Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
پنج شنبه 09 مرداد 1393
خواندنی ها
نگاهی کوتاه بر دوران مرجعیت حضرت آیت الله سیستانی
من در این موفقیت ها هیچ ام. هر چه هست عنایات خداوند متعال وامام عصر است و مردم هستند که عمل نمودند. و من کاری نکرده ام. رمز پیروزی این مرد اتکای او به قدرت لایزال الهی است. وجودش از گزند حوادث مصون باد.
"داعش" فيلم تجاوز به زنان شيعه را منتشر کرد!
«ناصر العمر» از مفتی های سرشناس وهابی در عربستان سعودی است که تاکنون بارها و بارها با فتواها و اظهارنظرهای مختلف خود جنجال آفرینی کرده است.
براي اولين بار در عربستان تظاهرات روز قدس برگزار شد
تظاهر کنندگان همچنين در اين مراسم عليه رژيم اشغالگر صهيونيستي و در دفاع از ملت فلسطين و حزب الله لبنان و نيز سيد «حسن نصرالله» شعار سر مي دادند.
"داعش" سر امام جماعت مرقد حضرت يونس (ع) را بريد!
قابل ذکر است، خبر بريده شدن سر شيخ «عبدالسلام محمد» توسط شيخ «برهم الطائي» عضو شوراي اعيان و شيوخ عشاير شهر "موصل" تأييد شد.
درگیری لفظی «نوری مالکی» با سردار «قاسم سلیمانی»!
سیاستمداران ارشد عراقی روز چهارشنبه اول مرداد 1393 اعلام کردند که «نوری مالکی» تلاش ایران برای متقاعد کردن او به برکناری از مقام نخست وزیری را نادیده گرفته است!
شهداي دفاع از حرم حضرت يونس (ع) چه کساني هستند؟
شايان ذکر است، نيروهاي گروهک تروريستي – تکفيري "داعش" بعد از به شهادت رساندن اين 23 نفر، سر همه آنها را از بدن جدا کردند.
گزیده‌ای از فتاوای رهبری درباره فطریه
فطریه عبارت است از سه کیلو گندم یا خرما یا کشمکش یا برنج و مانند اینها و یا پول یکی از اینها که برای امسال (۱۳۹۳) حداقل معادل ۴۵۰۰ تومان می‌باشد. البته بهتر است در تهران ۵۰۰۰ تومان پرداخت شود و همچنین افرادی که می‌خواهند بر اساس برنج پرداخت نمایند بهتر است حداقل ۱۵۰۰۰ تومان در نظر بگیرند.
حضرت آيت الله روحاني نيز میزان زکات فطره را اعلام کرد
در ادامه اين اطلاعيه آمده: همچنین کفاره روزه غیر عمد مبلغ 1500 تومان (هزار و پانصد تومان) می باشد.
حضرت آيت الله مدرسي:
نگذاريد اختلاف در تعيين روز عيد فطر موجب شکاف شود
خب هر مرجع تقليدي بر اساس ديدگاه خود، در اين موضوع نظري دارد و قطعا به دليل وجود اختلاف در ديدگاه، در تعيين روز عيد فطر نيز اختلاف نظر به وجود مي آيد اما نبايد اين مسأله را دست آويزي کنيم براي ايجاد دو دستگي يا چند دستگي در جامعه ..
جزئيات دو ديدار مراجع تقليد در نجف أشرف
طرفين نسبت به آنچه که از سوي تکفيري هاي تروريست در عراق مي گذرد ابراز ناراحتي کرده و از خداوند متعال خواستند که همه امت اسلامي به نيز ملت عراق را حفظ کند و از درد و بلا دور نگه دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای غرب را از تسلیم ایران مایوس کرد
مواضع سرسختانه (آیت‌الله) خامنه‌ای که در این ماه بیان شد، بیانگر آن است که او آماده است اگر لازم ببیند از توافق عقب‌نشینی کند.
مقاله
تحقیر BBC توسط یک روحانی شیعه در مقوله عفاف و حجاب
زهی خیال باطل، بانوان ما سرو قامتان عفیفی هستند که  تا پای جان به پای عفاف و حجاب می ایستند و چادر و  پوشش فاطمی خود را به یاوه گویی های عده ای معلوم الحال در برخی شبکات ماهواره ای که تمام زندگی را در شهوات و بی بند و باری می دانند تعویض نخواهند کرد.
سيره و سيماي امام حسن مجتبي عليه السلام
امام مجتبي عليه السلام در سال چهلم هجرت و در سن 37 سالگي با مردم بيعت کرد و با آن‏ها شرط کرد که: با هر که من صلح کنم شما هم صلح کنيد، با هر که من جنگ کنم شما هم جنگ کنيد و آن‏ها قبول کردند..
هدف "داعش" از نگاه هاشمي رفسنجاني
تروریسم یک ضلع مثلث از سلطه-گری خارجی و استبداد داخلی است که نمی‌گذارد ملت‌ها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا می‌کنند.
نگویید رمضان آمد؛ رمضان رفت
حضرت آیت الله جوادی آملی
اولین زنی که نماز خواند کیست؟
حضرت خدیجه(س) در دوران جوانی با تشکیل کاروان‌های تجاری به کسب درآمد پرداخت. وی با مدیریت و درایتی قوی و به دور از رسم تاجران زمانه که رباخواری را از اصول ثروت اندوزی قرار داده بودند، به تجارت روی آورده بود.
اهمیت مقوله انفاق در اسلام
حجة الاسلام ميلاد عچرش
مادرم خدیجه سلام الله عليها
استاد مهدی دقیقی شاهرودی/ نجف اشرف، رمضان المبارک1435
گفتگو
"داعش" براي اشغال ایران، عراق، سوریه و ترکیه تلاش مي‌کند
آنها یک توافق نانوشته ای پس از جنگ جهانی اول و دوم بین خود تصمیم گیری کردند که دنیای غرب با توجه به فقری که در بعد زمین نیروی انسانی و معادن طبیعی دارند باید دنیای شرق را تسخیر نمایند ...
ظهور "داعش" نشانه نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی است
گفتم، مسلمان ها به یک راه بسته می رسند، نظام های جهانی همه شان شفاف می شوند، زمین پر از ظلم و جور می شود حتی ظلم و ستم آمریکا را در خانه هایمان حس می کنیم.
ما هم گوش به فرمان مرجعیت دینی در نجف اشرف هستیم
اکنون علمای اهل سنت عراق این موضوع را درک کرده اند و به همین دلیل است که ما باید به بیان سید علی سیستانی عمل کنیم.
فحاشي به ائمه (ع) و مراجع در زندان هاي عربستان!
به ياد مي آورم که حدود يک سال و نيم پيش 18 ايراني در زندان هاي سعودي به طرف بسيار بدي اعدام شدند اما همان طور که قبلا هم گفتم، رژيم سعودي قبل از اعدام آنها مدعي شده بود که به صورت غير قانوني وارد مرز سعودي شده و قاچاقچي مواد مخدر بوده اند.
اقدامات جديد براي حفاظت از حرم ائمه (ع) در برابر "داعش"
تاکنون تحرکی از جانب تروریست ها بنا بر حمله به حرم مطهر حضرت امیر علیه السلام صورت نگرفته اما به هر حال نیروهای حفاظتی حرم مطهر در آماده باش کامل به سر می برند.
همکاري جديد "اسرائیل" با "داعش" فاش شد
بعد از 90 سال دوباره در عراق «جهاد کفایی» اعلام شد، و مردم عراق همانند سابق دست تروریسم را از کشور قطع خواهند کرد.
تربون آزاد
داعش فرزند نامشروع غرب
عبدالحسین روح‌االامینی
از شهادت «حسن شحاته» تا اعدام آيت الله «باقر النمر»
در واقع اين کارشناسان بر اين عقيده اند که ماجراي اعدام آيت الله نمر مانند ماجراي به شهادت رساندن شهيد «حسن شحاته» خواهد شد يعني به عامل اصلي سقوط حکومت آل سعود تبديل خواهد شد.
از رئيس جمهور انگليسي تا مرجع انگليسي!
البته اين جريان گاهي هم بدون اينکه فرد، افراد يا گروهي را آمريکايي، اسرائيلي يا انگليسي بنامد، با رفتار و کردار خود به گونه اي عمل مي کنند که تفاوتي با وارد کردن اين اتهامات ندارد.
آیا درگیری فعلی عراق از علائم آخرالزمان است؟!
سفیانی هر کسی که نامش محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، جعفر، موسی، زینب، خدیجه و رقیه باشد را خواهد کشت و همچنین با آل محمد خواهد جنگید.
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
در عراق باید یک نفر همیشه قدم اول را بردارد
خوشبختانه اینک به برکت بیداری اسلامی در منطقه، بعثت انقلاب اسلامی برای عالم گیر شدن فرا رسیده است، چرا که انقلاب اسلامی برای کار بسیار بزرگی شکل گرفته است، یاران و پیروان مقاومت در منطقه چون بر حق هستند، خداوند هم همیشه راه برون رفت از این حوادث را به آنها نشان می دهد.
سرويس عکس
معرفي کتاب
جاسوسان تلمود، رویکرد امنیتی آیین یهود
فصل هفتم «تأثیرپذیری یهودیان از آموزه‌های دینی» نام دارد. ضرورت بررسي تأثيرپذيري آحاد مردم يهود از دستورات حاخام‌ها، از ديگر موضوعاتي است که مورد توجه قرار گرفته است.
اخبار مراجع
گفتگوي تلفني آيت الله صافي با آيت الله سيستاني
از سوي ديگر حضرت آيت الله سيستاني نيز با تشکر از حضرت آيت الله صافي، تأييدات ايشان را از خداوند متعال مسئلت نموده و براي سلامتي و بقاي عمر ايشان دعا نمود.
ديدار حضرت آیت الله موسوی اردبیلی با حضرت آیت الله شیرازی
حضرت آیت الله شیرازی در پایان این دیدار از تشریف فرمایی حضرت آیت الله موسوی اردبیلی با توجه به شرائط جسمی ایشان صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و برای سلامتی ایشان دعا نمود.
حضرت آيت الله موسوي اردبيلي نيز میزان فطریه و کفاره را اعلام کرد
کفاره روزه نیز برای کسانی که روزه‌شان را با مجوز خورده‌اند، مثل زنانی که بچه شیر می‌دهند یا بیماران، یک مد طعام اعلام شد.
حضرت آیت الله سیستانی خواهان کمک واقعی به دولت شد
کربلایی بار دیگر تاکید کرد که دولت آتی باید از پشتوانه وسیعی در بین عراقی‌ها برخوردار باشد تا بتواند در مقابل تهدیدات پیش رو به خوبی عمل کند و ما در مقابل تروریسم تجزیه و جدایی در عراق بایستد.
تأکید مراجع و علما بر حضور در راهپیمایی روز قدس
حضور حماسی امت اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای آزاد سازی قدس از الحاد و شرک و رهایی قدسیان فلسطینی از ظلم و آوارگی ضروری دانست.
حضرت آیت الله شیرازی هم میزان فطریه و کفاره را اعلام کرد
ضمناً سایر مقلدین حضرت آیت الله شیرازی در سراسر جهان، میتوانند طبق گفته های فوق، زکات فطره و کفاره خود را به قیمت شهر و منطقه خود محاسبه کرده و جهت اطلاع بیشتر به دفاتر رسمی و وکلای معظم له نزد خود مراجعه فرمایند.
میزان فطریه توسط حضرت آیت الله مکارم هم اعلام شد
کفاره روزه غیر عمد مبلغ هزار و پانصد تومان (1500 تومان) است که باید به صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ نود هزار تومان (90000 تومان) است.
دعوت سه مرجع تقلید به دعا و نيايش برای ملت عراق
بسم الله الرحمن الرحيم .. اللهم شتت شملهم وفرق جمعهم وفرط تدبيرهم وخرب بنيانهم وبدل احوالهم وقرب آجالهم وأقطع أعمارهم وأشغلهم بأبدانهم وخذهم أخذ عزيز مقتدر.. يا قهار يا قهار يا قهار.. يا جبار يا جبار يا جبار.. اللهم صل على محمد وعلى آل محمد
حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی هم میزان فطریه را اعلام کرد
دفتر حضرت آیت‌الله شبیری‌زنجانی امسال آمادگی دریافت زکات فطریه مومنان روزه‌دار را دارد و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، مقلدین می‌توانند از طریق دفتر و سایت این مرجع تقلید برای پرداخت فطریه اقدام کنند.
مسلمانان‌ علیه‌ صهیونیست‌ها‌ قیام‌ کنند
یکی از مهمترین راهکارها برای پس گرفتن بیت المقدس، ایجاد آمادگی جهانی مسلمانان است که آخرین جمعه ماه رمضان هر ساله با اندیشه حکیمانه امام راحل این بستر را فراهم کرد تا همه مسلمانان یک صدا فریاد آزاد سازی قدس را سردهند.
حضرت آیت‌الله‌ زنجانی مبلغ زکات فطره را اعلام کرد
وزن هر صاع بنا بر مشهور تقریبا دو کیلو و 830 گرم است، ولی به عقیده حضرت آیت‌الله شبیری، وزن درهم بیش از مقداری است که مبنای محاسبه فوق است و ظاهرا اگر وزن حدود سه کیلو و شصت گرم را برای گندم محاسبه کنند، کافی باشد.
نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب اقامه می‌شود
با توجه به آماری که کمیته استهلال ارائه داده،‌ احتمال رؤیت ماه شوال در دوشنبه نیست اما به هر حال ما آمادگی لازم را در این زمینه داریم.
داعش ناکام می‌ماند
کمک‎های غیبی نوع سوم هدایت است که در این هدایت انسان با یک حادثه و کمک الهی راه خود را پیدا می‌کند.
در بحث حجاب اقناع کردن معنا ندارد
خداوند متعال افراد را با ایمان، جوانی، عبادت، نماز،‌ روزه، وجوهات شرعی، مال، مقام، آبرو، سلامتی، بیماری، داشتن فرزند، نداشتن فرزند، توان علمی و دیگر مسائل امتحان می‌کند.
ویژه ها
ساخت ماکت مسجد با شکلات و کیک در امارات!
لازم به ذکر است که هر از چند گاهی شاهزادگان عرب که غرق در نفس و مال خود می شوند، این گونه اقدامات عجيب و رذالت های اخلاقی به بار می آورند.
«أبوبکر البغدادي» دوشنبه را عيد فطر اعلام کرد!
«کميته دار الفتواي شرعي» در «دولت اسرائيلي عراق و شام» هم بعد از انجام بررسي هاي لازم، اعلام کرد که يکشنبه آخرين روز ماه مبارک رمضان است و مانند «أبوبکر البغدادي» دوشنبه را عيد فطر اعلام کرد!
رحلت حضرت زهرا (رض) در سوم ماه رمضان بوده است!
اجماع مورخان بر این است که حضرت فاطمه (رض) با مرگ طبیعی از دنیا رفته اند! اما برخی آگاهانه یا نا آگاهانه شهادت حضرت فاطمه (رض) را عنوان می نمایند تا از این رهگذر، مظلومیت اهل بیت پیامبر (ص) را به اثبات برسانند!
مستند ساز ايراني مستند شيعيان نيجريه:
امروز امام زمان (عج) ميليونها سرباز در نيجريه دارد
بي اختيار بعد از شنيدن اين جملات به ياد واژه "ثارالله" افتادم و در ذهن خود مرور کردم که 1400 سال پيش خون ِ خون خدا يعني خون حسين بشريت را نجات داد و به نور هدايت رهنمون شد و امروز بعد از گذشت اين سال ها خون غلامان سياه آن حضرت در گوشه اي دور دست در دنيا بشريت را نجات مي دهد ...
مرجع تقلید «نوري مالکي» کیست؟
هیچکدام از مراجع حاضر در نجف اشرف از حضور «نوری مالکی» در پست نخست وزیری عراق راضی نیستند، به همین دلیل "مالکی" مرجع تقلید خود را عوض کرده و از حضرت آيت الله هاشمی شاهرودی تقلید می کند!
مفتی عراق: ریشه فرقه‌گرایی در عراق از ایران نشات گرفت!
این گروه های مسلح که برای حمایت از "مالکی" از ایران اعزام شده اند تاکنون مرتکب بزرگ ترین جنایات فرقه ای شده اند. اغلب قربانیان جنایات این شبه نظامیان شهروندان اهل سنت و جماعت بودند!
بیانیه‌ اخوان المسلمين ایران درباره حمله اسرائيل به غزه
جماعت دعوت و اصلاح ایران ضمن محکوم کردن شدید جنایت‌های تازه "اسرائیل" در غزه، از نهادهای موثر بین المللی می‌خواهد با شکستن سیاست سکوت در قبال جنایات نتانیاهو، به اقدامات ناقض حقوق بشر در سرزمین اشغالی فلسطین و کشتار بی‌رحمانه فلسطینیان واکنش جدی نشان دهد.
فیلم: صدای دلنشین اذان دخترک آمریکایی را مبهوت کرد
او در حالی که به بالا و پایین، چپ و راست نگاه می کرد و تلاش می کرد منبع و محل پخش شدن این صدای دلنشین را بیابد، از والدینش سوالاتی می پرسید.
اولین کنفرانس خبری «أبوبکر البغدادی» برگزار مي شود!
رسانه هایی که مایل به تصویر برداری و پخش مستقیم از این کنفرانس هستند، مشخصات رسانه خود را به آدرس اعلام شده ارسال کنند تا به آنها خبر داده شود.
براي مدافعان حرم دعا کنيد؛
حمله دو هزار تروريست به کربلا + تکمیلی
به رغم اينکه نيروهاي ارتش عراق و نيروهاي مردمي و مدافعان حرم موفق شدند توطئه شب گذشته تروريست ها را خنثي کنند اما بايد اعتراف کرد که آنان غافلگير شده و پيش بيني حمله اي در اين سطح را نداشتند.
ستاد استهلال مقام معظم رهبري: سه‌ شنبه عید فطر است
در پايان جا دارد ابراز اميدواري کنيم که مانند سال هاي گذشته اختلافي ميان دفاتر مراجع عظام تقليد بر سر روز تعيين عيد سعيد فطر به وجود نيايد و با وحدت نظر بيشتر، عيد سعيد فطر اعلام گردد تا مؤمنان در اين موضوع دچار سر در گمي نشوند.
رسانه های بعثی:
فرزند سیستانی به ملت عراق خیانت می کند!
سید «محمدرضا سیستانی» همچنین در تماسی تلفنی با چهره های سرشناس و ریش سفیدهای اهل سنت عراق، از آنها نیز درخواست کرد که با پشتیبانی خود، در مسأله تشکیل دولت جدید نقش آفرینی کنند.
دادگاه عربستان از روي ناچاري به خواسته شيعيان تن داد
با اين حال اين وضعيت توجيه کننده رفتار اين امام جماعت وهابي نبوده از همين رو شيعيان بر درخواست خود اصرار کرده و خواستار محاکمه فوري وي شده اند.
داعش: زنان براي ختنه شدن خودشان را معرفي کنند!
"داعش" همچنين از دختران و زنان خواسته که براي ختنه شدن خودشان را به نيروهاي اين گروهک، معرفي کنند. نسخه اي از بيانيه صادر شده از سوي "داعش" به دست بنده رسيده است!
خاتمي: راهپیمایی روز قدس ثواب شب‌های قدر را دارد!
اکنون اين پرسش مطرح مي شود که آيا واقعا مي توان گفت که راهپيمايي روز قدس ثواب شب هاي قدر را دارد؟!
جزئیات ماجرای آتش زدن تکیه اهل سنت در اردبیل
اما در این میان چند نکته قابل ذکر است، اولا هر چند اقدام این پنج جوان شیعه نادرست و غیر قانونی بوده اما در واکنش به رفتاری توهین آمیز و وقیحانه رخ داد.
داعش: کوتاه کردن مو و ریش حرام است!
مجاهدین و مسلمانان فقط می توانند سبیل خود را کوتاه کنند، زیرا کوتاه کردن سبیل و بلند کردن مو و ریش زینت اسلامی به حساب می آید.
روزی 3 شاهزاده سعودی به اتهام زنا دستگیر می‌شوند!
این افراد همان شاهزادگان سعودی هستند که به این جرم دستگیر شده اند اما آل سعود با هدف منحرف کردن افکار عمومی، افراد بازداشت شده را غیر عربستانی معرفی می کند.
پلمپ بزرگترین مرکز فرهنگی در محله ارمنی نشین اصفهان!
این مرکز فرهنگی توسط جوانان فعال حسینیه کربلایی های مقیم اصفهان راه اندازی و اداره می شد و در اطراف آن در محله "جلفا"، 18 کلیسا وجود دارد.
داعش با افتخار اعلام کرد:
دهها نفر از مسیحیان موصل با تهدید شمشیر مسلمان شدند!
کمیته مسیحیان عراق با صدور بیانیه ای رسمی خطاب به پاپ درخواست کرد که هرچه سریع تر اقدامی علیه این وحشی گری داشته باشد.
عریان شدن سربازان اسرائیلی در اعتراض به جنگ!
گروه های مقاومت موفق شده اند بیش از 50 سرباز را به هلاکت رسانده و بیش از 150 نفر دیگر را نیز زخمی کنند که حال برخی زخمی ها وخیم اعلام شده است.
مولودی خوانی و پخش شیرینی در شب شهادت علی (ع)!
همچنین مولودی خوانی دسته جمعی ˈمولا یا سلیم و سلم دائما ابداˈ نیز قرائت شد و تلاوت قرآن و اذکار و دعاهای ویژه این شب ها نیز گرمای خاصی به محفل نمازگزاران بخشیده بود.
تماس‌های فرزند آیت‌الله سیستانی برای تشکیل دولت عراق
سید «محمدرضا سیستانی» همچنین در تماسی تلفنی با چهره های سرشناس و ریش سفیدهای اهل سنت عراق، از آنها نیز درخواست کرد که با پشتیبانی خود، در مسأله تشکیل دولت جدید نقش آفرینی کنند.
دولت کويت به جنگ با سلفي ها مي رود
اتخاذ چنين تصميمي موجي از اعتراض و خشم را در ميان اعضا و هواداران جريان سلفي در کويت به دنبال داشته و بر همين اساس رسانه هايشان حملات و انتقادات شديد اللحني را عليه کابينه و اين تصميم آغاز کرده اند.
اين تصوير يک فرمانده شيعه در ارتش اسرائيل است!
اين دروغ در حالي ساخته شده و به طور گسترده در حال انتشار است که بر هيچ کسي پوشيده نيست که از ابتداي تأسيس رژيم غاصب صهيونيستي تاکنون، شيعيان در کشورهاي مختلف از جمله لبنان، ايران و غيره بيش از ديگران عليه اين رژيم ساختگي مبارزه کرده است.
امام جماعتي که نمازگزاران را اخراج کرد!
اين امام جماعت خشمگين هنگام اخراج کردن نمازگزاران، قبل از اينکه همه چراغ هاي مسجد را خاموش کند، فرياد مي زد: بريد براي خودتان مسجد ديگري پيدا کنيد.. من ديگر به نماز ادامه نمي دهم.
آيا چنين رفتاري مورد پسند اهل بيت(ع) است؟!
رفتار نژادپرستانه و توهين آميز با مهاجران افغاني در ايران!
در يکي از پلاکاردها که سبز رنگ بوده، براي مهاجران افغاني از عبارت "بيگانه" هم استفاده شده که بدون شک بي احترام و اقدامي به شدت نژادپرستانه به شمار مي رود.
روحانی نمایان بعثی (2)
پرده برداری از طرحی برای تخریب اندیشه مهدویت!
«احمد بن حسن الیمانی» تاکنون با چهره های مختلف رؤیت شده که تصاویر ذیل نمونه هایی از چهره های متفاوت وی در دوره های زمانی مختلف است.
چرا نيروهاي داعش نه نماز مي خوانند و نه روزه مي گيرند؟!
جنگجویان گروهک تروریستی - تکفیری "داعش" که نماز و روزه را ترک کرده اند، ارکان اصلی اسلام را کنار گذاشته پس دیگر نمی شود بر آنان نام مسلمان نهاد.
آغاز درگیری میان نیروهای داعش و پیشمرگ کردستان
به گفته شبکه ماهواره ای کرد زبان "کرد ست" مهم ترین اين شروط عدم دخالت نیروهای پیشمرگ در حملە "داعش" بە شیعیان و ترکمان و قتل عام آنها و تخریب حسینیە ها و اماکن مذهبی است.
زمزمه رفتن خاموشی به گوش می رسد
سازمان تبلیغات اسلامی در دوران ریاست حجت الاسلام خاموشی شاهد تحولات قابل توجهی به ویژه در زمینه تکنولوژی‌های روز و ایجاد مراکز تبلیغی مدرن بوده و این سازمان همچنین در زمینه های فرهنگی، سینما و کتاب نیز موفقیت هایی داشته است.
آخرین اخبار
اوباما عیدفطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت

تکفیری ها مانع برگزاری نماز عید فطر شدند

هدیه جنبلاط به «سید حسن نصرالله»

«بوکوحرام» زن نخست وزیر را دزدید!

این مرد محمدرضا پهلوی را کفن و دفن کرد

قبایل اهل سنت رو در روی تکفیری ها

نقشه «داعش» تغییر کرد!

داعش نماد تاریخی موصل را نابود کرد

ورود 900 عضو ارشد داعش به عراق

دعوت ستاد دیه از مردم برای پرداخت فطریه

انتقاد هاشمی رفسنجانی از شیوه استهلال

چرا اهل سنت خلیفه خودخوانده را تحویل نگرفتند؟

حضور اسد در نماز عید فطر دمشق

اشتباه عربستان در اعلام عید فطر!

اقامه نماز عید فطر توسط رهبر انقلاب در مصلی

جزئیات بازداشت امام جمعه جیرفت در عربستان

کشورهایی که فردا را عید اعلام کردند

دیدار معاون ظریف با سید حسن‌ نصرالله

قرائتی بستری شد

نظر مراجع تقليد در خصوص رويت هلال ماه

اعلام دو «عید فطر» در یک ایالت پاکستان!

موصل در آستانه انتفاضه علیه تکفیری‌ها

«ابوبکر البغدادی» زخمی شد

ماه شوال امشب (يکشنبه) دیده نشد

جوانان موصلی به اجبار تروریست می‌شوند!

۵۰ ضریح و مسجد در لیست تخریب تکفیری‌ها

افغانستان در تکاپوی عید فطر

دادستانی مشاهده عضو تکفیری‌ها را تکذیب کرد

تایید هلاکت 2 نظامی صهیونیست دیگر

میزان زکات فطریه در فقه اهل سنت اعلام شد

تکذیب شهادت خواهرزاده سید حسن‌ نصرالله

خدمات رایگان مترو در روز عید فطر

فقط تا آخر ماه رمضان وقت داريم

پادشاه سعودی به نواز شریف وعده داد

موثرترین و سریعترین راهکار برای افزایش جمعیت

حمله به غزه با فرمان چه کشوری صورت گرفت؟

شمار شهدای فلسطینی از مرز 1000 نفر گذشت

به شهادت رسيدن 10 شيعه در نیجریه در روز قدس

ضیافت افطار روحانی با علما و روحانیون

تکذیب یک خبر درباره روزه خواری در کرمانشاه

روابط داعش و گروه‌های تکفیری پاکستان

وقتی قلیان بلای جان ایرانی ها می شود

ساخت سریال حضرت موسی‌(ع) آغاز شد

ترس رژیم صهیونیستی از مسلح شدن کرانه باختری

شهادت خواهرزاده «سیدحسن نصرالله» +عکس

گنبد حرم حضرت زینب (س) مرمت می‌شود

حضور تکفیری‌ها در اردبیل

تخریب مراقد شیث و جرجیس نبی (ع) در موصل

آیت‌الله عزیزالله عطاردی دار فانی را وداع گفت

آیت‌الله شب زنده‌دار دارفانی را وداع گفت

حسن نصرالله: ارتش اسرائیل یک ارتش کودک‌کش است

رژیم صهیونیستی طرح آتش‌بس کری را رد کرد

واکنش فرهاد مجیدی به جنگ در غزه

کيهان: مقاومت در غزه، انتفاضه در کرانه باختری

هلاکت 10 سرباز صهیونیست ديگر اين بار در بیت حانون

«مقاومت» جنگنده صهیونیستی را هدف قرار داد

بان کی مون: آیت الله سیستانی فردی حکیم است

نتانیاهو تصمیم حقوق بشر را "مسخره" خواند!

استفاده تل آویو از ۱۰ هزار تن مواد منفجره

زمین غزه ۱۲ نظامی صهیونیست را بلعید

عدم امکان رویت هلال ماه شوال در روز یکشنبه

هلاکت 25 تروریست در تکریت

رژیم صهیونیستی روی هیتلر را سفید خواهد کرد

ماجرای خودرو منتسب به سرکرده تکفیری‎‌ها

اصابت موشک های «فجر» مقاومت به تل‌آویو

مافیای پوشاک عامل موثر بدحجابی

نوری مالکی: مردم موصل را نجات خواهیم داد

علي کريمي چگونه از مردم غزه اعلام حمايت کرد؟

شهادت یک فرمانده جهاد اسلامی در غزه

جنجال برای مجبور کردن به روزه خواری در هند

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
به نظر شما چه نوع عرفاني مورد تأييد اهل بيت (ع) است؟
بوالفضول: از مسلمات است که عرفان حقيقي بايد برگرفته از رفتار و کردار و گفتار رسول خدا و اپمه هدي عليهم السلام باشد. ولي براي شناخت همين مسير هم بايد به عالمي مراجعه کرد که اين مسير را بشناسد. زيرا از مسلمات است که براي انجام هر کاري بايد به معلم آن مراجعه کرد و لاغير
فرامرز: ممنونم.امیدوارم موفق باشید
عاشق سامرا: متاستفانه برخی اخبار دروغ که بعضا دشمنان اسلام عزیز به مسلمانان فلسطین وارد میکنند تا این که شیعیان ومخصوصا ملت ایران از ان ها رویگردان شوند از جمله اینکه فلسطینی ها ناسبی (یعنی سب کننده اهل بیت)هستند که دروغ بزرگی است ووجود میدان ابن ملجم .نپذیرفتن خون شیعیان که دشمنان اسلام با این طرفند میخواهند وحوت نداشته ی مسلمین جهان را از بین ببرند
حاج بهرام حقی دیز 42: فقط عرفان برگرفته شده از قرآن و سنت پیامبر(ص) که همان اهل بیت عصمت وطهارت حضرت یعنی 14 معصوم صلوات الله علیهم اجمعین می باشند مورد تایید می باشد...
محمد: با سلام. همانطور که برادر عزیز جناب جبار فرموده اند، اگر منظور از عرفان شناخت و معرفت ذات اقدس الهی باشد، هیچ منبعی به جز قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) قابل توثیق نیست. بطور کلی شناخت خداوند و راه سلوک به سمت رضا و قرب الهی بدون کمک و راهنمایی از سمت خود آن ذات مقدس ناممکن است. و از آنجا که راهنمایی و هدایت الهی در قالب کتب و رسل به انسانها می رسد، پس واضح است که هرکسی بخواهد خودش سیر و سلوک عرفانی راه بیاندازد قطعا راه به بیراهه می برد، البته ممکن است درجات آن فرق کند، ولی در نهایت به مقصود نمی رسد. با توجه به آیات قرآن و جمیع فرمایشات حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در مورد لزوم هدایت امت به دست با کفایت حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) و اولاد طاهرین ایشان به سمت درجات قرب و رضای خداوند متعال، هرکس بخواهد خدای خود را بشناسد باید به آستان مقدس و نورانی ذوات مقدسه اهل بیت (علیهم السلام) متوسل و از علم و حکمت و هدایت آنها برخوردار شود، چرا که خداوند علم و هدایت و نور خود را در آنها متجلی ساخته است. دستیابی به مفاهیم و باطنهای نورانی قرآن هم بدون استفاده از علم آنها ممکن نیست، لذا همانطور که رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند باید امت به ثقلین تمسک و توسل کنند و از طریق آنها راه هدایت به سمت رضای خداوند سبحان را طی کنند تا انشاء الله سعادتمند شوند. این نظرمذهب حقه تشیع امامیه است که از خود ائمه معصومین (علهیم السلام) اخذ شده. دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین/ به علی شناختم من بخدا قسم خدا را. یا حق
جبار: خب معلومه، عرفاني كه از قرآن و كتب روايت آمده يعني از قرآن و اهل بيت
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :