Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
دوشنبه 01 دی 1393
خواندنی ها
تصاوير حضور مدافعان حرم در پياده رويي أربعين
آنها سه روز را از نجف تا کربلا طي کرده تا به شهر کربلاي معلي برسند. در مسير هم مانند ديگر مؤمنان و عاشقان اهل بيت عليهم السلام، در موکب هاي مختلف شب را طي مي کردند.
تصاوير حمله ددمنشانه نيروهاي آل سعود به مناطق شيعه نشين
در همين حال خبر رسيده که در حال حاضر دست کم 25 خودروي زرهي و نفر بر در مناطق مختلف اين شهر مستقر شده و هرگونه رفت و آمدي را کنترل مي کنند.
عزاداري براي امام حسن (ع) در حرم امام حسين (ع)
در اين مراسم علاوه بر سخنراني برخي روحانيون و سخنرانان، تعدادي از مداحان اهل بيت عليهم السلام به روضه خواني و مديحه ثرايي پرداختند.
توصيه يک مرجع تقليد به هنرمندان و بازيگران تئاتر
در زمان طاغوت و رژیم شاهنشاهی تئا‌تر و هنر در مسیر شیطانی بود و به اسلام و دین توجه خیلی کمی می‌شد، این در حالی است که اموری که زمینه شیطانی دارد سبب جذب بیشتر مردم و غفلت آنان از امور الهی می‌شود.
حضرت آیت الله حسینی زنجانی زير تيغ جراحي رفت
بنا بر اعلام دفتر معظم له، وضعیت عمومی وي در حال حاضر خوب است و انشاء الله ایشان پس از طی دوره استراحت، فعالیت های علمی و اجتماعی خود را از سر خواهد گرفت.
نقدي بر نوشته "آخرین ساعات حیات پیامبر گرامی اسلام" به روایت زرین کوب
در آغاز بیماری به رسم همیشه به نوبت در خانه زن های خویش به سر می برد. زن های وی در این دوران 9 تن می شدندکه جز عایشه همه پیش از ازدواج [با پیامبر] بیوه شده بودند...
نظر حضرت آيت الله محقق کابلي درباره أيام محسنيه
مستحضرید که اولین هفته بعد از رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) ـ ۲۸ صفر لغایت ۵ ربیع الاول ـ ایام شهادت حضرت محسن بن علی (صلوات الله علیهما) اولین شهید راه قرآن و عترت است خواهشمند است.
سقط جنین آدم‌کشی مؤدبانه است
نظام ما اسلامی بوده و قانون اساسی آن نیز براساس اسلام نوشته شده‌ است، اسلام نیز ما را به گسترش جمعیت دعوت می‌کند.
باید فرهنگ غلط شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» را از ذهن ها پاک کرد
باید مسائل مربوط به ازدواج و کار جوانان درست شود و همچنین در زمینه مسکن مطمئن باشند تا سبب ‌شود، فکرشان راحت شده که اگر بچه دار شوند، مشکل ندارند.
حمله شديد آيت الله وحيد خراساني به مخالفان عزاداري
اخيرا برخي سخنرانان سرشناس که همواره در موضوعات مختلف به سخنراني و نظريه پردازي مي پردازند، مباحثي در مورد عزاداري مطرح کردند که با واکنش و اعتراض طيف شديدي از مراجع تقليد، علما و مؤمنين مواجه شده است.
6 توصیه حضرت آیت الله جوادی آملی به دانشجویان
چون هر چیز بدون وجه خدا هالک است؛ ﴿کل شی‏ءٍ هالک إلاّ وجهَه﴾، اگر به هر چیزی بدون آیت بودن نسبت به خدای معروف و محبوب نگریسته شود، ناظر و منظور و نظر، محکوم به هلاکت‌اند و بر هالک جز کژی چیزی نیست.
مقاله
اربعين نور
اگر شکوه کاروان کوچک اسرا در برابر نگاه ‏ها، تحقيرها و شماتت ‏هاي انبوه دشمن بشکند، دور از انتظار نخواهد بود و اگر زنان و کودکان از ترس قساوت و بي‏رحمي دژخيمان به زاري و التماس بيفتند، جاي شگفتي نيست.
روز مباهله
استاد مهدی دقیقی شاهرودی
"عيد غدیر خم" در نگاه سیاحان خارجی عصر قاجار
پزشک اتریشی ناصرالدین شاه نیز دلبستگی ایرانیان به حضرت علی (ع) اذعان داشته که در تمام خانه ها و حتی مردم تهیدست تصویر آن حضرت را روی چوب کنده کاری کرده و در دیوار خانه نصب کرده اند.
ائتلاف شیطان
دولت همچنین باید با احترام به ملت عراق به وسیله خودداری از پذیرش هر نوع دخالت خارجی، از یکپارچگی و انسجام دولت با ملت پیش از بحرانی تر شدن اوضاع، پاسداری کند.
گفتگو
گفتگويي با برادر آيت الله نمر
بازداشت شيخ نمر تنها بخاطر آن انجام شد که ایشان نقش بسیار برجسته و فعالی در روشن کردن اذهان مردم و بالا بردن سطح آگاهی آنان علیه رژیم حاکم داشت و همواره به سخنرانی علیه فساد حاکمیت می‌پرداخت و به اصطلاح پته آنان را روی آب می ریخت.
مردان در اتاق زايمان بيمارستان بنياد شهيد چه مي کنند؟!
براي رعايت مساوات و برابري در تعداد پزشکان زن و مرد، نمي خواهيم مردان را حذف کنيم و فقط زنان را براي بيهوشي به اتاق زايمان بياوريم!
شيخ خزعلي: خودم به قتل "أبوبکر البغدادي" خواهم رفت
تعامل بالای گروه های شیعه در زمینه نظامی، باعث پیش روی نظامیان شیعه شده و ما امیدواریم که "داعش" توسط شیعه از بین رود.
جزئيات حمله گردان طلاب حوزه علميه نجف و کربلا به داعش
آن دسته از افرادی که مدعی آن بودند که سخن مرجعیت نجف اشرف و اعلام جهاد کفایی در هلاک "داعش" موثر نبوده، از همین امروز شاهد دستاوردهای جهاد باشند.
دليل حضور "داعش" در عراق سستي عناصر سياسي بود
حضور "داعش" در عراق هر ماه حدود 20 میلیون دلار ضرر برای اقتصاد ما به همراه دارد، از سویی دیگر، مهاجرت حدود 300 هزار خانوار به جنوب عراق، هزینه هایی هنگفت متحمل دولت کرده است.
تربون آزاد
تحلیل ظرفیت و آسیب شناسی عزاداری محرم
بی‌شک من نوعی با فریاد مداحی که ادای عزاداران را درآورده و با هق‌هق مصنوعی روضه می خواند، نه تنها تحریک احساسات و تقويت اعتقادات نمی‌شوم، که از آن شیون نمادین و روضه کاسبکارانه بیزار و گریزان خواهم شد، که "آن سخن کز دل نیاید لاجرم بر گل نشیند".
افزایش نگرانی های امنیتی و کاهش فرصت ها
عراق در سیاست استراتژیک ایران
به طور تاریخی، عراق نقش مهمی را در آنچه که به امنیت ایران مربوط است بازی کرد و و این اهمیت در روابطی که جنگی وحشیانه و میراثی از رویارویی و دشمنی بر آن حاکم بود همچنان تا امروز ادامه دارد.
یافتن اصول اعتقادات در واقعه کربلا
به گزارش شیعه آنلاین دکتر محمد دولتی ، محقق ، پژوهشگر و استاد دانشگاه ، در سخنرانی دهه اول محرم امسال به موضوع یافتن اصول اعتقادات در واقعه کربلا اشاره کرده است که در ادامه می بینیم :

 
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
سرويس عکس
تصاوير گل مسلمانان استرالیا برای قربانیان گروگانگیری
این گروگان‌گیری پس از ۱۶ ساعت با مداخله پلیس پایان یافت. در جریان مداخله پلیس برای آزادسازی گروگان‌ها، فرد گروگانگیر و دو نفر از گروگان‌ها کشته شدند.
تصاويري منشر نشده از فرمانده سابق سپاه بدر و مدافعان حرم
گفته مي شود اين تصاوير مربوط به حضور مجاهدين، در ميدان دفاع از مقدسات در برابر تکفیری های "داعش" در شهر "فلوجه" است.
تصاويري ديدني از زنان آواره عراقی
در حال حاضر از نجف تا کربلا قریب 12 هزار خانوار از ترکمان‌‌های عراقی آواره‌شده از شمال عراق، ساکن شده‌اند؛ هر خانوار به‌طور متوسط 20 تا 30 نفر است؛ بیشتر هم زنان و کودکان.
تصوير پياده رويي به سمت کربلا در سال 1970
در اين تصوير تاريخي که در سال 1970 ميلادي يعني بيش از 43 سال پيش توسط عکاسي "فلوجي" در نجف أشرف گرفته شده نيز زائراني ديده مي شود که عزم خود را جزم کرده و راهي کربلاي معلي شده اند.
گرد و غبار خانه خدا را فرا گرفت
تعدادي از کاربران فضاي مجازي در سايت تويتر صفحه اي ويژه اين حادثه ايجاد کردند تا کاربران تصاوير مختلفي از اين واقعه را در آن منتشر کردند. تاکنون ده ها تصوير جالب در آن منتشر شده است.
تصوير منتشر نشده از ديدار علماي کردستان با حضرت آيت‌الله سيستاني
تاريخ دقيق اين ديدار و تصوير گرفته شده مشخص نيست اما به نظر مي رسد طي 10 سال اخير بوده است. از ترس برخي سوءاستفاده ها، کمتر ديده شده که بيت حضرت آيت الله سيستاني به افراد اجازه عکس گرفتن داده باشد.
تصاوير دانشگاه موصل بعد از اشغال آن توسط داعش
از زماني که اين تروريست ها روي کار آمده اند،‌ قوانين جديدي در شهر وضع نموده اند. از جمله اين قوانين آن است که تمامی زنان و دختراني که به دانشگاه مي روند، باید با پوشیه سر کلاس درس حاضر شوند.
معرفي کتاب
انتشار کتابي 20 هزار صفحه اي در قم
این موسوعه به عنوان یکی از مهم‌ ترین آثار فقهی در تاریخ شیعه شناخته شده و مجموعه‌ کامل مباحث فقهی از طهارت تا دیات را شامل می‌ شود.
رونمایی از 70 کتاب معارفي با حضور استاد خسروشاهی
این انتشارات با سابقه ۱۵ساله خود بزرگ‌ترین انتشارات دانشگاهی است که حجم بالایی از اطلاعات را به مخاطبان خود عرضه می‌کند.
انتشار کتاب «عزاداری در آینه استدلال»
نظر به این که شبهات زیادی به اصل عزاداری از طرف روشن‌فکران درون مذهبی و معاندین برون مذهبی وارد شده، بخش چهارم این کتاب به بیان شبهات عزاداری و پاسخ آن‌ها اختصاص داده شده است.
کتابي که مورد ستايش حضرات آيات بروجردي و خوئي قرار گرفت
این اثر، اثری نیکو و قابل تشکر است چرا که جای خالی همچین اثری را در کتابخانه فقه اسلامی پر می‌کند و این مرا وا می‌دارد تا از جنابتان جلدهای قبلی را نیز بخواهم تا این دوره کامل باشد.
اخبار مراجع
اظهارات يک مرجع تقليد درباره بالا رفتن قيمت نان
افزایش قیمت منحصر به نان نمی شود بلکه در بالارفتن قیمت دیگر اجناس هم تاثیرگذار است و افراد به بهانه گران شدن نان، قیمت دیگر کالاها را افزایش می دهند و این سبب بالا رفتن نرخ تورّم خواهد شد.
سخنراني يک مرجع در کنفرانس رهبران اديان در واتيکان
اين مرجع عاليقدر در سخنراني خود خطاب به سازمان ملل متحد درخواست کرد که براي آزادي هرچه سريع تر آيت الله شيخ «نمر باقر النمر» روحاني سرشناس شيعيان عربستان که نزديک به سه سال است در زندان هاي آل سعود بسر مي برد، اقدام کند.
پياده رفتن به زيارت "سنت" حضرت فاطمه (س) است
در کتب اسلامي هم داستان هايي در مورد خروج حضرت فاطمه زهرا (س) و رفتن به مسجد النبي (ص) به تنهايي اشاره شده است. مگر نه اينکه بعد از حادثه عاشورا حضرت زينب (س) و ديگر زنان کاروان امام حسين (ع) تنها شده بودند؟!
دیدار هیئت ورزش باستانی و کشتی قهرمانی با حضرت آیت الله شیرازی
فراموش نکنیم که نسبت به تمام گونه های عزاداری و همه ی روش های شعائر مقدس امام حسین علیه السلام مثبت عمل کنیم و در این قضیه که از مصادیق بارز یاری امام حسین علیه السلام است ...
پیام حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی به راهیان اربعین
طنین فریاد لبیک یا حسین و هیهات منا الذله شما غریو حق و ندای قرآن و فریاد استقلال و آزادی اسلامی است و فریاد توحید و ندای آسمان‌ها و زمین است.
نارضايتي برخي روحانيون از اظهارات اخير حضرت آيت‌الله وحيدخراساني
گويا اين روحانيون معترض، فراموش کرده اند که يک مرجع تقليد قبل از هرگونه اعلام نظري، آن موضوع و پيامدهايش را مورد بررسي قرار مي دهد و بدون فکر حرفي را مطرح نمي کند.
توصیه حضرت آیت الله جوادی آملی به وزارت اطلاعات
وزارت اطلاعات بر سه محور شرع، اخلاق و قانون جمهوری اسلامی همه فعالیت های خود را پیش می برد و نیروهای گمنام این وزارت خانه، با جدیت در صدد ایجاد یک امنیت کم هزینه برای کشور و نظام هستند.
اعتراض حضرت آیت‌الله صافی گلپايگاني به دولت چین
باید رشته‌هایی که از روایات و علوم اهل البیت علیهم السلام نشأت می‌گیرد مورد توجه قرار گیرند و طوری نشود که علوم دیگر اصل شوند و اینها فرع. باید اصل که همان فقه آل محمد علیهم السلام است محفوظ بماند.
رهنمودهای حضرت آیت‌الله سیستانی به زائرین اربعین
ما که همزمان با اربعین سیدالشهداء (علیه ‌السلام) رهسپار کربلا هستیم، برای بهره افزون‌تر و پاداش بیشتر و آگاهی بدانچه از آن غفلت می‌‌ورزیم، نیاز به رهنمودهای پدرانه حضرت عالی داریم. انتظار می‌‌رود که این راهنمایی‌‌ها همه اقشار جامعه را فرا گیرد.
شیعیان از هر عملی که وهن به دین باشد باید بپرهیزند
در ابتدای این دیدار يکي از روحانیون کشور ترکیه، گزارشی از فعاليت شیعیان و فضای موجود در کشور ترکیه را خدمت اين استاد حوزه علميه ارائه داد.
"مدير خوب" از نگاه يک مرجع تقليد
مدیر خوب از دیدگاه اسلام مدیری است که به شرح وظایف خود عمل کند اما در مقام ادای وظیفه باید به وظیفه اهم اولویت داده و به آن بپردازد ...
واکنش يکي از مراجع قم به حمله به منزل شيخ "عيسي قاسم"
مزدوران حکومتی به منزل این روحانی ارجمند هجوم برده هتک حرمت این عالم وارسته نمودند؛ در گذشته منازل علماء محل امن و به اصطلاح «بست» بوده و اگر مجرمی هم به آنها پناه می برد در امان بود و این منازل همواره جایگاه امن بود.
توصیه آیت‌الله سیستانی به عزاداران حسینی (ع)
مومنانی که خداوند به آنها توفیق داده تا این زیارت شریف را انجام دهند باید بدانند که خداوند بزرگ و سبحان، پیامبران و اوصیاء را از میان بندگانش قرار داد تا الگو و اسوه مردم باشند و مردم با تعالیم آنها هدایت شوند.
دلخوري بيت حضرت آيت الله مکارم شيرازي از برخي مراجع
ما از برخي مراجع تقليد براي شرکت و حضور در اين کنگره بين المللي دعوت کرديم و انتظار داشتيم که دعوت ما را بپذيرند و در مراسم شرکت کنند و ما را در برگزاري هر چه بهتر اين کنگره ياري رسانند اما متأسفانه شاهد حضور اين بزرگواران نبوديم ..
مرجعي برجسته در دانش و تقوا
ايشان داراي چنان مرتبه‌اي از زهد و تقوي بود که با وجود آماده‏بودن شرايط مرجعيت، مدت سي سال از رياست و مرجعيت دوري گزيده و تنها به تدريس پرداخت.
ویژه ها
صدور حکم جلب «رحيم پور ازغدي» در عراق!
استاد «رحيم پور ازغدي» در أيام أربعين حسيني عليه السلام سفري زيارتي به شهر کربلاي معلي داشت و بدون هيچ مشکلي به ايران بازگشت.
مصباح الهدی؛
انتشار کتابي جديد از بیانات حضرت آیت الله وحیدخراسانی
کتاب حاضر مجموعه ای است از 27 مجلس درس برای طلاب، مدرسین و اهالی علم و فضل حوزه علمیه با محوریت امام حسین (ع) و معارف حول وجود مبارک آن حضرت.
با اطلاع رساني به شايعات پايان دهيد؛
انتشار شايعه اعدام استاد جعفري تبار در قم
همين امر موجب شد که روز به روز بر دامنه اين شايعه افزوده شود و کار به جايي رسيد که طي يک ماه اخير شايعه اعدام شدن او به طور گسترده در قم منتشر شده است.
نگاهی به مطالب يکي از روزنامه ها در روز أربعین
در مورد اربعین اما یک گزارش خبری از حضور مردم و مسیرهای آن نوشته شده است و هیچ گونه مطلبی که درباره ماهیت اربعین و قیام امام حسین (علیه السلام) باشد به چشم نمی خورد.
اخلاق مسلمانان از نگاه تاريخ نگاران غربي
او کسی است که به خاطر زندگی در میان بادیه نشینان مراکش زندگی اش تغییر کرد. او آنها را دوست داشت و به ستایش آنها پرداخت و کتابی در مورد زندگی پیامبر (ص) نوشت.
با حضور استاد خسروشاهی؛
همایش بررسی تحولات جهان اسلام برگزار شد
در محور مطالعات منطقه ای کتاب های مسلمانان هند از سوی رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو، بیداری اسلامی و خطر فعالیت گروه های تکفیری در شرق آسیا نوشته محمد حسن ایپکچی و دیپلماسی عمومی آمریکا در اندونزی تالیف محمد صادق بیگلری رونمایی شد.
وضعیت دو روستای «نبل» و «الزهرا» بحراني است
دو روستای نبل و الزهرا پس از حدود سه سال، همچنان در محاصره گروه های تروریستی قرار دارند و در چند روز اخیر شاهد جنگ های خونین متعددی بوده که طی آن شماری از زنان، کودکان و سالخوردگان شهید و زخمی شده اند.
تصاوير پرچم کشورهاي مختلف در پياده رويي أربعين
گفته مي شود از بيش از 80 کشور جهان در عزاداري روز أربعين حسيني عليه السلام در شهر کربلاي معلي شرکت خواهند کرد.
مستند «مرجع تقليد بعثي» ساخته شد
گويا جمع آوري تصاوير و ساخت اين فيلم مستند مدتي پيش به پايان رسيده اما در مورد اينکه آيا قرار است در شبکه هاي تلويزيوني صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش گردد يا خير، تا به اين لحظه تصميمي گرفته نشده است.
برگزاري سمينار "آرشيو يهودي" در کربلا
در طول دوران ديکتاتوري «صدام» اين آرشيو بدون نظرات در گوشه اي از انبارها افتاده بود اما بعد از سقوط رژيم منحله بعث توسط آمريکا ربوده شد و به اين کشور انتقال داده شد.
خطر گروه هاي شيعه براي عراق از داعش بيشتر است!
اين تروريست عراقي در حالي از سربريدن توسط شيعيان سخن مي گويد که با بررسي و رصد بسيار سطحي، مي توان به درستي يا نادرستي ادعاهاي وي پي برد.
شهادت دو زائر ايراني بر اثر آتش سوزي يک هتل در کربلا
اين دو زائر در قالب کاروان هاي سازمان حج و زيارت به عراق نرفته بودند بلکه سفر آنها آزاد انجام شده بود. متأسفانه تلاش نيروهاي امدادي و هلال احمر براي درمان و نجات آنان نيز بي نتيجه ماند.
دروغ صدا و سيما به ملت ايران درباره ويزاي عراق
حال اين پرسش مطرح مي شود که آيا مقامات صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران از مخابره چنين اخباري قصد و هدف خاصي دارند يا اينکه نظارت بر مخابره اخبار به صورت نادرست و غير دقيق انجام مي شود؟!
حمله يک رسانه وهابي به شيعه آنلاين بخاطر هاشمي رفسنجاني
اين سايت رفسنجاني را بخاطر نامه اخيرش به ملک عبدالله (پادشاه سعودي) درباره پرونده شيخ النمر، مورد حمله و انتقاد قرار داده است!
بخشي از خانه تاریخی بانو مجتهده امین مرمت شد
در صورت تامین اعتبار، مرمت های اضطراری قسمت شمالی، تالار اصلی خانه و حوض خانه در طبقه همکف نیز مرمت خواهد شد.
بازداشت چند متهم قتل عام بوسني هرزگوئين بعد از 20 سال
اين 15 قاتل جنايتکار، قربانيان خود را در حالي که زنده بودند، از داخل قطاري که از بوسني هرزگوئين به سمت صربستان حرکت مي کرد، به بيرون پرتاب مي کردند.
تصاوير تاريخي از حضور مراجع در پياده رويي أربعين
در این گزارش تصاويري دیدنی از پياده رويي سه تن از مراجع عظام تقليد يعني حضرت آيت الله سيد «أبوالقاسم خوئي»، حضرت آیت الله «میرزا جواد تبریزی» و حضرت آيت الله سيد «محمدسعيد حکيم» دیده می شوند ...
سفر وزير فرهنگ تاجيکستان به ايران براي زيارت امام رضا(ع)
زيارت مرقد شريف اين امام همام آرزوي هر مسلماني است و تاجيکي ها به حضرت ثامن الحجج عليه السلام، ارادت خاصي دارند.
اتوبوس هايي که سر گردنه جيب زائران را مي زنند!
البته اگر مسئولان مربوطه در جمهوري اسلامي ايران اندکي همت به خرج دهند، به راحتي مي توانند جلوي بسياري از اين معايب و مشکلات را بگيرند و راه را براي تسهيل سفر زيارتي زائران ايراني فراهم کنند.
چه کسانی همسر "ابوبکر بغدادی" را دستگیر کردند؟
سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، به محض دریافت خبر سفر همسر بغدادی به لبنان، این مساله را با برادران حزب الله مطرح نموده و با همکاری ویژه حزب الله لبنان، او توسط حزب الله شناسايي و بازداشت شد.
يک چینی عضو "داعش" به اسارت نيروهاي مقاومت درآمد
اين رسانه ها اطلاعات بيشتري در مورد اين فرد چيني عضو داعش و يا جزئياتي درباره چگونگي و محل بازداشت شدنش و يا حتي تاريخ دقيق بازداشت وي، منتشر نکردند.
برگزاری جشن عید سعید غدیر در عراق خلاف قانون است!
در واکنش به اين اظهارات وقيحانه، تعدادي از نمایندگان شیعه و حتی نمایندگان مسیحی پارلمان عراق، علیه این اظهارات جنجالی اعتراض کردند و از ریاست پارلمان درخواست کردند که وی را از پارلمان اخراج کند.
سند: اذعان داعش به شکست در عراق
در این بیانیه، گروهک تکفیری "داعش" نیروهای مجاهد شیعه را نیروهای صلیبی رافضی! ناميده و مدعی شده که این نیروها در پیکره این گروهک نفوذ کرده اند.
آل خلیفه یک روحاني شيعه بحریني را لگد مال کرد!
اهانت آنها به این عالم سالخورده باعث شد که برخی از استخوان های او بشکند. وی هم اکنون در یکی از بیمارستان های منامه پایتخت این کشور بستری است.
اولين عمليات تروريستي "داعش" در خاک عربستان
بلافاصله بعد از اين حمله، نيروهاي امدادي به داد اين شهروند دانمارکي رسيده و او را فورا به بيمارستان منتقل کردند. گلوله به کتف وي اصابت کرده بود و درمان وي انجام شده و طي چند روز آينده از بيمارستان مرخص خواهد شد.
شعار جديد داعش: دولت الاغ در عراق و شام
اين نخبگان، روشنفکران و فعالان رسانه اي شهر موصل در واکنش به جنايت هاي ددمنشانه و ضد بشري گروهک تروريستي "داعش" چنين پيشنهادي را صادر کرده اند.
گزارش ويژه انديپندنت از زيارت أربعين حسيني!
متأسفانه وقتي يک تظاهرات يا تجمع کوچک در لندن برگزار مي شود، اين رسانه ها همگي حضور مي يابند و به پوشش اخبار آن حادثه مي پردازند اما در مراسم أربعين حضور ندارند.
اعلام خلافت داعشي در نيوزلند!
وي خطاب به هواداران خود که آنها را "جنود الله" ناميد و اصلا معلوم نيست چه کساني هستند و تعدادشان چند نفر است و کجا هستند، خواست که بيعت خود را با "دولت اسلامي اوتياروا" آشکارا اعلام کنند!
به همراه تصاوير؛
سیزدهمین اجلاس رهبران شیعه در کانادا برگزار شد
بیش از 300 هزار شیعه در این کشور زندگی می کنند و 85 مرکز اسلامی شیعی نیز در شهرهای مختلف کانادا وجود دارد.
فرودگاه بين المللي امام حسين (ع) ساخته مي شود
علاوه بر مديريت آستان حرم امام حسين عليه السلام و مديريت آستان حرم حضرت عباس عليه السلام، شرکت ها و اطراف ديگري نيز براي سرمايه گذاري در اين زمينه اعلام آمادگي کرده اند.
باز هم أيام زيارت آمد و بازار سياه ويزا داغ شد
اگر برخي مسئولان و ديپلمات هاي عراقي قصد ايجاد بازار سياه و کسب درآمد را نداشته باشند، به راحتي مي توانند چندين راه حل را به وجود آورند تا جلوي سوء استفاده دلالان نيز گرفته شود.
آخرین اخبار
انتقاد حوثی ها از دولت یمن به دلیل رقص خانم وزیر

خرافاتی عجیب در هند (+عکس)

اظهارات عجيب پدر رحيم پور ازغدي درباره جمکران

انتقاد علی خمینی از فسادهای چندهزار میلیاردی

همدستی داعش با صهیونیست‌ها در نینوا

توصیف حضرت محمد(ص) در شعر گوته

داعش اعضای بدن گروگان ها را می‌فروشد

داعش برای مخالفانش ویروس می فرستد!

صلح امام‌حسن(ع) چگونه باعث بقای اسلام شد؟

وام بانک های مالزی به جیب داعش می رود

تخریب یک مسجد دیگر شیعیان در بحرین

افشای مسئولیت بیوه بغدادی در بین تکفیری ها

خدمت رسانی پلیس در حماسه عظیم اربعین

قتل به جرم « فریاد الله اکبر » در فرانسه

انفجار دو مقبره دینی در کرکوک توسط داعش

حماس بدون محکوم کردن داعش به آغوش ایران بازگشت؟

داعش ۱۰۰ عضو خارجی خود را اعدام کرد

نجات 200 زائر پیاده امام رضا(ع) از مرگ

کشته شدن 4 زائر عتبات در تصادف

طراح اصلی حمله به مدرسه پیشاور کیست؟

اقدام عجیب یک دختر برای جلب توجه

پیام تهدیدآمیز ارتش ایران به داعش

عقب‌نشینی ۱۰۰ کیلومتری داعش

آیت‌اللهی که قهوه‌خانه را کتابخانه کرد

احتمال کشته شدن رهبر طالبان پاکستان

محاصره منطقه شیعه نشین العوامیه در عربستان

نبرد توئيتري بازماندگان عبدالعزيز

یونسی: بسیاری از ردصلاحیت‌ها غیراسلامی است

شرط سنگین بهزیستی برای فرزندخواندگی

تصاویر جادوگری که به دام داعش افتاد

جریمه زن انگلیسی پس از توهین به قرآن

مذاکرات پنهانی آمریکا با داعش

داعش، سعدالحریری را تهدید کرد

معاون «ابوبکر البغدادی» کشته شد

تاکید مصباح بر تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها‌

پیام داعش به مردم تونس: "خونتان را می نوشیم"!

پاکسازی مناطقی از اطراف موصل

تعلیمات اسلامی درمقطع ابتدایی مدارس اسپانیا

اعدام دو شبه‌نظامی طالبان در پاکستان

سفر کربلا چهار امام جمعه نماز جمعه يک شهر را تعطيل کرد

« سیل عزادار » شعری به مناسبت کنگره عظیم اربعین حسینی(ع)

اعمال روز اربعين امام حسين (ع)

(تصاویر) خدمت رسانی جوانان ایرانی به زوار در مسیر نجف تا کربلا

با نوشتن بسم‌الله، کاسبی اسلامی نمی‌شود

حمله خونبار به عزاداران حسینی در عراق

امکان حضور مجازی در پیاده‌روی اربعین

هیاتی از اهل سنت عراق به تهران می‌آید

آمادگی ناجا در ارائه خدمات به زائران اربعین

هزینه زائران اربعین که پای پیاده به عتبات می روند

مرز شلمچه باز شد

لغو روادید برای زائران ایرانی کربلا تا پایان «صفر»

رونمایی از تنها قرآن گیاهی جهان در دوبی

10 ساعت معطلی در مرز برای ورود به عراق

تایید عملیات هوایی ایران علیه داعش

انگلیس یک پایگاه جدید در بحرین تاسیس می‌کند

جنگ با داعش، جنگ جهانی سوم است

مجازات دو تبعه انگلیسی عضو داعش

بازداشت چهار استاد مرد و زن عرفان حلقه

اولین موج حرکت زائران ایرانی به سوی کربلا

بازداشت مربیان قرآن در ازبکستان!

رضایی: داعش فرزند نامشروع صهیونیسم است

در نشست «ائتلاف ضد داعش» چه گذشت؟

معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج

هشدار داعش به پیشمرگه و صدری‌ها

حضور بیش از دو میلیون زائر خارجی در اربعین

محکومیت اين دختر بحرینی به زندان و جریمه

چگونگی خدمت گروهگ تروریستی داعش به آمریکا

احتمال مبادلۀ خانوادۀ البغدادی با چند گروگان‌

نتایج بازجویی از همسر سابق سرکرده داعش

نابودی داعش از طریق سرویس های اطلاعاتی

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
نظر شما درباره اظهارات اخير رحيم پور ازغدي چيست؟
لاهوتی: لطفا اون دوتا سخنرانی آقای ازغدی رو کامل گوش کنید مطمئنا نظرتون عوض میشه. تاکید میکنم کامل گوش کنید. هیچکدوم از مواردی که شما اشاره کردین از اون سخنرانی استناد نمیشه . من گوش دادم نظرم عوض شد
جمالی: باسلام لطفا راهکار های ارتباط بیشترمردم با روحانیت را تیتر سر ستون نظر خواهی بزنید
محمد: ببینید در پای منبر سخرانی علما در مساجد کمتر حوان می بینیم واین بر می گردد به سیاست بازی و تعریف تمجیدها و سخنان غیر علمی باورکنیم تمام شهدای دفاع مقدس که بیشترین دلاوریها را داشتند کمتر به این مراسم و ئهه ها به شکل امروزی م پرداختند و کمتر فکر ایجاد تفرقه بودند لعن نفرین در این روزها جز فاصله بیشتر و اختلاف نیست بهتر است دور عزاداریها و ده سازیها نرویم من انچه را که در مفاتیح نوشته را انجام می دهم ومعلوم است چه کسانی برای فرزند شهید حضرت زهرا چه حرفهایی خواهند زد وچرا امروز سراغ این مسایل می روند
عاشق سامرا: حسین اقا احسنت تبارک الله
سلام: واقعن چقدر بده که سایت شیعه آن لاین که یک سایت تخصصی در نوع خودش محصوب میشه و مطالبش موضوعات سیاسی و مذهبی شیعه رو در برمیگیره، بیاد ی فروشگاه بزنه اونم با اون محصولات زرد و تفننی. اگر بحث حمایت مالی هست لازم نیست اسم شیعه رو روی فروشگاه بگذارید، واقعا آزاردهنده است و خیلی کار سطح پایینی محصوب میشه. واقعا افت داره...
نیما: قابل توجه اقای خسین وتهرانی لاید شنیدید که ایت الله شبیری و ایت الله مکارم هم بابت درست کردن دهه های عزاداری موضع گرفتند.افراط کاریهای برخی از اقایان موجب تفریط هم خواهد شد.متن خبرش رو مینویسم تا برای این اقای حسین که به زعم خودش جواب رحیم پور رو داده مشخص بشه:آیت‌الله ‌العظمی شبیری زنجانی نسبت به ترویج دهه‌های پیاپی عزاداری هشدار دادند و گفتند: افراط در عزاداری‌ها به تفریط می‌انجامد. از آن‌جا که جامعه نمی‌تواند نسبت به همه عزاداری‌های پیاپی مراقبت داشته باشد سرانجام به انکار مجموع عزاداری روی می‌آورد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی، این مرجع عالی‌قدر عصر روز چهارشنبه (21/12/92) در جمع تعدادی از روحانیون و طلبه‌های حوزه علمیه قم که در دفتر ایشان حضور داشتند، ترویج دهه‌های پیاپی عزاداری را زمینه‌ساز روی‌گردانی جامعه از عزای اهل‌بیت(علیهم‌السلام) دانستند و گفتند: همین‌طور پشت سر هم دهه درست‌کردن، توسط جامعه قابل پذیرش نیست و به مرور زمان زمینه انکار مجموعه عزاداری‌ها را به وجود می‌آورد. افراط در عزاداری‌ها به تفریط می‌انجامد.ایشان با ابراز نگرانی از این‌که عده‌ای امروزه با افراط در عزاداری‌ها، زمینه هتک حرمت را فراهم می‌کنند فرمودند: این افراد در این زمینه مسئولند. آیا واقعا کسی که مدعی محب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بودن است موظف به چنین کارهایی است؟! این فقیه وارسته با تاکید بر این‌که موضوع هتک عزاداری را عرف تشخیص می‌دهد و مسأله‌ای شرعی نیست، خاطرنشان کردند: حدیث خاصی راجع به مدت زمان عزاداری‌ها وجود ندارد. از نظر شرعی هتک حرمت عزای اهل‌بیت(علیهم‌السلام) خلاف شرع است، اما این‌که چه کاری هتک حرمت است را خود افراد باید تشخیص بدهند. ایشان افزودند: عقیده ما درباره این‌که آیا شادی در ایامی غیر از روز شهادت، موجب هتک حرمت می‌شود یا خیر، حجت نیست بلکه تشخیص این موضوع بر عهده عرف است جامعه مشخص می‌کند تا چه زمانی باید عزا نگه داشته شود.امروزه برخی از منبری‌ها و بعضی از مداح‌های بی‌تقوا حرف‌های بی سند و مجالس بی سندی را ترویج می‌کنند نظر عرف، پس از ترویج آن در جامعه، ممکن است به این‌که هرگونه مجلس شادی در این ایام، هتک حرمت باشد تغییر کند البته در این صورت موضوع هتک حرمت محقق است و افراد هم شرعا موظفند هتک حرمت نکنند ولی آیا ما باید دنبال این باشیم که آن‌قدر در اذهان مردم بعضی از مصادیق را به عنوان هتک عزاداری مطرح کنیم و آن را تبلیغ کنیم تا واقعا عرف آن را هتک بداند؟ آیا شرع چنین سفارشی به ما کرده است؟ در بخش استفتائات پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله ‌العظمی مکارم شیرازی از این مرجع عالی‌قدر سوالی در مورد برگزاری مراسم ایام محسنیه شده است و ایشان در پاسخ، افراد را از برگزاری چنین مراسمی پرهیز دادند. نظر حضرت‌عالی در مورد برگزاری مراسم ایام محسنیه چیست؟ توسل به ذیل عنایت معصومین(علیهم‌السلام) و فرزندان آن‌ها کار بسیار خوبی است ولی بهتر این است که برنامه‌های جدیدی که در میان شیعه سابقه نداشته است ترتیب داده نشود. این هم صجبتهای دو تن از مراجع شیعه.پس اقای حسین خیال نکنه دوره بیسوادی شده و فقها ور افتادن.
عبدلله: سلام عليكم حقيرسالها درهيأت ها حضورداشتم متاسفانه بعض ازهيأت هابخاطردوري ازيك عالم ديني دستخوش يكسري تحريفاتي درعزاداري اباعبدلله شده اند كه رحيم پوربه آن اذعان دارد گرچه رحيم پور هم كمي تندرفتن وبايدبانرمي بيشتري مسئله راتحليل ميكردن دركل درحال حاضرماباتحريف عزاداري مواجه هستيم واين چيزي كه صهيونيسم هم بارها متذكرشده ست. والعاقبة للمتقين
علی: سلام من با بیانات آريالای ازغدی کاملاًموافق هستم یک شیعه واقعی دنبال تفرقه نیست ضمن اینکه دین اسلام دین تعجر طالباانی نیست بلکه دین شادی ونشاط است
بهرام: آقای رحیم پور ازغدی حرف هایی بسیار زیبا و منطقی زد و کسانی که با حرف های ایشون مخالفن یا مغرض هستن یا نمیدونن چه کاری می کنن
علی: شیعه انگلیسی، هدف نهایی اش نابودی شیعه حقیقی است و آخر و عاقبتش ننگ است. استاد بزرگ آقای حسن رحیم پور ازغدی با روشنگری هایش خواری در چشم شما خواهد بود ان شاا.... .
ashkan: باسلام ، بنده با نظر استاد رحیمپورازغدی کاملا" موافقم و میدانم که نظره ایشان نظره سایر علما نیز هست
یک جامعه شناس: من تمام صحبت هایش را چندین نوبت مشاهده و گوش کردم. به نکاتی فوق العاده مهم و قابل اعتنا اشاره کرده اند.
313: دوست تهرانی همیون عایشه ای که تو می گی چرا حضرت علی نکشت و او را راهی مدینه کرد و با احترام با او برخورد کرد پس حتما با تفاسیر شما حضرت علی رو هم ادم بدی می دونید
علی: سلام. حاج بهرام حقی دیز کجایی برادر؟ چی شده مناظره نمی آیی.
محمد: آقایان مدیر سایت برای هزارمین بار عرض می شود این بخش مناظره قابل حرکت نیست و نمی توانیم مطالب دیگر را بخوانیم. خواب تشریف دارید؟
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :