Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
شنبه 08 فروردین 1394
خواندنی ها
پول نامشروعي که در جيب سازمان حج و زيارت مي رود
آيا پولي که سازمان حج و زيارت دريافت مي کند، در قبال خدمتي خاص است که به شهروندان ارائه مي دهد؟!
اجاره بيلبرد تبليغاتي براي معرفي اسلام در اوکراين
بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد که در دو سال اخير رشد اسلام در اوکراين به شدت افزايش يافته به طوري که در اين مدت تعداد مسلمانان در اوکراين 10 هزار نفر افزايش يافته است.
بیانیه بنیاد جهانی نفی خشونت درباره انفجار اخیر یمن
با توجه به گروه بندی سیاسی که کشور یمن شاهد آن است، نقطه عطفی فوق العاده خطرناک برای کشور به شمار می رود.
تعطیلی عید غدیر در عراق تصویب شد
عید غدیر تعطیل رسمی به حساب نمی آمد، استانداران شیعه در جنوب عراق حسب اختیارات خود بزرگترین عید الهی را تعطیل اعلام می کردند.
آغاز ساخت مسجدي شبيه مسجد النبي در روسيه
علاوه بر همه اين ساختمان ها، قرار است موزه اي کوچک در کنار اين مجموعه ساخته شود که محور و موضوع آن دين مبين اسلام است.
اولين اجتماع بانوان پوشيه اي در دفاع از حجاب برگزار شد
گفته مي شود اين اجتماع بي سابقه قرار است رأس ساعت 16 در خيابان آخوند خراساني 15، حسينيه اميرالمؤمنين عليه السلام برگزار گردد.
پياده رويي مراجع در روز شهادت حضرت زهرا (س)
دسته های عزاداری در شهر مقدس قم از مقابل بیوت مراجع عظام تقلید، با حضور حضرات آيات عظام شيخ‌ «حسين وحید خراسانی» و شيخ «لطف الله صافی گلپایگانی» به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه به راه افتادند.
پيام شفاهي حضرت آيت الله روحاني درباره فاطميه
ایشان در پایان فرمودند: از همه التماس دعا دارم مخصوصاً عزیزانی که توفیق زیارت مرقد ائمه اطهار و امامزادگان و تشرف به مسجد مقدس جمکران را دارند.
معرفي يکي از تأليفات مهم حضرت آيت الله وحيدخراساني
آیت ا... وحید خراسانی وجوب عزاداری در مصیبت حضرت فاطمۀ زهرا سلام ا... علیها را نه تنها برای شیعیان بلکه برای اهل تسنن نیز لازم و حتمی دانسته و این حقیقت را براساس کتاب و سنت به اثبات می‌رساند.
حال حضرت آیت الله روحانی بهبود يافت
امید است با عنایت حضرت حق تعالی و توجهات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و دعای خیر مؤمنین، معظم‌له با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شده و فعالیت‌های علمی خود را از سر بگیرند.
حال حضرت آيت الله روحاني مجددا وخيم شد
امید است با دعای مومنین و عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)حال عمومی معظم له بهبود یابد.
مقاله
گفتگو
اسلام دین اعتدال است نه دین خشونت و بربریت
هر چیزی که اسلام اجازه داده، ما با آن موافق هستیم حتي عزاداری و توسل. هر چیزی که اسلام مردود دانسته هم ما با آن مخالف هستیم.
تشکیل کمیته‌ای از الأزهر و حوزه قم و نجف را پيشنهاد مي‌کنم
اندیشه وهابیت با انتشار فتواهای تکفیر که توسط دولت سعودی در کتب چاپ می‌شود، اندیشه و فرهنگ خشونت و قتل را ترویج می‌کند.
بايد سازمانی بين المللي برای مبارزه با تکفیری‌ها ايجاد شود
سیرت پیامبر به گونه‌ای دیگر است. در زمان پیامبر کسی جرأت نداشت دیگری را تکفیر کند. اگر پیامبر بود قبل از بوجود آمدن تکفیر با چنین پدیده ای مقابله می‌کرد.
با مسن ترین فدايي حرم آشنا شويد
تمامی فرزندانم در جبهه حضور دارند و تاکنون یکی از فرزندانم به شهادت رسیده است. خدا را شاکرم و امیدوارم به زودی به فرزند خود ملحق شوم.
سعودی، قطر و امارات حامی تکفیري‌ها هستند
باید به بصیرت حضرت آيت الله خامنه ای و توصیه ایشان به وحدت مسلمانان بعد از شناسایی توطئه تکفیری ها اشاره کرد.
پیامبر (ص) تکفیری‌ها را سگ‌ های جهنم نامید
تکفیری‌ها با نگاه شهوتی و هوای نفس به دین می‌نگرند لذا منحرفند. تکفیری‌ها جهاد نکاح را ایجاد کردند در حالی که اصلا در اسلام نبوده و دقیقا یک نوع زناست.
تربون آزاد
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
سرويس عکس
تصوير آتش زدن کتب "ابن تيميه" در اردن
گفته مي شود تصوير آتش زدن کتب "ابن تيميه" به سرعت در فضاي مجازي اردن و ديگر کشورهاي عربي منتشر شد و با واکنش بسيار زيادي مواجه بوده است.
تصاوير ديدني کارخانه توليد پوشش توسط زنان "داعش"
گروهک "داعش"‌ بعد از توزيع پوشش،‌ آن را به طور رايگان در ميان زنان و دختران مناطقي که تحت تصرف دارد توزيع مي کند و آنها را مجبور مي کند که فقط از اين پوشش براي پوشاندن بدن خود استفاده کنند.
تصاوير سنگسار وحشيانه يک زن توسط داعش به اتهام زنا
اين اولين باري نيست که نيروهاي گروهک تروريستي – تکفيري داعش تحت عناوين مختلف مردم را سنگسار يا اعدام کرده اند.
تصاويري برگزاري امتحانات سالانه حوزه علمیه کابل
هر سال بر رشد کمی و کیفی طلاب افزوده می شود و فعلا در کابل بیش از دو صد نفر به دروس خارج فقه و اصول اشتغال دارند و صد ها نفر مشغول تحصیل سطوح عالیه می باشند.
تصوير دسته جمعي و منتشر نشده از علماي قديم تهران
مرحوم حجة الإسلام و المسلمين حاج اشرف، مرحوم آيت الله شيخ محمود انصاري قمي، مرحوم آيت الله نصرالله شاه آبادي ...
تصاوير حضور مدافعان حرم در پياده رويي أربعين
آنها سه روز را از نجف تا کربلا طي کرده تا به شهر کربلاي معلي برسند. در مسير هم مانند ديگر مؤمنان و عاشقان اهل بيت عليهم السلام، در موکب هاي مختلف شب را طي مي کردند.
تصاوير حمله ددمنشانه نيروهاي آل سعود به مناطق شيعه نشين
در همين حال خبر رسيده که در حال حاضر دست کم 25 خودروي زرهي و نفر بر در مناطق مختلف اين شهر مستقر شده و هرگونه رفت و آمدي را کنترل مي کنند.
معرفي کتاب
کتاب نفیس "فضائل السادات" در حوزه علمیه نجف رونمايي شد
ایشان کتب نفيس خطي را سرمايه بزرگ شيعه عنوان کردند که امروز در کتابخانه‌های مهم دنیا می‌باشد و بيان کردند: چه کسی وظیفه تحقیق و پژوهش و احیاء و نشر این کتب گرانسنگ را دارد.
اولین کتاب، اولین قلم
در چنین شرایطی سلیم بن قیس هلالی از کوفه به منطقه فارس آمد و به ایران پناهنده شد تا توانست این میراث عظیم را برای ما به یادگار بگذارد.
انتشار کتابي درباره پیامبر (ص) به زبان نروژی
این کتاب، توسط یکی از پيروان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام که از فرهیختگانِ ساکن کشور نروژ است، ترجمه گرديد.
نقش استاد خسروشاهی در احيای نام امام موسى صدر
استاد خسروشاهى واقع‌بينانه اعتقاد دارد که اگرچه انديشه و سيره‌ى امام صدر جواب‌گوى بسيارى از مشکلات امروز جامعه‌ى اسلامى ما هست ...
انتشار "التفسیر المرتضی للامام علی بن موسی الرضا(ع)"
قابل ذکر است، احادیث از 97 مصدر حدیثی معتبر و مستند در اين کتاب جمع آوری و تدوین شده و منبع آنها طبق اولویت تقدم زمانی در پاورقی کتاب آمده است.
مصباح الهدی؛
انتشار کتابي جديد از بیانات حضرت آیت الله وحیدخراسانی
کتاب حاضر مجموعه ای است از 27 مجلس درس برای طلاب، مدرسین و اهالی علم و فضل حوزه علمیه با محوریت امام حسین (ع) و معارف حول وجود مبارک آن حضرت.
انتشار کتابي 20 هزار صفحه اي در قم
این موسوعه به عنوان یکی از مهم‌ ترین آثار فقهی در تاریخ شیعه شناخته شده و مجموعه‌ کامل مباحث فقهی از طهارت تا دیات را شامل می‌ شود.
اخبار مراجع
آيت الله صانعي در «جماران» مستقر مي شود
آيت الله شيخ «يوسف صانعي» در سال آينده براي هميشه به تهران آمده و تمام کارکنان دفتر خود را نيز به اين شهر منتقل مي کند.
حال جسمي حضرت آيت الله خامنه اي چطور است؟
اکنون که ایران در سراسر منطقه دست بالا را پیدا کرده است و از همه مهم‌تر گفتمان متعلق به اندیشه تنش‌زدایی و اعتماد‌سازی به نتیجه رسیده ‌و برادران گرانقدرمان در عرصه دیبلماسی از پدافند به موضع افندی رسیده‌اند ...
توضيحات دفتر حضرت آیت الله روحانی درباره بيماري ايشان
معظم له حتی بعد از حضور در بیمارستان تمایل و اصرار داشتند که برای شرکت در مراسم عزای مادر مظلومه شان در حسینیه امام صادق (علیه السلام) حاضر شوند و مجددا برای ادامه معالجات به بیمارستان باز گردند ...
اظهارات شديداللحن حضرت آیت‌الله وحیدخراساني درباره فاطميه
مصیبت فاطمه در این حد است، این کلمه علی است، اما توأم با این قسم: هذه والله مصیبة لا عزاء لها: یعنی هر چه بکنیم خلأ این مصیبت را پر نمی کند، و رزیة لا خلف لها: همه این غوغاها ذره ای در مقابل این کلمه است. کجا حق او ادا شد.
درخواست يک مرجع تقليد براي محاکمه نتانياهو
علت اصلي منحرف شدن دين يهود، فساد موجود در بين خاخام هاي يهودي است. اين انحراف به مرور جامعه و فرهنگ يهودي را هم فاسد کرده است.
حضرت آيت الله روحاني بستري شد
در پي وخيم شدن حال حضرت آيت الله روحاني، ايشان را به بيمارستان شهيد بهشتي قم منتقل و در آنجا بستري کرديم. البته وضعيت نگران کننده نيست.
«مجمع تقريب مراجع» تأسيس شود
در صورت به وجود آمدن نهادي به نام «مجمع تقريب مراجع» که مراجع تقليد يا نماينده يا نمايندگاني از هر مرجع تقليد در آن عضو باشند، مي تواند به کاهش اختلاف نظرها و نزديک شدن آراء ميان مراجع و فقهاي شيعه کمک شاياني کند.
تماس تلفني يکي از مراجع با فرماندهان ميداني مقاومت
فرماندهاني که اين مرجع تقليد شيعه با آنها تلفني صحبت کرد، فرماندهان ميدان هاي نبرد در سامراء و استان صلاح الدين در شمال عراق بودند.
جوسازي روزنامه فرانسوي درباره حال رهبر انقلاب اسلامي
برخي رسانه هاي وابسته به رژيم ديکتاتوري آل سعود از جمله شبکه العربيه با استناد به اين گزارش لوفيگارو، تلاش کرده اند از جمهوري اسلامي ايران انتقام بگيرند و نظام را زير فشار افکار عمومي قرار دهد.
شکست در منطق توحیدی معنا ندارد
شکست در منطق توحید، معنا ندارد و اگر انسان خدا را با دقت بشناسد شکست معنا ندارد؛ یکی از ثمرات نهضت حسینی همین نظامی است که بر پا شده و شعاعی از احکام اسلامی را اجرا و طوفانی را در جهان ایجاد کرده است.
درخواست يکي از مراجع براي انتفاضه عمومي عليه داعش
همین حالا سیاستمداران اسرائیلی خود را هر روز هزاران بار لعنت می کنند که چرا در آن زمان وارد روستاهای لبنان شدند و آن ها را اشغال کردند.
باید نسبت دشمنان اسلام خشم مقدس داشته ‌باشیم
در هفته ساعتی را اختصاص دهند برای مسؤلان کمیته امداد تا خدمات خود را برای مردم شرح دهند؛ تبلیغات وسیع در این زمینه بسیار تأثیرگذار است.
اگر عراق امن بود قدرتمندترين کشور جهان مي شد
شهروندان عراقي بايد اين مسأله را درک کنند و بدانند که در صورت يکپارچگي، اخوت، برادري، وحدت و اتحاد، عراق قدرتمند تر خواهد شد.
بيانات حضرت آيت الله وحيد خراساني به مناسبت فاطميه
بشناسید به مردم بشناسانید تا بفهمند این مملکت باید در فاطمیه یکپارچه غوغا شود اگر شعوری باشد اگر درکی باشد اگر فقاهتی باشد این احادیث را بفهمد آن وقت می فهمد که چه شبی بود ...
نظر رهبر انقلاب درباره سریال‌های کره‌ای
ما اینها را در واقعیّت زندگى خودمان داریم، اتّفاق افتاده، پیش آمده؛ چرا از اینها استفاده نمیکنیم؟ به‌نظر من یک قصور بزرگى - نمیگوییم تقصیر؛ لااقل قصور بزرگى - اتّفاق افتاده است، باید جبران بشود.
ویژه ها
برگزاري مسابقه قرآن نابينايان در هندوستان
شرکت کنندگان در اين مسابقه فقط از شهر "هتکل" نخواهند بود بلکه از شهرها و مناطق مختلف هندوستان در اين مسابقه حضور مي يابند.
افتتاح مسجد درون زنداني در روسیه
قابل ذکر است،‌ در مراسم افتتاحیه اين مسجد، مفتی منطفه "اورال"، رئیس اداره معنوی "چلیابینسک" و تعدادي از مسئولان زندان و نمازگزاران حضور داشتند.
شبکه جهاني مسلم شاپ TV تاسيس شد
شرکت هاي معتبر تجاري، بازرگاني و خدماتي از کشورهاي مختلف جهان مي توانند براي سفارش تبليغات خود با روابط عمومي اين شبکه به شماره ...
وقتی خدا خودش روضه خوان فاطمیه می شود
حقیقتاً دردآور است که منافقان صدیق ه‏ای را شهید کردند که همتای بی بدیل صدیق اکبر امیرالمؤمنین علی علیه السلام بود و این مقام ارزشمند در خلقت، امتیاز ویژه‏ای است که خدای متعال به هر کس عنایت نمی‏ کند.
سلفی های مصر:
هر کس الازهر را محکوم کند کافر است
در این میان سلفی های مصر که میانه ی خوبی با الازهر نداشتند اکنون واکنش نشان داده و مدعی هستند که الازهر نماینده ی اسلام است و هرکس نظر الازهر را محکوم کند کافر است.
احکام را با تصویر، جدول و اینفوگرافیک یاد بگیریم
این اثر حاوی جدیدترین مسائل شرعی و استفتائات از محضر مقام معظم رهبری است که شامل مجموعه مسائل پیرامون احکام عبادات [تکلیف، طهارت، وضو، غسل، تیمم، نماز، مسجد و روزه] می باشد ...
شهادت اولین کویتی مدافع حرم در عراق
وزارت دفاع عراق از کشته شدن یک کویتی دیگر در صفوف "داعش" خبر داد و نوشت: «ابو طلحه الکویتی» در عملیات تکریت به دست نیروهای مجاهد به هلاکت رسید.
سلفی های مصر:
از الازهر به خاطر اظهارات ضد شیعی حمایت می کنیم
الازهر مصر پیشتر در بیانیه ای ادعا کرده بود نیروهای مردمی شیعه عراق که با "داعش" می جنگند، مرتکب کشتار مردم و تجاوز به حقوق غیر نظامیانی می شوند که ارتباطی با داعش ندارند.
عامل شکنجه زندانیان بحرینی حکومت اردن است
در چند روز گذشته، نیروهای آل خلیفه با کمک نیروهای اردنی وارد زندان مرکزی جو شدند و به بهانه ی سکوت زندانیان عمل وحشیانه ای در قبال زندانیان بی گناه انجام دادند.
احضار سفیر مصر به وزارت خارجه عراق در اعتراض به الازهر
این بیانیه با واکنش تند نمایندگان و مقام های رسمی عراق روبه رو شد و آنها با محکوم کردن بیانیه الازهر، تاکید کردند مطالبی که در این بیانیه آمده، صحت ندارد.
پیام تسلیت مولوی عبدالحمید برای شش جنایتکار
چرا براي اين شش فرد اعدام شده که جنايتکار بوده اند و به جنايت خود هم اعتراف کرده بودند، پيام تسليت صادر کرده است؟!
بيعت يک سعودي با داعش در کنار مسجد الحرام!
بنده هم اکنون در مقابل مسجد الحرام ايستاده ام، در نزديکي برج ساعت. بيعت رسمي خود با خليفه مسلمانان «أبوبکر البغدادي» را رسما اعلام مي کنم.
ديدار يک استاندار ايراني با يک مولوي وهابي!
اين مولوي افراطي حتي از طراحان عمليات تروريستي ترور شهيد مولوي «جنگي زهي» چهره سرشناس اهل سنت استان سيستان و بلوچستان بوده که چند سال پيش به طور وحشيانه اي به شهادت رسيد.
درگذشت يکي دشمنان اهل بيت (ع) در عراق
او همچنين به دست داشتن در برخي عمليات هاي تروريستي که در طي سال هاي بين 2006 تا 2008 ميلادي در عراق رخ داد، متهم بوده است.
تبریک به مناسبت افتتاح اولین مرکز فرهنگی شیعی مراکش
از این رو تن دادن به راه مسالمت، نفی خشونت، همزیستی، آشتی ملی و تعامل با سعه صدر با دیگران هماره در آموزه های ائمه اطهار علیهم السلام ریشه داشته و دارد.
تخريب يک مسجد تاريخي - اسلامي در عربستان!
اين مسجد تاريخي در راستاي طرح توسعه يک اتوبان در حومه مدينه منوره تخريب شد. زمان ساخت اين مسجد به بيش از 1400 يعني دوران پيامبر اکرم اسلام (ص) باز مي گشت.
دو گردان جديد زنان داعش تشکيل شد
از شرايط عضويت در اين دو گردان، مجرد بودن و سن بالاي 18 و زير 25 سال است. دستمزد ماهيانه هر يک از اعضاي اين دو گردان داعشي، حدود 200 دلار است.
تأسيس مرکز بررسي انديشه "داعش" در الأزهر
قرار است شيوه داعش در فريب جوانان با دقت رصد و بررسي شود و راه حلي براي مقابله با آن ايجاد شود تا ديگر جوانان فريب اين گروهک تروريستي – تکفيري را نخورند.
خاخام هاي صهيونيست:
شهداي فلسطيني را بايد لاي پوست خوک پيچاند!
در پي مطرح شدن و انتشار اين درخواست از سوي خاخام هاي صهيونيست، هزاران تن از کاربران فضاي مجازي فلسطين با انتشار مطالب و تصاوير گوناگوني در فضاي مجازي، نسبت به اين درخواست واکنش تندي نشان داده ...
با 9 سازمان مسلح اسلامی مبارز در آفریقا آشنا شويد
با وجود این که فعالیت این گروه در صحرای سینای مصر متمرکز است اما عملیات های محدودی نیز در قاهره و دلتای نیل داشته است.
تاج‌الدين هلالی در گفتگو با شيعه آنلاين:
روحانیت در ایران آزاد است زیرا جیره خوار دولت نیست
علما و روحانیت در ایران آزاد هستند زیرا جیره خوار دولت نیستند بلکه از خمس پول دریافت می‌کنند اما الأزهر وام دار حکومت است.
با دو افراطي کويتي شيعه و سني آشنا شويد
«محمد أموازي» معروف به "قصاب داعش" افراط گراي سني مذهبي است که کمتر از شش ماه است به طور ناگهاني در عرصه وارد شد و با سرعت برق آسايي شهرت جهاني يافت.
استعفاي وزير خارجه سعودي پذيرفته شد
«سعود الفيصل» که نزديک به چهار دهه وزير خارجه کشورش بود، قديمي ترين و با سابقه ترين وزير خارجه جهان به شمار مي رود.
تصاوير توهين به پرچم امام حسين (ع) توسط نيروهاي داعش
در ذيل تصاويري مربوط به درگيري هاي منطقه "سور شناس" در شمال شهر "سامراء" ايالت "صلاح الدين" ديده مي شود که ميان نيروهاي مقاومت مردمي شيعيان با نيروهاي تروريستي – تکفيري "داعش" رخ داده است.
وقتي يک ديکتاتور زاده مدعي مبارزه با افراط گرايي مي‌شود
شاهزاده اي درباره "لزوم مبارزه علیه ایدئولوژی افراط‌گرایی" سخن مي گويد که خودش يکي از شاهزادگان ديکتاتوري رژيم خونخوار آل خليفه در بحرين است.
از آقازاده هاي سياسي تا آقازاده هاي علمايي!
به اميد روزي که حضرت وليعصر عجل الله تعالي فرجه الشريف ظهور کنند و با عدلشان مقابل اين "آقازاده"ها و "آقازاده" بازي ها را بگيرند تا حق هيچ کسي در جامعه ضايع نشود.
تأسیس حوزه علمیه حضرت فاطمه زهرا (س) در کابل
این پروژه با شتاب مطلوبی در دست احداث و از برنامه جلوتر است و از نظر اسکلت و بخش هایی از ساختمان به مراحل نهایی رسیده که امید می رود در چند ماه آینده به بهره برداری برسد.
معرفي امام حسين (ع) به عنوان يک "اسطوره"!
اين بار هم يکي ديگر از روزنامه هاي فارسي زبان ايران گفتگويي با يکي از فعالان سياسي انجام داده که در آن وي،‌ امام حسين (ع) را به عنوان يک "اسطوره" معرفي کرده است.
وقتي يک مرکز آموزشي ديني دولتي مي شود؛
جنگ و جدال بر سر پست هاي دانشگاه الأزهر
جا دارد مسئولان و دست اندرکاران مراکز آموزشي ديني در ديگر کشورهاي جهان بخصوص کشورهاي جهان اسلام از اين ماجرا عبرت بگيرند و جلوي هرگونه سياسي شدن مراکز خود را بگيرند ...
حمله هماهنگ رسانه هاي سعودي به حاج «قاسم سليماني»
در اين مطلب که در برخي از اين رسانه ها در تيتر يک قرار گرفت، حاج «قاسم سليماني» اشغالگر بغداد، دمشق و بيروت ناميده شده و آنها مدعي شده اند که وي در راه اشغال صنعا پايتخت يمن است.
قطار صدور انقلاب اسلامي ايران به شمال آفريقا مي رود!
اين رسانه ضد ايراني و ضد شيعي، همچنين ضمن متهم کردن حاج «قاسم سليماني» فرمانده سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي ايران به دست داشتن در حوادث جاري در يمن و حمايت از جنبش "أنصار الله" ..
آخرین اخبار
همسر آیت الله جنتی درگذشت

اجبار دانش آموزان مسلمان فرانسه به خوردن گوشت خوک

بوکوحرام با ابوبکر البغدادی بیعت کرد

مقام آلمانی: عربستان صادرکننده اصلی تروریسم

پیشنهاد عجیب در مورد شیعه در اندونزی

منصور هادی: از طریق تونل فرار کردم

ملکه اردن: داعشی‌ها مایه ننگ اسلامند

تلفات چشمگیر داعش در اطراف تکریت

بازداشت مستشاران نظامی داعش

اجرای اولین حکم اعدام یک حامی اخوان المسلمین

داعش موسس توئیتر را به مرگ تهدید کرد

انفجار مقابل فروشگاه فرانسوی در اسکندریه

بازماندن 6 هزار و 500 زائر از سفر عمره

هلاکت تعدادی از سرکردگان «جیش الاسلام»

تشکیل نقشه جدید خاورمیانه توسط شیعیان افغانستان

عید فطر و قربان در مدارس نیویورک تعطیلی رسمی شد

توطئه جدید تکفیری‌ها علیه‌ ام ابیها (س)!

با دو افراطي کويتي شيعه و سني آشنا شويد

حضور فرزند یکی از مراجع تقلید در عملیات آزادسازی تکریت

فتوای مفتی قطری برای نابود کردن اهرام ثلاثه مصر

فیسبوک دشمنان داعش را شکار می کند

استعفاي وزير خارجه سعودي پذيرفته شد

برادر عبدالمالک ریگی دستگیر شده است

ناطق‌نوری: دین‌داران دین‌ناشناس مضرند

ورود «ظریف» به موضوع ویزای عمره

الزام درج ساعت و مکان نماز و غذا در بلیت اتوبوس‌

العامری: عناصر بعثی به داعش کمک کردند

داعش با انصارالله یمن اعلام جنگ کرد

داعش چند آشوری‌ ربوده شده را آزاد کرد

150 تروریست داعش در تکریت تسلیم شدند

نظر پدر جلاد داعش درمورد پسرش

شعر: بانوی شب‌های روشن، فانوس فریاد در باد

وقتي يک ديکتاتور زاده مدعي مبارزه با افراط گرايي مي‌شود

پروفسور آلمانی در کرج مسلمان شد

دختران دانشجویی که سنگ قبر می‌شویند!

پوستر يک تئائر مذهبي به مناسبت أيام فاطميه

از آقازاده هاي سياسي تا آقازاده هاي علمايي!

تأسیس حوزه علمیه حضرت فاطمه زهرا (س) در کابل

زیباترین نقاشی ايتام در 1393 را انتخاب کنید

معرفي امام حسين (ع) به عنوان يک "اسطوره"!

مراسم ترحیم ژاپنی‌ها برای ربات‌های از دست‌ رفته!

تبلیغات وایبری برای هاشمی رفسنجانی

جنگ و جدال بر سر پست هاي دانشگاه الأزهر

در آرایشگاه‌های زنانه قم چه می‌گذرد؟

حمله هماهنگ رسانه هاي سعودي به حاج «قاسم سليماني»

قطار صدور انقلاب اسلامي ايران به شمال آفريقا مي رود!

طبقه جديد حرم مطهر امام حسين (ع) افتتاح مي شود

«محمدجواد ظريف» به زيارت اميرالمؤمنين (ع) رفت

طرح ترور "نبيه بري" توسط گروهک "خراسان"

آيت الله نمر زير تيغ جراحي رفت

دفاع از خوانندگان زن و انتقاد از سيد ذاکر!

نامه مدیر یک حوزه علميه به مراجع تقلید

اسرائيل بايد براي شکاف سني - شيعي تلاش کند

"تجارت جسد" منبع جدید درآمد داعش

مالکی: آمریکا مسئول توسعه‌طلبی داعش است

علت گرایش هاشمی رفسنجاني به نظریه شورای رهبری!

نخستین تجربه دانش‌ آموزان معتاد کجا بوده؟

فتوای امام در مورد شطرنج و موسیقی بت تحجر را شکست

عضو کنگره: دوستان ما به داعش کمک می‌کنند

هیچ ایالتی در آمریکا بدون مسجد نیست

حمایت مردم یمن از انصارالله

پادشاه عربستان فرمانده کل قوا شد

تهدید جدید داعش علیه اروپا

انفجار مرقد فرزند امام کاظم توسط داعش

بهار سوزان داعش در موصل

مورخ آمریکایی: داعش ارتش سری واشنگتن است

کنترل داعش بر شهر سرت در لیبی

چرا داعش مهار شدني نيست؟

هاشمی: تمایلی به شرکت در خبرگان ندارم

پیکر دو شهید مدافع حرم تشییع می‌شود

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
نظر شما درباره تأسيس «مجمع تقريب مراجع» چيست؟
گاهنامه مجازی عقیده: بسیار طرح زیبا و پسندیده ایست .
قاسم جاسم محمد: السلام عليكم نحن مجموعة من المواطنين العراقيين ومن جميع الدول العربية لدينا رسالة مهمة جدا جدا ارجو طرحها في محاضراتكم وفي وسائل الاعلام الا وهي حجب مواقع الانترنت الاباحية حجب شامل وكامل ولجميع انواع الاشتراكات والخطوط نرجو من حظرتكم ان تحجب مثل هذه المواقع من قبل وزارات الدولة لان والله العلي العظيم ادمر شعبنا ادمر جهالنا وشبابنا من هاي المواقع السيئة ارحمونا الله يرحمكم خلصونا من هاي المواقع والله العلي العظيم نعرف دول كافرة قامت بحجب هذه المواقع ونحن مسلمين لم نقم بذلك لذا نرجو من حظرتكم ايصال صوتنا الى وزارة الاتصالات والى جميع الوزارات رحم الله والديكم ولكم الاجر والثواب
س. ح: تقریب مراجع در خصوص صدور فتوا در اموری که به تخصصش مربوط است فکر خوبی است همان طور که صاحب تخصصآن دیگر از تجارب هم سود می برند،در امور دیگر با بقیه افراد فرقی ندارند ،برای نظرات و افکار خود باید دلیل بیاورند ،مردم دراین گونه امور ملزم به پذیرفتن و تقلید از مراجع نیستند ونبايدها تقلید کنند امور سیاسی اجتماعی بازرگانی ،هر آنچه با عقل وخرد وتجربه جمعی سر و کار دارد از جنس اصول دین است ، که تقلید جایز نیست در این جور امور رفتن نزد مراجع و کسب تکلیف کردن ذلت وعبادات ومسخره است
رضايي: بسيار فکر خوبي است.خواهش مي کنم يک اتحادي بين مراجع ايجاد کنيد تاهمگي با هم ونه تک تک يک فتواي مشترک در برابر ورزش زنان در مقابل مردان صادر کنند وبه فداشدن اسلام براي حفظ نظام پايان دهند.در حالي که از طرف رهبر براي زنان بي حجاب ورزشکار و فوتساليستهاي زن و..پيام تبريک صادر مي شود و آنها مروج حجاب وعفاف خوانده ميشوند خواهش مي کنم به داد اسلام برسيد.وبگوييد من چه کاري مي توانم انجام دهم.من آرشيوي پر از عکسها وفيلمهاي اين زنان دارم.
عرفان: میشه نظراتتان رو برای خودتان نگهدارید.
اااااااا: لعنت بر شما
3424: خدا لعنتتون كنه خون مردمو تو شيشه كرديد
جمالی: مجمع تقریب مذاهب چنانچه از جمع علما واندیشمندان تشکیل شود وکانون نقد وبررسی مسایل ومشکلات مسلمین باشد بسیلر موثر است اما اگر مرکز تفابل ودرگیری های فرقه ای شودو نتیجه ان تفرقه و اختلاف مسلمین باشد تشکیل نشود بهتر است باید دید خروجی های این مرکز چه باشد
gholom: باسلام به روح پرفتوح ایات اعظام درگذشته خاندان شیرازی وسلامتی زعیم عالیقدرمان حاج صادق شیرازی.بهترین ایده براحفظ دین اسلام وتبلیغوپیشبرداهداف شیعه همین ایده مجمع تقریبه که ازدقدقه هاوخدمات بیوت شریف برادران شیرازی است.خداتوفیقشان بدهد.ماسربازان دین ونصرت تحت امرزعیم ومرجعمان ایت اله العظمی حاج صادق،اماده ایم
منتقد: به جای این که بریم خدمت مراجع کسب تکلیف کنیم نشستیم این جا براشون تعیین تکلیف میکنیم
کیومرث: بجای تقریب لطفا به توصیه شهید مطهری مبنی بر تخصصی کردن مرجعیت عمل کنید یعنی ایکاش مرجع عبادات مرجع حکم و قضا مرجع افتصاد اسلامی و ....داشتیم.
حسيني: فكر خوبى است مقدمه اى براى پياده شدن نظريه شوراى فقها و مراجع است كـــه سالها قبل ايت الله شيرازى قدس سره مطرح كرده و الان برادرشان ايت الله عظمى سيد صادق شيرازي دام ظله بر ان تاكيد كيف ميفرمايند
صدر: ایده ای است از کسی که هیچ آشنائی به مبانی فقهی شیعی ندارد . با حوزه های شیعی اصلاً آشنا نیست و معنی مرجعیت را اصلاً نفهمیده است و در یک کلام سخنی بسیار دور از واقعیت است
حسن: به نظرم ايده جالبي است
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :