.

متن کامل بيانيه مراجع تقليد شيعيان به شرح ذيل است:

آیت الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی:

بسم الله الرحمن الرحيم
مرور زمان و گذشت دوران، کفر درونى وفساد باطنى شجره ملعونه و خبيثه و آنان که مورد نفرين شجره طيبه واقع شده اند را آشکار مى نمايد.

مگر وعده هاى حق تعالى  خلف پذير است؟ آيا (يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ) و (إِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ) وعده نصرت وحفاظت دين مبين و مکتب خاتم النبين صلى الله عليه واله نيست؟

همه اين دست و پا زدن هاى عمال يهود يعنى وهابيون براى اينست که (وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ) تحقق پيدا نکند وحق به حقدار برنگردد.

آنان با اين اعمال دد منشانه و اين  جنايات مفتضحانه بدون اينکه خود بدانند به آشکار ساختن باطن پليدشان اقدام مى کنند.

با اين جنايات مردم جهان خصوصاً خاصه مسلمانان، صد درصد به اهداف ابليسى مخالفان اسلام بويژه صهيونيسم آگاه مى گردند و به نوکرى وهابيت در برابر حاکمان يهودى،علم و يقين پيدا مى کنند آنکه با رعب در دل دشمنان اسلام ،خاتم الانبياء صلى الله عليه واله را يارى نمود، امروز با رعب در دل دشمنان امامت و ولايت زمينه پيروزى خاتم الاوصياء حضرت  مهدى عجل الله فرجه الشريف را فراهم می کند.

تخريب بقيع مقدس و سامراى مطهر و اين ايام حمله و جسارت به قبر منور صحابى  جليل القدر و مجاهد عظيم الشان حضرت حجر بن  عدى پيامش چيست؟

معاويه قاتل حجر بن  عدى بدون  دستور ( کعب الاحبار يهودى ) مگر مى توانست کارى انجام دهد؟

و امروز مگر بى ادبى  به حجر بن عدى  و به تعبيرى شهادت دوم اين بزرگمرد مى تواند بدون فرمان صهيونيسم باشد.

امروز تخريب  قبر منور اين شهيد عظيم الشان يک پيام بزرگ دارد و آن اينست که عاملين اين جنايات اگر چه گوينده اشهد ان محمداً رسول الله صلى الله عليه وآله هستند ولى بعيد نيست از ترس (وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ) و خوف ظهور منجى عالم بشريت به قبر مطهر رسول الله صلى الله عليه وآله، و نيز حمله  و به مقام و شأن آن حضرت جسارت نمايند.

مگر مسلمانان واقعه تخريب بقيع را نمى دانند، و مگر حمله به حرم شريف نبوى صلى الله عليه وآله جزء اهداف عمال اجانب نبود؟

و مگر اسلاف اينان  حتى به هتک کعبه مقدسه نپرداختند؟

اين افشاگرى خصم عليه خود و اثرات آن که بيدارى خلائق و زمينه سازى ظهور است ، به يد الله انجام مى گیرد، و مردم عالم، خادم و خائن را در اين جريانات مى شناسند. و نياز به يک  منجى آسمانى را  درک مى کنند.

در پایان هتک حرمت به اين صحابى جليل القدر و شهيد والامقام و تخريب قبر منور او را  به پيامبر خدا صلى الله عليه وآله و أمير المؤمنين عليه السلام و اولاد طاهرين ايشان عليهم السلام،خاصه به مهدى موعود عجل الله تعالى فرجه الشريف وهمه مسلمين و دلسوختگان (قرآن وعترت) تسليت عرض نموده  براى پيروزى اهل ايمان و تعجيل فرج امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشريف دعا مى نمايم.
                                                                               والسلام على المهدى  وابائه       
                                                                 نجف اشرف / سيد محمود بحرالعلوم ميردامادى
 23/ جمادى الثانى / 1434ه

پيام حضرت آيت الله شيخ لطف الله صافي گلپايگاني:

بسم الله الرحمن الرحيم
وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلًا عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ

هتک حرمت مرقد مطهر صحابي جليل القدر حضرت رسول اکرم صلي الله عليه و آله و ياور با وفاي حضرت امير المؤمنين علي بن ابي طالب عليه السلام جناب حجر بن عدي سلام الله عليه و ياران عظيم القدر ايشان در سوريه توسط جنايتکاران و دژخيمان موجب تأثر و تأسف شديد مسلمانان جهان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام گرديد.

انا لله و انا اليه راجعون

تعرّض به مقدسات مسلمانان و قبور مطهر بزرگان اسلام و بدن‌هاي پاکي که نشانه‌ي بزرگي از حقانيت اسلام و مکتب اهل البيت عليهم السلام است،‌ با هيچ دليلي قابل توجيه نيست و در نزد همه‌ي مسلمانان محکوم و مطرود است. چطور مي‌توان باور کرد که عده‌اي که چهره‌ي اسلام عزيز را در جهان با خشونت معرفي نموده و بوئي از اسلام و انسانيت نبرده‌اند، و خود را موحّد و متعبّد معرفي نموده، خون صدها نفر از انسان‌هاي بي‌گناه، کودک و بزرگ و مرد و زن را با وحشيانه ‌ترين وسايل وحشي‌گري به زمين بريزند و گردن حتّي نوجوانان را با شمشير قطع نموده و آنها را در شبکه‌هاي ماهواره‌اي نشان دهند.

براي جهانيان روشن است که اين افراد با کمک مستقيم بعضي از کشورهاي مزدور منطقه و صهيونيزم و چراغ سبز سازمان‌هاي به اصطلاح حقوق بشر، اين جنايات را انجام مي‌دهند و به جاي آن که امروز به داد مسلمانان مظلوم ميانمار برسند، اين چنين جناياتي را مرتکب مي‌شوند.

اينجانب از تمام علماي جهان اسلام و دانشگاهيان و حوزه‌هاي علميه اهل سنت و تشيع مي‌خواهم که براي جلوگيري از اين جنايات و آدم‌کشي‌ها که اعتبار مسلمانان را در جهان مخدوش کرده است چاره‌اي فوري بيانديشند و اختلافات جزئي و سياسي را کنار گذاشته و فقط به فکر اسلام و قرآن و آبروي اين دين حنيف و آسماني باشند که اگر فردا اين کار انجام شود دير است و موجب پشيماني مي‌باشد. به داد اسلام برسيد و مسلمانان را بار ديگر در جهان عزّت و آبرو دهيد که آورنده‌ي قرآن کريم پيامبر رحمة للعالمين از شما انتظاري جز اين ندارد که ان تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْکُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ
لطف الله صافي
22 جمادي الثانيه

پيام حضرت آيت الله سيد محمد شاهرودي:

بسم الله الرحمن الرحیم

أین مبید اهل الفسوق و العصیان ...أین مبید العتاة و المردة أین مستأصل أهل العناد و التضلیل و الإلحاد، أین معزّ الأولیاء و مذل الأعداء...

بار دیگر جنایتی که توسط أسلاف بنی أمیه در سال 51 هجری در به شهادت رساندن مظلومانه صحابی گرانقدر رسول الله (صلی الله علیه و آل وسلم) و سردار رشید و یار فداکار امیرالمومنین علیه السلام جناب حجر بن عدی و فرزندش اتفاق افتاده توسط دست جاهلیت و توحش عصر حاضر که از آستین صهیونیزم جهانی بیرون آمده به شکلی وقیحانه تر از بار نخست تکرار شد و عواطف دین مداران عالم بلکه تمام انسانهای آزاده را آزرد و گوشه ای از بغضها و کینه ها و افکار پلید حال حاضر و شرارتها و برنامه های آینده این فرقه ضاله و اربابان و حامیان و مشوقان آنان را برای جهانیان برملا کرد.

این واقعه شوم و وقایعی از قبیل آن مانند هتک و جسارت به مراقد مشرفه ی اولیاء الله به ویژه جسارت بی شرمانه به مرقد مطهر حضرت جعفر بن ابیطالب صحابی کبیر رسول اکرم (ص) که فداکاری و جانفشانی او در راه دین مبین اسلام و پیامبر اکرم (ص) او را به درجه ای رساند که پیامبر اکرم (ص) فرمودند "بجای دو دست قطع شده ی او در جهاد با کفار خداوند در بهشت دو بال به او عطا می کند."

این اهانت ها و کشتار مسلمانان مظلوم و بی دفاع زنگ هشداریست برای همه ی انسانها علی الخصوص مسلمانان جهان تا با عکس العمل مناسب و اقدامات بازدارنده تلاش و مجاهدت همگانی را برای فرو نشاندن آتش این فتنه و خشکاندن ریشه ها و قطع شاخ های این شجره ملعونه آغاز کنند.
قطعا تحمل افکار عمومی مردم آزاده دنیا و صبر و شکیبایی مسلمانان و شیعیان عالم در مقابل این فرقه های ضاله و اعمال وحشیانه و افکار و برنامه های شوم آنان اندازه دارد و تجاوز این گروه عنود و جهول به قبور اولیاء و خاصان الهی در حقیقت کندن قبر برای دفن خود این اتباع الضلاله در مزبله ی تاریخ خواهد بود.

« اَللهُمَ اِنا نَشکُوا اِلَیکَ فَقَد نَبیِنا صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَ الِهِ وَ غَیبَةِ وَلیِنا وَ کَثرَةِ عَدُوِنا وَ قِلَةِ عَدَدِنا وَ شِدَةِ الفِتنَ بِنا وَ تَظاهُرِ الزَمانِ عَلَینا ...  »
دفتر حضرت آیت الله العظمی سید محمد شاهرودی
 
پيام حضرت آيت الله شيخ ناصر مکارم شيرازي:

بار ديگر فاجعه‌اى در جهان اسلام رخ داد و تروريست‌هاى تکفيرى به قبه و بارگاه صحابى بزرگ پيغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و يار وفادار اميرمؤمنان على(علیه السلام)، حُجر بن عَدى آن مرد زاهد و عابد و شجاع که در برابر طغيان‌گران زمان خود از بنى‌اميه قيام کرد و در نقطه‌اى نزديک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاکمان بنى اميه شهيد و در همانجا به خاک سپرده شد، حمله کرده و بارگاه او را ويران کردند و حتى قبر او را نيز نبش نمودند.

اين وحشيان آدم‌نما که در تاريخ نمونه‌اى ندارند نه بر زندگان رحم مى‌کنند نه بر شهيدان به خاک خفته. و به يقين اگر قدرت پيدا کنند گنبد و بارگاه ملکوتى پيغمبر خدا(صلی الله علیه و آله) را نيز ويران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلويحاً يا تصريحاً گفته‌اند ولى از هجوم افکار عمومى مسلمانان وحشت دارند.

ما اين جنايت بزرگ را شديدآ محکوم مى‌کنيم و هرگز جامعه اسلامى مخصوصآ شيعيان جهان آن را فراموش نخواهند کرد و قطعآ اين جنايتکاران کوردل به سزاى اعمالشان به زودى خواهند رسيد.

و به حاميان آنها از دولتمردان ترکيه و عربستان سعودى و قطر گرفته تا آمريکا و اسرائيل مى‌گوييم : «شرمتان باد از اين جنايات زشت و ضد بشرىِ کسانى که شما از آنها حمايت مى‌کنيد که با هيچ يک از معيارهاى انسانيت سازگار نيست.»

مى‌دانيم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمريکا و اسرائيل مى‌خواهند با تشويق کردن اين جنايات، جنگ مذهبى و فرقه‌اى در ميان مسلمين ايجاد کنند ولى به يقين با بيدارى اسلامى هرگز موفق نخواهند شد. إن‌شاءالله
ناصر مکارم شيرازى
1392/02/14
پيام حضرت آيت الله سيد محمدعلي علوي گرگاني:

بسمه تعالی
قال الله تعالی: «و لا تحسبن الله غافلا عما یعمل الظالمون»

خبر جسارت گروه تکفیری و از خدا بی خبر حاضر در سوریه که به نام آزادی ملت سوریه اما در حقیقت برای تأمین منافع غرب و در رأس آنها آمریکا و صهیونیزم به جنگ با ملت سوریه آمده اند موجب تأسف و تأسر شدید اینجانب گردید.

نبش قبر صحابی بزرگوار و پاک رسول الله(ص) و امام علی (ع)، «حجربن عدی » که ناشی از بغض و کینه آنها نسبت به تشیع و ناکامی های خود در سوریه و در مقابله با اراده مردم سوریه است عملی بسیار قبیح می باشد و امید است علمای جهان اسلام که داعیه هدایت مردم مسلمان جهان را دارند ساکت ننشینند و نسبت به آن موضع خوبی داشته باشند.

امید است که خدواند جامعه اسلامی را از هر گونه فتنه ای که موجب تسلط غرب بر امورات مسلمین شود مصون نگه دار.
پيام حضرت آيت الله سيد صادق شيرازي:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر وهابیت، چهره غیر انسانی و ضداسلامی خویش را برای جهانیان آشکار کرد و با عملی أسف بار که هیچ دین و آیینی آنرا پذیرا نیست، اقدام به هتک حرمت قرآن کریم، و رسول الله صلی الله علیه وآله نمودند وبا نبش قبر صحابی جلیل القدر رسول خدا صلی الله علیه و آله جناب حجر بن عدی رضوان الله علیه لکه ننگ دیگری را از خود بر جای گذاردند.

شخصیت با عظمتی که از مسلمانان راستین و مؤمنان حقیقی و بندگان صالح خدا بشمار می رفت و در جنگ‌های صفین و جمل و نهروان،‌ در رکاب وصی بلافصل رسول خاتم و نفس او حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام شمشیر زده بود.

حقیقتاً برای جامعه اسلامی دردناک است که عده ای با منتسب نمودن خود به دین مبین اسلام، چهره کامل ترین ادیان را چنین جلوه می دهند و در طول تاریخ با قتل و غارت و خونریزی، سبب اسلام هراسی در اقصی نقاط جهان شده اند و دست به دست صهیونیزم جهانی در پی تخریب چهره واقعی پیامبر رحمت و آیین پاکش هستند.

با کمال تاسف در طول تاریخ شاهد آن بودیم که این فرقه ضاله و منحرف، به کمک فتاوای کینه توزانه ی مفتی های بی تقوای وهابی، جسارت و اهانت های متعددی به بقاع متبرک مسلمین، از جمله قبور مطهر ائمه مظلوم بقیع علیهم السلام و حرمین عسکریین علیهماالسلام و قبر مطهر حضرت سکینه سلام الله علیها و... نمودند.

سکوت معنا دار نهادهای بین المللی و مجامع حقوقی آنقدر در مذاق این گروه تکفیری حلوات بخشید که این بار دست به جسارتی غیر انسانی زدند و با تخریب قبر مطهر شاگرد برجسته مکتب رسول خدا صلی الله علیه و آله جناب حجر بن عدی، پیکر مبارک و سالمش را از قبر بیرون آوردند و به مکانی نا معلوم منتقل نمودند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله سید "صادق حسینی شیرازی" پس از شنیدن این خبر تلخ و ناگوار، بسیار متأسف شدند و در بیاناتی فرمودند: این جنایات بدلیل مانع شدن از حکومت غدیر است و سبب اصلی این جنایات کسانی هستند که نگذاشتند فرهنگ غدیر در جامعه اسلامی بر پا باشد.

ايشان در ادامه فرمود: اگر چه خدای متعال ستمگران را مهلت می دهد اما بدون کیفر وا نمی نهد و خود وعده داده است که مستضعفان، ستمدیدگان و صابران را از یاری خویش و رستگاری و عزت برخوردار سازد.

در همین راستا، دفتر حضرت آیت الله شیرازی ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، این فاجعه دردناک را ابتدا، به محضر مقدس حضرت حجت بن الحسن العسکری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و سپس به مرجعیت شیعه و به مسلمانان جهان تسلیت و تعزیت گفته و از مجامع بین المللی و حقوق بشر و مسئولین دولت سوریه می خواهد تا این فاجعه تأسف بار را پیگیری نمایند، و در راستای انتقال پیکر مبارک این صحابی جلیل القدر رسول خدا صلی الله علیه و آله و یار باوفای امیرالمؤمنین علی علیه السلام ازهیچ اقدامی دریغ نکنند. وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ
دفتر حضرت آیت الله سید صادق شیرازی
22/ جمادی الثانی/ 1434 هـ ق ـ قم المقدسة
 
پيام حضرت آيت الله شيخ جعفر سبحاني:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک وتعالی: قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بِالْأَخْسَرِينَ أَعْمَالًا الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعًا.

اما بعد؛ باخبر شدیم که اعضای یک گروهک وهابی و تکفیری و کسانی که حرمتی برای خداوند، پیامبر اکرم(ص) و اصحاب آن حضرت قائل نیستند، به مرقد صحابی جلیل حجربن عدی تعدی کرده و با بازیچه قراردادن قبر شریف وی، این مکان را نبش کردند. این کار تجاوزی آشکار به مقدسات اسلامی محسوب می‏شود.

ما از علمای اسلام در تمامی جهان اسلام می‏خواهیم که بشدت در مقابل این جنایتکاران بایستند؛ جنایتکارانی که در مقام حرف، مدعی تلاش برای اعتلای کلمه توحید، مبارزه با شرک و دفاع از صحابه هستند؛ اما در مقام عمل، به خود جرأت می دهند که به هتک حرمت و کرامت پیامبر اکرم(ص) و صحابه کرام آن حضرت ـ که خون خود را در راه نشر توحید و ریشه کن کردن شرک تقدیم کردند ـ بپردازند.

این جنایت و جنایاتی از این دست که پیش از این رخ داده است اقدامی خطرناک است که خدای ناکرده با اقداماتی خطرناک‏تر ادامه خواهد یافت؛ پس بر حکومت‏های اسلامی، علماء بزرگ مسلمان و امامان جمعه و جماعات واجب است که با بسیج توده های مسلمان، در مقابل این موج کینه توز و خطرناک بایستند.
انالله و انالیه راجعون
و الی الله المشتکی
حوزه علمیه قم
جعفر سبحانی
22 جمادی الاخره 1434
(13 اردیبهشت 1392)
پيام حضرت آيت الله سيد محمدعلي شيرازي:

بسم الله الرحمن الرحيم
إنا لله وإنّا إليه راجعون
«وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ»

بار دیگر دشمنان پلید اسلام و گروه های مزدور و دست نشاندۀ سلفی و پیروان وهّابیت کثیف دست به جنایتی هولناک و جانگداز زدند و صفحۀ سیاه دیگری بر صفحات زندگی ننگین خود اضافه نمودند و بیش از پیش امّت اسلام را در غم و اندوه فرو بردند. اینان بر عموم جهانیان ثابت نمودند که کینه توزی آنان نسبت به دین، قرآن، خاندان عصمت و رسالت (صلوات الله وسلامه علیهم أجمعین) حدّ و مرز ندارد و راه پیشینیان خود که حضرت صدّیقۀ کبری فاطمة الزهراء (سلام الله علیها) و أئمۀ أطهار (علیهم السلام) را به شهادت رساندند با شدّت ادامه داده و سعی می کنند که بر آنان پیشی بگیرند و تمامی طرح های قدرت های بزرگ استعماری و حکومت های دست نشاندۀ انان را اجرا و پیاده نمایند.

اقدام به دو جنایت بزرگ: نبش مرقد مطهّر جناب حجر بن عدی کندی (رضوان الله تعالی علیه)، آن صحابی جلیل القدر پیغمبر اکرم (صلّی الله علیه وآله وسلّم) و یار ثابت قدم امیر مؤمنان (علیه أفضل الصلوة والسلام) و بیرون آوردن جسد مبارکش و نیز آتش زدن مرقد مطهّر حضرت جعفر طیار (علیه السلام) برادر بزرگوار أمیرالمؤمنین (علیه الصلوة والسلام) در اردن، مظهری بارز و کامل و نشانی گویا از حقد و کینۀ موروثی آنان از نیاکان ناپاکشان می باشد.

استعمار بریتانیا و امریکای جانی و اسرائیل جنایتکار و حکومت های عربی و غیر عربی دست نشانده با الهام گیری از اربابانشان و گروه های منحرف و مزدور وهابیت و القاعده و سلفیها با تربیت دینی علماء منحرف و گمراه کنندۀ خود طرح وارد نمودن ضربۀ محکم بر پیکر اسلام و مشتّت نمودن امّت اسلامی و ایجاد جنگ های مذهبی و ریختن خون مسلمانان به وسیلۀ همدیگر را پیاده نموده و این را جزء اهداف مقدس!! خود می دانند.

مسلمانان جهان باید بدانند آنچه در سوریا انجام می شود سخن از برکناری یک نظام نیست، چرا که برکناری نظام مستلزم ارتکاب این جنایات وحشیانه نیست. کشتن افراد غیر نظامی بخصوص شیعیان مقیم شام و اطراف حرم مطهّر حضرت زینب و حضرت رقیّه (علیهما الصلوة والسلام) به بدترین کیفیت، بریدن سر افراد و مثله نمودن بدنهای آنان، سوزاندن منازل و مغازه های آنان و از همه فجیع تر عملی که بیش از هر چیز حقد و دشمنی و کینه توزی آنان را با اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) نشان داد، نبش قبر مطهّر جناب حجر بن عدی کندی (ره) و بیرون آوردن جسد مطهّرش و نیز سوزاندن قبر حضرت جعفر طیار (ع)، همۀ اینها نشان دهنده یک حرکت بسیار وسیع و طرح سیاه بزرگ جهنمی می باشد و اگر مسلمانان با این پدیدۀ شوم مبارزه ننمایند و جلو این جنایات هولناک را قاطعانه نگیرند، مطمئن باشند که روزهای سیاهی را در پیش خواهند داشت.

ما به مرتکبین این جنایات و علماء جاهل از خدا بی خبرشان و حکومت های مزدور و دست نشانده شان می گوییم اگر به این جنایات خاتمه ندهند، کاسۀ صبر امت اسلامی به خصوص شیعیان لبریز می گردد و خود وارد مرحلۀ عمل و مقابله خواهند شد و در آن هنگام عواقب سوء و خطرناک و غیر قابل جبران متوجّه آنان خواهد شد.

اینجانب در جوار مرقد مطهّر و منوّر حضرت أبا الحسن علیّ بن موسی الرّضا (صلوات الله وسلامه علیه) خاضعانه از خداوند متعال جلّت عظمته مسألت می نمایم که بر شوکت، عزّت و عظمت اسلام و امّت اسلامی بیفزاید و در امر ظهور و فرج منتقم آل محمّد (صلّی الله علیه وآله وسلّم) حضرت ولیّ عصر (ارواحنا فداه) تعجیل بفرماید و با فرج آن حضرت از دشمنان اسلام و پیشاپیش آنان از اسرائیل جنایتکار و صهیونیست کثیف ووهّابیت پست و پلید و فرقه های از خدا بی خبری که مرتکب این جنایات می شوند، انتقام بگیرد و زمین را از لوث وجود کثیفشان پاک و تطهیر نمایند.
(إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنتَقِمُونَ) وآخر دعوانا أن الحمد لله ربّ العالمين.

مشهد مقدّس – 14/02/1392         سید محمّدعلی شیرازی

پيام حضرت آيت الله سيد محمود هاشمي شاهرودي:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

جنایت و اهانتی که به مرقد صحابی جلیل القدر،حجر بن عدی وارد شد جنایتی هولناک بود که پیشانی انسانیت از آن به عرق شرم نشسته و  از سوی همه شریعت های آسمانی و نظام های حقوقی بشری محکوم و غیر قابل بخشش است.

نبش قبور مؤمنان به ویژه صحابه بزرگ پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، اولیاء و شهدای گرانقدر اسلام، از زشت ترین نوع هتک حرمت نسبت به مقدسات دینی و اسلامی بوده  و از بزرگ ترین جنایات و گناهان کبیره به شمار می آید که عاملان آن مستحق اشدّ  مجازات می باشند.

امثال این گونه حوادث که با رهبری و هدایت گروه  موسوم به (القاعده) و همفکران آنها از دیگر گروه ها انجام می شود از حقیقتی  خطیر  پرده بر می دارد که بی شک باید همه مسلمانان به آن توجه نموده و آن را درک نمایند  و آن، این است که این گونه تحرکات ویران گر تکفیری که با عنوان جهاد  انجام می شود هرگز صبغه اسلامی ندارد بلکه فعالیتهای خرابکارانه استعمارگران در کشورهای اسلامی است که در راستای بقاء و امتداد خط شرم آور خوارج در تاریخ اسلام- که  مسلمانان و صحابه  و امیرمؤمنان علی (ع) را کافر  نامیدند­- صورت می گیرد. اکنون نیز ادامه همان جریان، بذر تکفیر را در بلاد اسلامی پاشیده و مرتکب زشت ترین جنایات تحت پوشش عنوان جهاد در راه خدا می شوند، در حالیکه اسلام و مسلمانان از آنان و کردار ننگینشان بیزارند.

این حرکت انحرافی که امروز ه مسلمانان گرفتار آن شده اند مصلحت امت اسلام و وحدت و عزت آنان  را تهدید و چهره مسلمانان را در برابر  دنیا مخدوش می کند.

برخی از ویژگی های این گروه انحرافی که با نقاب اسلام پا به عرصه گذارده از قرار ذیل است:

اول:آنان ،همچون خوارج در تاریخ  صدر اسلام، هر کسی که افکار باطلشان را نمی پذیرد، متهم به کفر و بی دینی می کنند.

دوم:آنان همچون خوارج زشت ترین و ننگین ترین جنایات و منکرات را که هیچ یک از شرایع آسمانی و قوانین انسانی نمی پذیرد، تحت عنوان جهادمرتکب می شوند.

سوم: ایشان وابسته و متکی به استکبار و کفر جهانی هستند و منافع و مصالح صهیونیسم و دشمنان اسلام را در جهان اسلام تأمین می کنند.

چهارم: ایشان با بکارگیری خشونت، ترور و کشتن افراد بی گناه، بذر فتنه و دشمنی و اختلاف را در پیکر امت اسلامی کاشته و با به نمایش گذاشتن اعمال ننگینشان در شبکه های ماهواره ای، چهره ای کریه و زشت از دین مبین اسلام در برابر جهانیان  و اهل ادیان دیگر به معرض تماشا می گذارند.

با توجه به این نکات  ،بر هر یک از فرزندان غیرت مند اسلام فرض مسلم است که با دقت و جدیّت ملتفت این خطری که امت اسلامی را در برگرفته است، باشند و برای  مقابله و دفع آن به پا خیزند و تلاش نمایند تا امت اسلامی فریب خوردۀ  این جریان نگردند  و از حرمت دین مبین اسلام و شکوه این امت مبارک  دفاع نمایند. باید با بیان نکاتی که ذکر شد و اینکه این جریان شوم به کلی از حقیقت اسلام ناب و روح دین بیگانه است به روشنگری بپردازند  تا نسل پاکنهاد ما که در مسیر رشد و تعالی است هرگز گرفتار خدعه و نیرنگ ایشان نگردد.
(و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا و اذکروا نعمة الله علیکم
اذ کنتم اعداء فألّف بین قلوبکم  فاصبحتم بنعمته اخوانا)
                                                                                                 سید محمود هاشمی شاهرودی
مورخ 92/02/14
 
پيام حضرت آيت الله گرامي قمي:

بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون

چگونه و چرا یک ملّت صالح و الهی دائماً زیر ضربات مهلک دشمنان قسم خورده قرار دارد، ملت شیعه در میان فرق اسلامی از بدو تولدش در همان زمان پیامبر اکرم (ص)که خطاب به علی (ع) فرمود: انتَ وَ شیعتک علی منابر من نور، همواره مظلوم و مورد ستم بوده است، شیعه به جرم حمایت از اسلام و اهل بیت پیامبر اکرم (ع)، و شخص علی (ع) به جرم قتال در راه اسلام، و امامان معصوم به جرم ادامه راه صحیح پیامبر اکرم(ص) همواره مورد آزارو اذیت بوده اند ، ظلم غصب حق خلافت، ظلم خانه نشین کردن علی (ع) ظلم شهید نمودن تنها دختر پیامبر اکرم (س) و فرزندش محسن شهید و ظلم شهادتهای پیاپی امامان و اصحاب آنها. و تاریخ همچنان ادامه یافته است و اینک در زمان ما ظلم به اجساد شهدا، اِرهابیون بی خبر از خدا بدن صحابی امیرالمومنین (ع) جناب حجربن عدی را پس از 1400 سال از قبرش بیرون کشیده به مکان نامعلومی برده و یا از بین بردند،

اینها از کدام قانون و کدام شیوه جنگی تبعیت می کنند؟ اساسا وجدان بشری ندارند، حجربن عدی ها در جایگاه رفیع عند ملیک مقتدر قرار دارند این جسم مادی به چه کارشان می آید، دشمنان خباثت خود را نشان می دهند.

با ابتهال و تضرع دست به دعا برداشته از درگاه ایزد منان حفظ اسلام و کیان تشیّع و حفظ کشور عزیزمان ایران، ام ّالقرای کشورهای اسلامی و مهد تشیّع را خواهانیم.

اینها بهجای اینکه از این معجزۀ مهم ( سالم بودن جنازۀ مطهرش) درس گرفته مسلمان شوند اهانت به این صحابی بیت نبوّت نمودند . خذلهم الله تعالی و اهلکهم.
قم – محمد علی گرامی 13/2/1392

پيام آيت الله شيخ محمدمهدي آصفي:


بسم الله الرحمن الرحیم

اعضای گروهک القاعده بار دیگر و در ادامه جرائم و جنایات خود، گناه نابخشودنی دیگری مرتکب شدند و ـ  حسب آنچه منابع خبری اعلام کرده اند ـ اقدام به تخریب مقبره و نبش قبر صحابی جلیل القدر «حجر بن عدی» رضوان الله تعالی علیه کردند و پیکر مطهر ایشان به منطقه ای نامعلوم منتقل نمودند.

این جنایت بزرگ که در حق مسلمانان انجام شد، غمی سنگین بر دلمان نشاند.

ما این اقدام را محکوم می کنیم و از همه مسلمانان ـ بویژه عالمان، فرهیختگان و نهادها و رسانه های اسلامی دعوت می کنیم تا به محکوم کردن این جنایت بزرگ و اعلام عزای عمومی بپردازند.

همچنین از جوانان مسلمان می خواهم تا به حراست از مراقد شریف پیامبران و صحابی جلیل رسول الله و دیگر اولیاء الله مدفون در سوریه و نیز دفاع از حرم مطهر قهرمان کربلا حضرت زینب سلام الله علیها در برابر جنایات و خباثت‏ های القاعده و همدستان جانی و گناهکار آنها بپردازند.

در پایان از مؤمنان عراقی، سوری و لبنانی که شجاعانه از مضاجع شریف سوریه در برابر جنایات القاعده دفاع می کنند تشکر می کنم و این اقدام آنها را ارج می نهم.
محمدمهدی آصفی
21 جمادی الثانی 1432 ه.ق.حاج داود
15 اردیبهشت 1392
ضمن عرض تسليت نسبت به چنين هتك حرمت بزرگي
يادتان باشد كه اين سلفي ها و وهابي ها اول بمب ميگذارند بعد گم بد و بارگاه خراب ميكنند بعد به ضريح انان جسارت ميكنند اگر ديدند خبري نشد به قبور متبركه هتك حرمت ميكنند و سپس نبش قبر ميكنند از حجر بن عدي سلام الله شروع كردند خدا نكند كه قصد ديگري داشته باشند اگر علماي شيعه ساكت بنشينند مطمئن. باشيد قصد شومي دارند انها هدفاشان نبش قبر كردن قبور معصومين است تا قبح انان را بشكنند بسيار مواظب باشيد
علی
14 اردیبهشت 1392
به به با مراجع جدید هم اشنا شدیم
از اب گل الود خوب ماهی میگیرید
lpfd
14 اردیبهشت 1392
جهت اطلاع خبرنگار شیعه انلاین باید عرض کنم ایت الله سید صادق روحانی شنبه تدریس درس خارج فقه خود را تعطیل کردند و به همراه عده قابل توجهی از طلاب و مدرسین حوزه علمیه در حسینیه امام صادق به سوگ نشستند و این عمل وحشیانه را محکوم نمودند .
رییس
14 اردیبهشت 1392
علمای عزیز وبزرگوار گوش به فرمان فتوای جهاد علیه وهابیت از سوی شما سروران هستیم........


ارسال نظر

نام
ایمیل
سایت/وبلاگ
* نظر
کد امنیتی  
 

   

آخرین اخبار