Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
سه شنبه 01 مهر 1393
خواندنی ها
حضرت آيت الله علوي گرگاني:
امام زمان(عج) ظهور کنند بانک ها چه جوابي به ايشان مي‌دهند؟!
در همه مراحل باید خدا را در نظر گرفت ولی اگر خدا را فراموش کنیم بلاهای زیادی بر سر ما خواهد آمد؛ خدا فراموشی معادل خود فراموشی است.
استاد دانشگاه الأزهر: يک سوم ملت سعودي شيعه هستند
آيا دولت مصر سفر کردن به ايران را منع کرده است؟! و يا جريمه اي براي افرادي که به ايران سفر مي کنند قرار داده است؟! پس چرا بايد چنين برخوردي با من داشته باشند؟!
مفتی سرشناس وهابی:
کتک زدن زن جایز است زیرا مثل چارپا نفهم است!
خداوند به ما اجازه داده که چارپایان را بزنیم زیرا آنها زبان نفهم هستد و چیزی جز زبان کتک نمی فهمند. وقتی آنها را می زنیم، آنها اطلاعت می کنند. با زن نیز باید چنین رفتاری کرد!
حجاج متوجه عروسک های جنسی باشند!
این شرکت بین المللی پیش از آغاز فصل حج این عروسک ها را به کشور عربستان رسانده تا حجاج هنگام بازگشت به کشورهای خودشان، آن را به عنوان کادو یا سوغات برای کودکان خود یا نزدیکانشان خریداری کنند.
تمسخر "داعش" توسط همجنسگرایان "اسرائیل"
برخی کاربران با این کار موافقت کرده و تمسخر "داعش" به این شیوه را تأیید کردند اما گروهی دیگر این اقدام را تبلیغی برای "داعش" تلقی کردند.
طلوع خورشید غدیر در آسمان ذیحجة
حرم کبیری که باطن و حقیقت حج است و آن مقام شامخ ولایت و شخصیت با عظمت اولین وصی خاتم پیامبران می باشد. ماه ذیحجه ماه تجلیل از خورشید ولایت در پرتو غدیر است.
نظر حضرت آیةالله وحید درخصوص هدیه به مدیران دولتی
اگر رسیدن به حق خویش متوقف بر دادن مالی به ظالم باشد، دادن آن مانعی ندارد هرچند گرفتن آن بر ظالم حرام است.
آلوده‌کردن و هدردادن آب حرام است
این مرجع تقلید، آلوده کردن و هدردادن آب را از نظر شرع مقدس حرام دانست و تاکید کرد: مردم ما باید نسبت به حفظ محیط زیست و منابع آبی توجه بیشتری داشته باشند.
اعتراض شديد مراجع تقليد به برخي مداحان و روضه خوانان
اکنون گمان می کنم دیگر حجت تمام شده باشد. قطعا از این پس این رفتار ناپسند از دیدگاه مراجع تقلید مردود میباشد. امیدوارم همه ی ما مورد عنایت اربابمان حسین قرار بگیریم.
درخواست يک مرجع از ائتلاف بين المللي عليه "داعش"
اما دیدید که تاکنون نتوانسته اند وارد هیچ یک از شهرهای شیعه نشین بشوند در حالی که موصل و تکریت و مناطق سنی نشین را با خاک یکسان کرده اند.
بعثه حضرت آيت الله شاهرودي در حج تعطيل مي شود
در سال هاي گذشته بعثه حضرت آيت الله هاشمي شاهرودي که در حال حاضر رياست مجلس خبرگان رهبري ايران را نيز بر عهده دارد، بر پا بود و فعاليت خوبي هم در أيام حج داشت.
مقاله
نظر "فاطمه رجبي" درباره برخورد با گروهک "داعش"
مفتی های داعش دو فتوای مصیبت زا و فاجعه بار در "وجوب جهاد نکاح"، "وجوب لواط" برای رزمندگان داعش می دهند و خبر از عمل به این فتاوی گزارش می شود. آیا چنین امری سابقه داشته است؟!
"بمب داعش" یا شکست عربستان در رهبری اسلام سنی
آیا حملات سازمان یافته سنی ها بر ضد داعش منجر به بهبود وضعیت ملک عبدالله خواهد شد یا اینکه این حملات منجر به شعله ور شدن بیشتر خشم مخالفان عربستان سعودی می شود؟
چه کنیم با مداحان و روضه خوانان روضه فروش و پاکتی؟!
سال ها پیش که منبر را آغاز کرده بودم و در جلسات و هیات های پر شور جوانان منبر می رفتم روزی محضر استاد معظم و افتخار سخنرانان آیت الله آقای آل طاها که از قدیمی ترین منبری هاست رسیدم.
داعش؛ کودتای جادو علیه جادوگر
در این رویکرد چیز عجیبی نیست که از اولین اقدامات دولت خلافت اسلامی تحمیل جزیه به مسیحیان ساکن در مناطق زیر سلطه آنها و ویرانی زیارتگاه ها و مساجد سایر مذاهب اسلامی باشد.
حمله بي سابقه "اخوان المسلمين ايران" به "داعش"
در سنت رسول اکرم (ص) شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اسلام زمانی که در مکه پا به عرصه گذاشت واقعیت جامعه‌ی بشری را پذیرفت و به صورت صحیح و از زاویه‌ی سیاسی با آن کنار آمد و سیاست در اسلام چیزی است که مصلحت کلی دعوت و منافع مسلمانان را لحاظ می‌کند.
حسین بن علی (ع) به ادیان الهی هویت بخشیده است
تشکيل مجالس عزاداری حسين، نه تنها اساس مکتب را حفظ کرده و مى کند بلکه سبب آن گرديد که شيعيان با حضور در اين مجالس از والاترين تربيت اسلامى برخوردار شده و در جهت حسينی شدن رشد و پرورش يابند.
بیت العدل و جهان تباه شده بهائیت
حسین افضل زاده نایینی
گفتگو
شيخ خزعلي: خودم به قتل "أبوبکر البغدادي" خواهم رفت
تعامل بالای گروه های شیعه در زمینه نظامی، باعث پیش روی نظامیان شیعه شده و ما امیدواریم که "داعش" توسط شیعه از بین رود.
جزئيات حمله گردان طلاب حوزه علميه نجف و کربلا به داعش
آن دسته از افرادی که مدعی آن بودند که سخن مرجعیت نجف اشرف و اعلام جهاد کفایی در هلاک "داعش" موثر نبوده، از همین امروز شاهد دستاوردهای جهاد باشند.
دليل حضور "داعش" در عراق سستي عناصر سياسي بود
حضور "داعش" در عراق هر ماه حدود 20 میلیون دلار ضرر برای اقتصاد ما به همراه دارد، از سویی دیگر، مهاجرت حدود 300 هزار خانوار به جنوب عراق، هزینه هایی هنگفت متحمل دولت کرده است.
امروز امام زمان (عج) ميليونها سرباز در نيجريه دارد
بي اختيار بعد از شنيدن اين جملات به ياد واژه "ثارالله" افتادم و در ذهن خود مرور کردم که 1400 سال پيش خون ِ خون خدا يعني خون حسين بشريت را نجات داد و به نور هدايت رهنمون شد و امروز بعد از گذشت اين سال ها خون غلامان سياه آن حضرت در گوشه اي دور دست در دنيا بشريت را نجات مي دهد ...
"داعش" براي اشغال ایران، عراق، سوریه و ترکیه تلاش مي‌کند
آنها یک توافق نانوشته ای پس از جنگ جهانی اول و دوم بین خود تصمیم گیری کردند که دنیای غرب با توجه به فقری که در بعد زمین نیروی انسانی و معادن طبیعی دارند باید دنیای شرق را تسخیر نمایند ...
ظهور "داعش" نشانه نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی است
گفتم، مسلمان ها به یک راه بسته می رسند، نظام های جهانی همه شان شفاف می شوند، زمین پر از ظلم و جور می شود حتی ظلم و ستم آمریکا را در خانه هایمان حس می کنیم.
تربون آزاد
بی خبری جهانیان از شیعه کشی در جهان
آﻳﺎ ﺯﻣﺎﻥ آﻥ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﺑﻪ ﻓﺮﻳﺎﺩ ﺧﻮﺍﻫﺮﺍﻥ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﺍﻥ ﺷﻴﻌﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺳﻴﻢ؟! آﻳﺎ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﻳﻜﺼﺪﺍ ﻓﺮﻳﺎﺩ ﺑﺮآﻭﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﻧﺴﻞ ﻛﺸﻲ ﺷﻴﻌﻪ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﺷﻮﺩ؟! شاید باز هم دوستان مارا متهم به هزار جرم سیاسی کنند!
پافشاری برای صندلی قدرت در سايه ترس و ناامنی
اولین مسئول در ایجاد امنیت، نظام سیاسی و ترکیب قوا خصوصا در جوامع آشفته است. در این جوامع حکومت نقش بزرگ تری در ایجاد امنیت برای مردم از طریق قراردادهای سیاسی دارد.
داعش فرزند نامشروع غرب
عبدالحسین روح‌االامینی
از شهادت «حسن شحاته» تا اعدام آيت الله «باقر النمر»
در واقع اين کارشناسان بر اين عقيده اند که ماجراي اعدام آيت الله نمر مانند ماجراي به شهادت رساندن شهيد «حسن شحاته» خواهد شد يعني به عامل اصلي سقوط حکومت آل سعود تبديل خواهد شد.
از رئيس جمهور انگليسي تا مرجع انگليسي!
البته اين جريان گاهي هم بدون اينکه فرد، افراد يا گروهي را آمريکايي، اسرائيلي يا انگليسي بنامد، با رفتار و کردار خود به گونه اي عمل مي کنند که تفاوتي با وارد کردن اين اتهامات ندارد.
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
سرويس عکس
تصاویر افتتاح اولین مدرسه اسلامی در پایتخت اوکراین
این مدرسه که "مستقبلنا" نامیده شده و مخصوص آموزش اسلامی فرزندان مسلمانان اوکراینی است، یکی از درخواست ها و آرزوهای بزرگ و اصلی مسلمانان این کشور بوده ...
تصاوير محل سربريدن آمريکايي‌ها و انگليس‌ها توسط داعش
بر اساس اطلاعات بدست آمده، نقطه اي که سربريدن هاي اخير توسط "داعش" صورت گرفته، در منطقه "مقبرة" در شهر "رقة" سوريه، در نزديکي دانشگاه خصوصي "اتحاد" بوده است.
تصاوير عيادت داماد و نماينده آيت الله سيستاني از رهبري
رهبر انقلاب اسلامي ايران چند روز پيش به دلیل عارضه پروستات در یکی از بیمارستان‌ های تهران تحت عمل جراحی قرار گرفتند که بحمدلله این عمل با موفقیت به پایان رسید.
تصویر تاریخی دیدار مقامات القاعده با رئیس جمهور آمریکا
در صورت صحت تصویر و تأیید شدن آن، می توان به وجود رابطه نزدیک و تنگاتنگ میان شبکه تروریستی القاعده و دولتمردان ارشد ایالات متحده آمریکایی پی برد.
تصاویر رهبر معظم انقلاب بعد از عمل جراحی
 به گزارش شیعه آنلاین، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در یک بیمارستان دولتی تحت عمل جراحی قرار گرفتند. تصاویر زیر ایشان را بعد از عمل جراحی نشان می دهد.
تصاوير توهين يک دختر فمنيست تونسي به قرآن کريم
در آن زمان برخي اخبار در مورد آن جوان توهين کننده منتشر شد و حکايت از آن داشت که کشور اروپايي که قرار بوده به وي پناهندگي بدهد، از او خواسته بود که در مقابل موافقت با پناهندگي وي، دست به چنين اقدام توهين آميزي بزند.
معرفي کتاب
موسوعه بزرگ فقهای شیعه تدوین می شود
افتخار ما این است بر سر سفره اهل بیتی فقها و علمای دلسوز دین بزرگ شده ایم و به وجود این نعمت عظیم به خود می بالیم و ان شاءالله تا آخرین نفس در پشت سر زعمای دین به یاری اسلام ناب محمّدی و وحدت کلمه خواهیم شتافت.
ماجرای تألیف کتاب توسط یک مرجع هنگام تبعید اطراف تهران
کتاب حج را در سه بخش در شهر یزد نوشتم. زمانی که به جرم دفاع از دین و احکام اسلام مرا تبعید کرده، و مجبور کردند که در آنجا زندگی کنم.
جاسوسان تلمود، رویکرد امنیتی آیین یهود
فصل هفتم «تأثیرپذیری یهودیان از آموزه‌های دینی» نام دارد. ضرورت بررسي تأثيرپذيري آحاد مردم يهود از دستورات حاخام‌ها، از ديگر موضوعاتي است که مورد توجه قرار گرفته است.
اخبار مراجع
شيطنت رسانه‌هاي بعثي هنگام بستري مقام معظم رهبري
منتشر کنندگان آن خواسته يا ناخواسته، از روي عمد يا غير عمدي، تصوير حجة الإسلام و المسلمين سيد «حسن خميني» را به عنوان تصوير اين مطلب انتخاب کرده اند که اين خود جاي سؤال دارد.
بازی با سر بریده شده در کجای اسلام است؟
این گروه تروریستی یکی دو روز جولان می دهند و در نهایت از بین می روند، دشمنان اینها را آورده بودند که از وجودشان استفاده کنند،حالا که دیده اند به ضرر آنان است، می خواهند دست از پشتیبانی این گروه برداشته و نابودشان کنند.
در ائتلاف ضد داعش جای مجرم و قاضی عوض شده!
اضافه بر این، شما این گروه را تشکیل داده اید و می خواهید وارد عراق و سوریه شوید، کدام نهاد بین المللی به شما مجوز ورود به کشورهای دیگر را داده است؟
نظر حضرت آیت‌الله صافی درباره حبس بابت مهریه
در برخی از همین خانواده‌ها که زوج به علّت سنگینی مهریه، توان پرداخت آن را ندارد، زوجه مهریه را به اجرا می‌گذارد و باعث بازداشت و حبس زوج می‌گردد. بفرمایید آیا از نظر اسلام، مجازات حبس در صورتی که زوج استطاعت در پرداخت مهریه‌ را نداشته باشد، شرعی و جایز است؟
توهین به مقدسات اهل سنت جایز نیست
مسلمانان و شیعیان باید در هر زمان و مکانی با رفتار و گفتار خود خلاق حسنه اسلامی را متجلی کنند چرا که تبلیغ عملی بهترین راه معرفی مکتب اهل بیت (ع) است.
رهبر انقلاب اسلامي ايران از بیمارستان مرخص شدند
سخنان مهم رهبر انقلاب پس از مرخص شدن از بیمارستان درباره رد درخواست آمریکا برای همکاری علیه داعش و تاکید بر این‌که هدف آمریکا از طرح مبارزه علیه داعش حضور نظامی در منطقه است.
"پوشش اسلامي" غير چادر براي زنان اداري بهتر است!
عقد دختر نابالغ که براى محرميت با مادر او امروزه متداول است، از نظر ما اشکال دارد، زيرا در آن قصد جدى براى ازدواج وجود ندارد و نيز مدتى که قابل براى استمتاع از او باشد در عقد متعه او وجود ندارد.
مرجعي که دلایل مشکلات جز توضيح المسائل کتابي تأليف نکرده است!
به رغم همه خدمات مذهبي و اجتماعي که در طول عمر خود داشته اما بجز "توضيح المسائل" يا همان "رساله عمليه"، کتاب ديگري تأليف نکرده است.
سخنان مهم حضرت آیت الله جوادی آملی درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی
اما وقتی انسان به این باور و یقین رسید که دزدی و ظلم مخصوصاً خوردن بیت‌المال، خود آتش است و تاوان آن در آخرت هیزم جهنم بودن است، اینجاست که اثر تربیتی نظام اسلامی محقق شده و لازم است در این راستا کار فرهنگی گسترده و عمیق انجام بگیرد.
گروهی از یزدی ها به دیدار آیت الله سیستانی رفتند
موضع گیری های ایشان در بالاترین سطح از انسانیت بود. ما به هیچ وجه فکر نمی کردیم که ایشان چنین اخلاق، مرام و احساس همدردی با ما داشته باشند.
حضرت آیت‌الله صافی جویای سلامتی رهبر انقلاب شد
همه باید برای سلامتی ایشان دعا کنند تا بهبودی کامل حاصل شود و برکات وجودی ایشان برای خدمت به اسلام و پاسداری از احکام شریعت غرّاء، مستدام باشد.
انتقاد دفتر آیت‌الله روحانی به ازدواج با نوه هاشمي رفسنجاني
اعضای بیت معظم له از طریق رسانه ها در جریان خبر برگزاری مراسم جشن قرار گرفته اند، آن هم در شرایطی که حضرت آیت الله العظمی روحانی چندین روز است به دلیل کسالت در بیمارستان بستری هستند.
رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز تحت عمل جراحی قرار گرفتند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خاطرنشان کردند: انشاءالله لطف خدای متعال شامل خواهد شد و کارها به خوبی پیش خواهد رفت.
امام جمعه بجنورد چه ربطي به اين مرجع تقليد عراقي دارد؟!
شايد بتوان گفت که اين موضوع يک اشتباه فني فاحش به شمار مي رود که مسئولان مربوط در هر دو سايت بايد هر چه سريع تر اين خلل به وجود آمده را مرتفع کنند.
فلسطین مساله اول دنیای اسلام است
نباید به این حد راضی بود بلکه باید با برطرف کردن خلاءهای باقی مانده، شرایطی را بوجود آورد که بتوان از فرصت موسم حج، بیشترین استفاده را کرد.
ویژه ها
شیعیان عراق می توانند داعش را نابود کنند
اگر منظور و هدف از حمله آمریکا به عراق، پاکسازی این کشور از عناصر تکفیری است، شیعیان این کشور قادر به پاکسازی کشور خودشان هستند و نياز به ورود آمريکا نيست.
نزديک ترين نمازخانه اهل سنت به حرم امام رضا (ع) کجاست؟
تصويري که در اين مطلب استفاده شده مربوط به اين نمازخانه نيست بلکه به يکي ديگر از نمازخانه هاي اهل سنت مشهد که در خيابان وحدت قرار دارد، مربوط مي شود.
طرح "بندر بن سلطان" براي کودتا در عربستان فاش شد
بعد از تکرار تلاش های شاهزاده «بندر بن سلطان» و عموزادگان پادشاه فعلي سعودي برای کودتای نظامی، اکنون اين پرسش مطرح مي شود که چه کسی جانشین پادشاه فعلی خواهد شد؟!
روسیه: "ابوبکر البغدادی" از سازمان CIA دستور می گیرد
مقامات روسی در ادامه، ورود نظامیان آمریکایی به عراق را توطئه و دسیسه ای سیاسی – امنیتی دانسته و این امر را محکوم کردند.
مخالفت مراجع نجف با فروش سلاح به اهل سنت مخالف دولت
اما اهل سنت مخالف تاکنون به این مورد اصرار می ورزند که سلاح شیعیان عراق خریداری شود. بنا بر این اصرار، بودجه هنگفتی از جانب آمریکا و کشورهای عربی در اختیار اهل سنت عراق قرار گرفته است.
افتتاح اولین مدرسه ابتدایی چند ملیتی در مشهد‎
اين مدرسه ابتدايي چند مليتي که دبستان "نور المصطفی" نام دارد، در محل چهار راه شهدا، خیابان شیرازی 17 جنب مهدیه مرحوم عابدزاده قرار دارد.
توليد پودر رختشويي "داعک" براي تمسخر "داعش"!
اين کيليپ به سرعت در فضاي مجازي و صفحات سايت هاي اجتماعي منتشر شده و با استقبال بسيار زياد کاربران جهان عرب مواجه شده است.
طرح کنسولگری ایران همواره کننده زمينه پيوستن به داعش است
لذا مردم هرات بخاطر نزدیک بودن ایران به هرات و ارتباطات خویشاوندی و مهاجرت مردم افغانستان جهت زیارت و رفت و آمد، مشکلات زیادی دارند که این خود موجب آن شده بود که بازار سياه فروش ویزا در هرات اوج بگیرد.
کشیش ارشد روسیه: آینده از آن اسلام است
رانندگان مسلمان هرگاه من را به کلیسا می‌­آورند، [برای نشان دادن احترام] هیچ پولی بابت کرایه از من نمی‌­گیرند، درحالی که رانندگان مسیحی این­گونه نیستند.
ماجرای نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال آن به مکانی نامعلوم
ابتدا، با ربودن جسد مبارک حضرت رسول (ص) تمرکز و توجه مسلمین را در سرزمین وحی تضعیف کرده و ضربهای روحی و روانی بر پیکره‌ی امت وارد می‌کرد ...
رسانه هاي عربي:
پادشاه سابق قطر با یک دختر 10 ساله ازدواج کرد!
رسانه هاي عربي مدعي شده اند که شاهزاده "موزه" همسر سابق شیخ حمد، از این موضوع به شدت ناراحت شده و ظاهرا مجددا درخواست طلاق داده است.
شبکه المیادین:
آغاز جنگ رسمی میان سلفی ها و حوثی ها در یمن
نتایجی رسمی این دیدار هنوز اعلام نشده است، اما می توان گفت نتایجی مثبت داشت و امید است تفاهم میان معترضان و رژیم حاکم شکل بگیرد.
يک پژوهشگر آمريکايي:
عربستان نگران قدرت گرفتن شيعيان در منطقه است
اين اولين باري است که طي دهه هاي اخير و حتي مي توان گفت طي قرن هاي اخير که يک گروهک با چنين ايدئولوژي افراط گرايانه اي در کره زمين ظاهر مي شود و مرتکب چنين جنايت هايي مي شود.
طرح انفجار حرم مطهر کاظمين خنثي شد
گروه اهل الحق، حزب الله عراق، جنبش صدر، ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، از دولت فعلی عراق درخواست کردند که فورا اوضاع امنیتی پایتخت به حالت استاندارد و طبيعی برساند.
شیخ عیسی قاسم:
فحشا در بحرین بیداد می کند
طرح صحیح، طرحی است که رضایت اکثریت مردم را به دست آورد و مجالی برای توافق بین دوطرف اختلاف- که همانا ملت و حکومت هستند- را فراهم آورد.
فيلم رقصيدن "تسیپی لیونی" جنجال آفريد
اين کيليپ به سرعت هم به فضاي مجازي رژيم صهيونيستي منتقل شد و در آنجا نيز به دليل حضور ليوني در مراسم فلسطينيان، جنجالي عليه وي از سوي صهيونيست ها به راه افتاده است.
برگزاری کارگاه "تیپ ‌شناسی" ویژه مربیان مهد قرآن و عترت
به اذعان مربیان مهد قرآن و عترت نسل سلمان برگزاری چنین کارگاه‌هایی در دوره‌های قبل در شناسایی تیپ شخصیتی کودکان و برقراری ارتباط موثر و رفتار صحیح با کودکان بسیار تاثیرگذار بوده است.
آل سعود با همکاری اسرائیل نیروگاه هسته ای می سازد
"اسرائیل" از روند هسته ای ایران در هراس است. وزیر امور اطلاعات استراتژیک رژیم صهیونیستی طي اظهاراتي درباره دستیابی به آنچه وی توافق "بد" با ایران خوانده، به اتحادیه اروپا هشدار داد.
واکنش مجدد حضرت آيت الله سيستاني درباره آیت الله نمر
بر اساس این گزارش، منابع آگاه بدون پرداختن به جزئیات، تاکید کردند که پیام حضرت آیت الله سیستانی حاوی تهدید بزرگی برای عربستان است.
توهين وقيحانه سايت "سنت آنلاين" به شيعيان!
بايد اين "ناصبي" هايي که وب سايت سنت آنلاين و ديگر سايت هاي زنجيره اي را اداره مي کنند، برخورد لازم و قانوني انجام گيرد تا ديگر پاي خود را از گليمشان درازتر نکنند.
"اسرائيل" زنان را جايگزين سفراي مرد مي کند
"اسرائیل" در ابتدا «عینات شلاین» را به عنوان سفیر این رژیم در اردن را معرفی کرد و مدعی شده که هدف از این اقدام، جذب گردشگران عرب به خاک فلسطين اشغالي است!
"محمد مرسی" الظواهری را "امیرالمؤمنین" خواند!
مقامات قطر به اخوان المسلمین گفتند آنها با فشار روبرو هستند و شرایط  اجازه نمی دهد تمام مقامات اخوان در دوحه حضور داشته باشند.
حمله نیروهای امنیتی چین به کلاس ‎های حفظ قرآن
مسلمانان ایگور که اکثریت ساکنان ایالت ترکستان شرقی را تشکیل می‌ دهند، خواستار استقلال از چین هستند.
نامه مولوی عبدالحمید به رهبر معظم انقلاب اسلامی
مردم مؤمن و همیشه در صحنه زاهدان در مراسم پنجاه هزار نفری نماز جمعه اهل‎سنت این شهر، برای شفای عاجل و کامل جنابعالی دعا نمودند.
هدف از مانور نظامی سعودي ترساندن ایران و داعش است!
اين شاهزاده ميلياردر سعودي از حکومت سوری درخواست کرد که هرچه سریع تر به خواسته های آمریکا در خصوص "داعش" تن دهد در غیر این صورت خود حکومت برانداز خواهد شد!
1233 سال حبس برای 166 متهم عربستانی
تسریع نهادهای قضایی در پرداختن به مسایل تروریستی به منظور پایان دادن به درگیری ها در زمان مناسب از طریق دادگاه های تخصصی و آشنا به مسایل تروریستی است.
افزایش شکاف و تنش میان آل شیخ و آل سعود
اما هر دو خانواده همچنان به قواعد و قوانین اساسی پایبند هستند به گونه ای که پادشاه بدون مشورت با آل شیخ تعیین نمی شود و هیچ تصمیم مهمی هم بدون موافقت آنها اتخاذ نمی شود.
دیده‌بان‌ حقوق‌ بشر: محاکمه‌ها در عربستان شرم‌آور است
محاکمه های غیرعادلانۀ تظاهرکنندگان، چیزی فراتر از پوسته ای قانونی برای سرپوش نهادن بر مطالبات مردمی نیست، مردمی که خواهان پایان دادن به تبعیض طولانی مدت هستند.
برنامه آل سعود برای مقابله با ویروس “ابولا” در أیام حج
مقامات عربستانی از بیم انتقال ویروس مرگبار ابولا به این کشور به حاجیان سیرالئون، لیبریا و گینه که بیشترین آمار ابتلا به ابولا را دارند، اجازه شرکت در مراسم حج امسال را نداده اند.
فعالیت شبکه ماهواره ای بقیع به علت بدهی متوقف شد
این شبکه ماهواره ای چند ماه پیش نیز به دلیل بدهی مالی پخش برنامه هایش از ماهواره هاتبرد قطع شده بود.
موضع جنجالی روزنامه‌نگار عربستانی درباره مدارس قرآن
شمار زیادی از عربستانی ها به شدت از این پیام انتقاد کرده، و السدیری را “خرفت” نامیده و او را ننگی برای روزنامه نگاری و جوامع کل جهان اسلام دانسته اند.
آخرین اخبار
نظر سید حسن نصرالله درباره ئتلاف ضد داعش

گزارش تکان‌دهنده یک زن از مقر اصلی داعش

داعش فرانسه و اتباعش را تهدید کرد

آمار پادشاه اردن از فروش نفت داعش

چارت‌سازمانی تکفیری‌ها شناسایی شد

توصیه‌های آیت‌الله مکارم‌شیرازی به معلمان

نوشتار آیت‌الله صافی به مناسبت فصل تحصیل

فروش اینترنتی محصولات داعش!

قتل 40 سرباز عراقی توسط داعش

با چشمان باز ازدواج کنید

درخواست سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان برای آزادی آیت الله نمر

چرا همکاری با ایران علیه داعش برای آمریکا ضروری است؟

آمریکا: گروه "خراسان" خطرناک تر از داعش است

درخواست هولناک داعش از تکفیری‌های جهان

داعش چگونه استان رقه را کنترل می‌کند؟

زمینه سفر روحانی به عربستان فراهم شد

نخست وزیر جدید یمن معرفی شد

حمله پهپادهای حزب‌الله به «النصره»

شیطنت مجدد ناشر کتاب «آیات شیطانی»

مجازات سنگین داعش برای سیگاری‌ها !

نقشه جدید عربستان برای مقابله با ایران

ایران در مبارزه با داعش اعتنایی به آمریکا ندارد

هند جگرخوار به تهران می‌آید

نخست وزیر يمن استعفا داد و طرفين درگير توافق کردند

ازدواج آسان یا ازدواج ارزان!

مفتی‌مصر: علی(ع) به ظهورداعش هشدار داده بود

بازگشت تبلیغات ضد اسلامی به نیویورک

قانون جديد عربستان مانع ورود مکرر حجاج شد

داعش رئیس جمهوری آرژانتین را تهدید کرد

قطر، قرضاوی را ممنوع الخطبه کرد

داعش آب را بر روی یک میلیون عراقی بست

بیعت یک گروه تندروی تونسی با داعش

حمله به یک ایست بازرسی حزب‌الله در لبنان

نظر کمال خرازی درباره ائتلاف علیه داعش

تصرف یک پایگاه نظامی در صنعا توسط مردم

ويروس شرکت در جهاد نکاح در جان زنان مالزيايي

ارتباط داعش با تکفیر مسیحی

حملات انتحاری داعش، اینبار با هواپیما

استفاده تبلیغاتی فرانسه از نبرد با داعش

تظاهرات هشدار آمیز جریان صدر

شدت گرفتن حملات رسانه ای سعودی ها به ایران

کری مواضع ایران درباره داعش را شنید

ترک ها با کروات مرتب از دست داعش آزاد شدند!

تشکیل یگان ویژه ضد داعش در کویت

حجة الاسلام و المسلمین دعاگو درگذشت

خنثی شدن چند طرح تروریستی داعش در بلژیک

عملیات جدید داعش جان ۵۰۰ هزار کرد را تهدید می‌کند

از ابولا تا داعش، از هرویین تا ترور

داعش یک شهروند لبنانی دیگر را نیز ربود

استفاده ۷ درصد مردان ایرانی از لوازم آرایشی

راز آرامش گروگان‌های داعش در لحظۀ اعدام

مهمترین عملیات حزب‌الله عراق علیه داعش

حمله جنگنده‌های فرانسوی به مواضع داعش

هشدار شديداللحن نماینده حضرت آیت الله سیستانی

فعالیت های سینمایی در عربستان مجاز شد

تلاش قبایل سنی برای تشکیل نیروی ویژه مبارزه با داعش

مبارزان اروپایی ضد داعش وارد عراق شدند

دیدار حضرت آیت الله سبحانی با رهبر انقلاب

تظاهرات مسلمانان آلمان علیه داعش

اعتراف عجیب مفتي اعظم سعودي درباره داعش!

سومین پرده از چالش کلامی بی‌سابقه هاشمی و مصباح

انتقاد حاج منصور از برخی مداحان

مصوبه‌ "روز پسر" واقعیت دارد؟

آيا داعش در اربيل عراق هم نفوذ دارد؟!

درگذشت دومین زائر ایرانی در مدینه‌ منوره

چرا ترکیه وارد جنگ علیه داعش نمی‌شود؟

توهين وقيحانه سايت "سنت آنلاين" به شيعيان!

"اسرائيل" زنان را جايگزين سفراي مرد مي کند

"محمد مرسی" الظواهری را "امیرالمؤمنین" خواند!

حمله نیروهای امنیتی چین به کلاس ‎های حفظ قرآن

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
نظرتان درباره نامه اخير مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي درباره عمل جراحي رهبر انقلاب چيست؟
محمد: بسیار جای تاسف است که چنین موضوعاتی را به عنوان مناظره مطرح می کنید. خوب توقع دارید چه بشود! خدانگهدار
سرباز فدایی آقا امام زمان (عج): یکی مراتب ودرجات والای انسانی،ائمه معصومین (ع)، مهربانی ودوستی وتعامل با همه افراد بود،بس بهتر است پیروان اهل بیت مکرم نیز از این خانواده بزرگ وبرگزیده خداوند منان الگوبرداری نموده وبا کسانی که نور ایمان درقلوبشان رسوخ نموده و یا درحال رسوخ می باشد، تعامل بیشتری نمائیم ....به امید ظهور فرزند برومند حضرت زهراء سلام الله علیها....
علی یزدان پور: بسمه تعالی باعرض سلام وادب احتراماً به عنوان یک طلبه کوچک، وپدریکی ازاهداء کنندگان عضو(مرحوم مغفورشادروان جنت مکان محمدمهدی یزدان پور)گلایه شدیدخویش راازمراسم 13/6/ 93 جشن نفس اعلام می دارم،امیدکه تذکرات لازم داده شود وازتکراراشتباهات جداًجلوگیری شود. 1حقیروامثال من که داغ عزیز را به سینه داشتیم دربدو ورود به مراسم باصف طولانی حدودیک ساعت صرفاً جهت دریافت شام وکارت اهداء مواجهه بوده که برای برخی ازاعضاء خانواده که مُسن بودند واز راه دور آمدند وخستگی راه به تن داشتند بسیارناگواربود. 2شروع برنامه مصادف بااذان مغرب بود که علی رغم جمعیت چند هزار نفری هیچگونه اقدامی درخصوص پخش اذان واقامه فریضه مغرب وعشاء صورت نگرفته بود،وبالعکس از بدو برنامه تاختم آن (حدود4ساعت)صدای موسیقی قطع نمی شد، آیا حال وهوای پدران ومادرانی که جوان خویش ر ازدست دادند وداغدارعزیرشان بودند واعضاء وی را اهداء کردند،حتی برخی مراسم اربعین وسال شان نشده بود،دارای چشمان اشک آلود وقلب محزون بودند،مناسب برای استماع موسیقی بود؟!! جلسه تکریم خانواده های اهداء کننده عضوبه توهین اشبه بود 3ازنظرمحتوایی برنامه بسیارسطح پایین بوده ومجریان برنامه هرجا که کم می آوردندبادرخواست کف ازحضارکمبودخودشان راجبران می کردندوبعضاً ترجیع بندآنان مطالبه کف ودست زدن ازحضار بود،دریغ ازیک صلوات وفاتحه برای شادی روح عزیزان ازدست رفته!! جای تعجب وتاسف اینکه دریک نوبت مجری برنامه این کف زدن ها را همانند صلوات معرفی کرده است!! نمی گویم مجلس ختم باشد ولی جشن ازدواج دانشجوئی یاکمیته امدادهم نبود که اینگونه شادی راه انداخته بودند. 4جناب آقای دکترولایتی! اسم برنامه جنش نفس بودجهت فرهنگ سازی اهداء عضور!! اما باید بگویم ازاین به بعد بجای جشن نفس بفرمایید جشن هنرپشیه ها وجشن مجری برنامه نه فرهنگ اهداء عضو ونه اداء احترام به خانواده ها داغدار.آنگونه که ازیک هنرپیشه زن تجلیل شد وکف برای وی زده شد برای حضور وزیر وجناب دکترولایتی تجلیل نشد.! متاسفانه بعضی ازاین هنرپیشه هاباحضور درجایگاه فرصت رابه جوک وطنز سپری می کردند.اما دریغ ازبرنامه ای جهت حضوریکی ازداغدیدگان به نمایندگی ازهمه خانواده اهداء کننده عضو.! محتوای برنامه نه تنها فرهنگ سازجهت اهداء عضو نبود بلکه نتیجه معکوس داشت آیاامکان استفاده ازشعراء نامداروچهر های فرهنگی درچنین جلسه بزرگی میسرنبود 5ملت ما مسلمان ومتدین هستند وشاید یکی ازدلائل عمده آمارپایین اهداء عضو(650 نفر) باورهای دینی آنان باشدکه هنوزخوب تبیین نشده است چراازعلما دین برای تبیین این امرخطیردعوت نشده است؟.آیاخانواده هااین حق را دارند که بپرسندجایگاه دینی وارزشی آن چگونه است؟علی رغم اختلاف فتاوا درمیان مراجع عظام که برخی نه تنها حرام می دانند بلکه دیه راهم واجب می دانند چرا فتوا مقام معظم رهبری ومصوبه مجلس شورای اسلامی دراین مجالس استفاده نمی شود برنامه ریزان چه افرادی کج سلیقه ای هستند که تصور می کنند باکف وصوت ودعوت از یک هنرپیشه کذائی می تواند فرهنگ ساز باشدچقدر بودجه برای این برنامه بی برنامه هزینه شده است؟چقدر انرژی ووقت به هدر رفت وچه نتیجه ای عاید شد؟ جناب آقای دکتر ولایتی نه به عنوان یک پدرداغدار اهداء کننده عضو بلکه به عنوان یک طلبه ای که دغدغه فرهنگی داردعرض می کنم ازمسولین مربوطه تقاضای 10دقیقه وقت برای صحبت درجلسه کردم دریغ ازیک دقیقه ! آیا دراین مجلس که مصادف باشب جمعه و دهه کرامت بود بیان یک آیه ازقرآن ...ومن احیاهافکانّما احیاالناس جمیعاً جرم وگناه بود؟ آیا 10دقیقه صحبت وبیان روایات معصومین آن هم در راستای اهداف جلسه جرم محسوب می شد؟ یا کف وصوت مورد مطالبه مجری ارجح بود؟ چرا ازمجریان توانمند وآگاه به موضوع جلسه دعوت به عمل نمی آید؟ چرا دربرنامه ریزی از نظر ودیدگاه صاحب نظران استفاده نمی شود آیا عظمت جلسه به لحاظ ایثار بزرگ خانواده بایداینقدر تنزل کند ؟. نقاط مثبت جلسه: 1حضورمعلم آزاده وایثار گر 2دودقیقه سخنان هنرمند محترم داریوش ارجمند 3حضور شخص جناب آقای دکتر ولایتی و وزیرمحترم. وپزشکان محترم که بهترین فرصت برای استفاده از این عزیزان بود اما گویا جز برنامه، آقایان برنامه ریزان نبودند 4مراسم قرعه کشی حج 5استفاده ازبرنامه های ضبط شده درخصوص فرآیند اهداء عضو که خیلی مختصربود. 6سالن مخصوص جهت پرکردن فرم اهداء عضو. امید که درسنوات آتیه نواقص مرتفع گردد. والسلام حقیر: علی یزدان پور
جمالی: حال که ایشان جهت اصلاحونشان دادن ارادت خود پیش قدم شده اند نباید اورا دفع کردزیرا دفع سران اهل سنت از خواسته های وهابیت است جهت انحراف اکار مسلمانان
حسيني: آقاي مهدي، به نظر من بله بحث كردن داره چون اگر بري مطلبي كه در شيعه آن لاين درباره نامه مولوي به رهبري را بخوني، در زيرش مي بيني كه تعداد زيادي كامنت جالب اومده كه نظرات زيادي را حاوي مي يشه
مهدی: میشه موضوع مناظره رو عوض کنین؟ یا اسم این قست سایت رو بزارین نظرسنجی؟ آخه چهار خط نامه بحث کردن داره؟
جليل: والله چي بگم. همه ديگه ايشون را مي شناسن نيازي به توضيح نيست.
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :