Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
یکشنبه 09 شهریور 1393
خواندنی ها
تصویر آگهی خرید یا اجاره قصر برای مفتی آل سعود!
مفتی اعظم سعودی در حالی برای خرید یا اجاره چنین قصری تلاش می کند که او همواره و حتی در آخرین خطبه نماز جمعه خود مردم را به تقوا و دوری از تجملات دعوت کرده است.
مشخصات کامل رهبران "داعش" منتشر شد
ابو نبیل، که نام اصلی وی وسام عبد زید الزبیدی بوده و استاندار صلاح الدین به شمار می رفت اما چندی پیش توسط نیروهای امنیتی عراق به هلاکت رسید.
تصاویر سربازان ارتش اسرائیلی که پوشک می پوشند!
در این تصاویر همانطور که مشاهده می شود، سربازان صهیونیستی از ترس خرابکاری و کثیف کردن خود هنگام درگیری ها، قبل از حضور در میدان نبرد پوشک می پوشند.
توزيع مجدد کتاب "حضرت معاويه" در جنوب ايران!
چند سال پيش نيز اين کتاب به طور گسترده در اين استان توزيع مي شد که در آن زمان با ورود دستگاه هاي امنيتي به موضوع، جلوي توزيع آن گرفته شد.
چرا "داریا" اينقدر برای تکفیری های مهم است؟
این اولین بار از مارس 2012 ميلادي است که «بشار اسد» به خارج از پایتخت سفر می‌ کند و انتخاب کردن اين منطقه به عنوان اولين منطقه براي سفر، نشان از اهميت منطقه دارد.
افتتاح مکتب عایشه روبروی مجمع ذاکرین حضرت زهرا !
اگر اين افراد از اهل سنت بودند، ما مشکلي نداشتيم زيرا از مدت ها پيش در اين منطقه اهل سنت هم حضور داشته اند، اما متأسفانه بسياري از آنان از افراطيون هستند.
فتوای حضرت آیت‌الله سیستانی درباره برخی طنزها
گاهی در بین مردم یا رسانه‌ها مطالبی به صورت طنز در مورد اقوام، گویش‌ها و فرهنگ‌های مختلف کشورمان بیان می‌شود که موجب رنجش خاطر می‌شود. حکم این‌گونه مطالب چیست؟
عقاید مردم خصوصا در بحث امامت و ولایت کمرنگ شده است
یکی از واجبات دین، حجاب کامل است که هم خود باید عمل کنید و هم دیگران را نسبت به این امر مهم که در جامعه کم رنگ شده راهنمایی کنید چرا که حجاب غذای روح است.
انتقاد حضرت آیت‌الله سبحانی از سیاسی‌کاری برخی طلاب
در سیره آن حضرت آمده است که ایشان در میان چهار هزار شاگرد، نخبگان را جدا کرده و از آنها در مناظرات علمی استفاده می‌کردند و حتی حضرت در علوم طبیعی نیز مانند شیمی افرادی را تربیت کرده و تحویل جامعه داده است.
حضرت آيت الله گرامي قمي به ديدار حضرت آيت الله شيرازي رفت
داعش تنها یک گروه تروریست نیست بلکه یک مجموعه سازماندهی شده وسیعی است که به وسیلۀ اسرائیل و آمریکا و دیگر جانیان، برای پایه ریزی حکومتی دست نشانده با چهره آدم کشی، خونخواری، جنایت و فحشاء ...
انتقاد يک مرجع تقليد از ترافيک شهر مشهد
باید رفت‌ و‌ آمد زائران تسهیل شود زيرا ترافیکی که در پشت چراغ ‌قرمز‌های خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی ایجاد می ‌شود، امروز به مشکلی تبدیل شده که باید با برنامه ‌ریزی و اجرای طرح‌هایی همچون تقاطع‌های زیرگذر آن ‌را برطرف کرد.
مقاله
حسین بن علی (ع) به ادیان الهی هویت بخشیده است
تشکيل مجالس عزاداری حسين، نه تنها اساس مکتب را حفظ کرده و مى کند بلکه سبب آن گرديد که شيعيان با حضور در اين مجالس از والاترين تربيت اسلامى برخوردار شده و در جهت حسينی شدن رشد و پرورش يابند.
بیت العدل و جهان تباه شده بهائیت
حسین افضل زاده نایینی
اقدامات امروز داعش را آل سعود یک قرن پیش انجام داد
آل سعود خانه ای را که امام علی (ع) و فرزندانشان امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در آن زندگی می کردند ویران کرد.
مظلوم ترین واژه در میان امّت اسلامي چيست؟
اینجا است که همگان متوجه اهمیت والای اکسیر و گنجینه نهان وحدت اسلامی می شوند که نبودش چنین فجایعی را برای جهان اسلام بوجود می آورد.
تحقیر BBC توسط یک روحانی شیعه در مقوله عفاف و حجاب
زهی خیال باطل، بانوان ما سرو قامتان عفیفی هستند که  تا پای جان به پای عفاف و حجاب می ایستند و چادر و  پوشش فاطمی خود را به یاوه گویی های عده ای معلوم الحال در برخی شبکات ماهواره ای که تمام زندگی را در شهوات و بی بند و باری می دانند تعویض نخواهند کرد.
سيره و سيماي امام حسن مجتبي عليه السلام
امام مجتبي عليه السلام در سال چهلم هجرت و در سن 37 سالگي با مردم بيعت کرد و با آن‏ها شرط کرد که: با هر که من صلح کنم شما هم صلح کنيد، با هر که من جنگ کنم شما هم جنگ کنيد و آن‏ها قبول کردند..
نگویید رمضان آمد؛ رمضان رفت
حضرت آیت الله جوادی آملی
گفتگو
امروز امام زمان (عج) ميليونها سرباز در نيجريه دارد
بي اختيار بعد از شنيدن اين جملات به ياد واژه "ثارالله" افتادم و در ذهن خود مرور کردم که 1400 سال پيش خون ِ خون خدا يعني خون حسين بشريت را نجات داد و به نور هدايت رهنمون شد و امروز بعد از گذشت اين سال ها خون غلامان سياه آن حضرت در گوشه اي دور دست در دنيا بشريت را نجات مي دهد ...
"داعش" براي اشغال ایران، عراق، سوریه و ترکیه تلاش مي‌کند
آنها یک توافق نانوشته ای پس از جنگ جهانی اول و دوم بین خود تصمیم گیری کردند که دنیای غرب با توجه به فقری که در بعد زمین نیروی انسانی و معادن طبیعی دارند باید دنیای شرق را تسخیر نمایند ...
ظهور "داعش" نشانه نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی است
گفتم، مسلمان ها به یک راه بسته می رسند، نظام های جهانی همه شان شفاف می شوند، زمین پر از ظلم و جور می شود حتی ظلم و ستم آمریکا را در خانه هایمان حس می کنیم.
ما هم گوش به فرمان مرجعیت دینی در نجف اشرف هستیم
اکنون علمای اهل سنت عراق این موضوع را درک کرده اند و به همین دلیل است که ما باید به بیان سید علی سیستانی عمل کنیم.
فحاشي به ائمه (ع) و مراجع در زندان هاي عربستان!
به ياد مي آورم که حدود يک سال و نيم پيش 18 ايراني در زندان هاي سعودي به طرف بسيار بدي اعدام شدند اما همان طور که قبلا هم گفتم، رژيم سعودي قبل از اعدام آنها مدعي شده بود که به صورت غير قانوني وارد مرز سعودي شده و قاچاقچي مواد مخدر بوده اند.
اقدامات جديد براي حفاظت از حرم ائمه (ع) در برابر "داعش"
تاکنون تحرکی از جانب تروریست ها بنا بر حمله به حرم مطهر حضرت امیر علیه السلام صورت نگرفته اما به هر حال نیروهای حفاظتی حرم مطهر در آماده باش کامل به سر می برند.
تربون آزاد
پافشاری برای صندلی قدرت در سايه ترس و ناامنی
اولین مسئول در ایجاد امنیت، نظام سیاسی و ترکیب قوا خصوصا در جوامع آشفته است. در این جوامع حکومت نقش بزرگ تری در ایجاد امنیت برای مردم از طریق قراردادهای سیاسی دارد.
داعش فرزند نامشروع غرب
عبدالحسین روح‌االامینی
از شهادت «حسن شحاته» تا اعدام آيت الله «باقر النمر»
در واقع اين کارشناسان بر اين عقيده اند که ماجراي اعدام آيت الله نمر مانند ماجراي به شهادت رساندن شهيد «حسن شحاته» خواهد شد يعني به عامل اصلي سقوط حکومت آل سعود تبديل خواهد شد.
از رئيس جمهور انگليسي تا مرجع انگليسي!
البته اين جريان گاهي هم بدون اينکه فرد، افراد يا گروهي را آمريکايي، اسرائيلي يا انگليسي بنامد، با رفتار و کردار خود به گونه اي عمل مي کنند که تفاوتي با وارد کردن اين اتهامات ندارد.
آیا درگیری فعلی عراق از علائم آخرالزمان است؟!
سفیانی هر کسی که نامش محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، جعفر، موسی، زینب، خدیجه و رقیه باشد را خواهد کشت و همچنین با آل محمد خواهد جنگید.
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
سرويس عکس
تصاوير حفر تونل براي دستيابي به يک ديکتاتور!
به رغم انتشار وسيع اين خبر و واکنش هاي مختلف در مورد آن، اما جنبش جوانان حوثي تا به اين لحظه هيچ واکنشي از خود نشان نداده و نه خبر را تأييد و نه تکذيب کرده است.
تصوير منتشر نشده از دوران جواني يک مرجع تقليد
ايشان از سال ۱۳۷۸ هجری قمری پس از تدریس سال‌های متوالی دروس سطح، درس خارج فقه و اصول را آغاز نمود و نزدیک به دوازده سال در نجف آن را ادامه داد.
تصاویر لحظه ورود "عبدالفتاح السیسی" به داخل کعبه
او بعد از بجا آوردن مناسک حج،‌ درخواست کرد که او را به داخل کعبه ببرند. در اين تصاوير لحظه ورود وي به داخل کعبه مشاهده مي شود.
تصاوير کتک کاري در پارلمان ترکیه بر سر موضوع "داعش"
گفتني است اين بيانيه "داعش" در حالي صادر شده که همگان از حمايت و پشتيباني دولت ترکيه از گروهک "داعش" اطلاع دارند.
تصاوير حضور "مقتدي صدر" در مراسم تشيع پيکر يک مدافع حرم
مراسم تشيع اين شهيد مدافع حرم با حضور ده ها تن از نظاميان و شيعيان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام در مراسمي رسمي برگزار شد.
معرفي کتاب
ماجرای تألیف کتاب توسط یک مرجع هنگام تبعید اطراف تهران
کتاب حج را در سه بخش در شهر یزد نوشتم. زمانی که به جرم دفاع از دین و احکام اسلام مرا تبعید کرده، و مجبور کردند که در آنجا زندگی کنم.
جاسوسان تلمود، رویکرد امنیتی آیین یهود
فصل هفتم «تأثیرپذیری یهودیان از آموزه‌های دینی» نام دارد. ضرورت بررسي تأثيرپذيري آحاد مردم يهود از دستورات حاخام‌ها، از ديگر موضوعاتي است که مورد توجه قرار گرفته است.
اخبار مراجع
نظر حضرت آیت‌الله مکارم‌ درباره اینترنت پرسرعت همراه
لازم است مسئولان، این امر را با شورای عالی فضای مجازی که مرجع قانونی اینگونه امور است در میان بگذارند و پس از رعایت اموری که جلوی جنبه‌های منفی این کار را می‌گیرد اقدام کنند.
منزل حضرت آیت الله سیستانی محاصره شد!
گویا «نوری مالکی» در توهم به سر می برد. گویا خداحافظی با کرسی نخست وزیری برای او توهماتی به وجود آورده است.
نشست های علمی حضرت آیت الله شبیری زنجانی آغاز شد
این نشست ها، نزدیک به نیم قرن است که توسط حضرت آیت الله شبیری  زنجانی مد ظله در طول سال تحصیلی حوزه ها در شهر مقدس قم برگزار شده و پس از تعطیلی درسهای حوزه و حضور معظم له در مشهد، نشستها با موضوع جدید در جوار حرم رضوی ادامه می یابد.
وب سایت رسمی دفتر حضرت آیت الله شیرازی فیلتر شد
حدود دو هفته پیش نیز تعدادی از شبکه های ماهواره ای نزدیک به حضرت آیت الله شیرازی از جمله شبکه امام حسین، مرجعیت، امام صادق و غیره که در شهرهای تهران، قم، مشهد و اصفهان فعالیت می کردند توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بسته شد.
درگذشت يکي از مراجع ناشناخته نجف
حضرت آيت الله فياض الحسيني از مراجع افغاني تبار بوده اما بيش از چند دهه بوده که آباء و اجداد وي براي تحصيل در حوزه هاي علميه نجف، به اين شهر سفر کرده و در آنجا اقامت گزيده بودند.
دیدار آیت‌الله سبحانی با آیت‌الله صافی گلپایگانی
این دو مرجع تقلید در این دیدار پیرامون مسائل جهان اسلام، مسائل منطقه و وضعیت شیعیان در کشورهای مختلف به گفت‌وگو پرداختند.
سفر نمايندگان حضرت آيت الله مکارم شيرازي به نجف
محور گفتگوي طرفين، موضوعات مهم جهان اسلامي و توطئه ها و طرح هاي دشمنان اسلام عليه مسلمانان به وي‍ژه توطئه هايي که عليه پيروان مکتب اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام طراحي مي شود،‌ بوده است.
نامه حضرت آیت الله مکارم شیرازی به پاپ فرانسیس
اخیراً برخی مقامات واتیکان از علمای جهان اسلام درخواست کرده اند تا در برابر حملات وحشیانه گروه تکفیری داعش علیه مسیحیان و اقلیت های دینی در شمال عراق، موضع گیری نمایند.
ديدار دو مرجع زنجاني در مشهد
در اين أيام که دروس مختلف مراجع عظام تقليد و حوزه هاي علميه در تعطيلات تابستاني به سر مي برد، برخي از مراجع عظام تقليد براي زيارت حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام راهي مشهد مقدس شده اند.
ظهور "داعش" هیچ ربطی به سفیانی ندارد
مؤمنین برای فرج امام عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف دعا کنند و فريب کسانی که مدعی هستند که این حرکت به ظهور سفیانی ختم می شود را نخورند.
هشدار آیةالله مکارم‌ درباره فعالیت فرقه‌های نوظهور
جامعه مدرسین با تشکیل مجمع عمومی موقعیت و جایگاه خود را تثبیت کرد به خصوص این‌که اعضا و هیات مدیره از میان همین اساتید انتخاب شده است که دارای وجاهت هستند.
دیدار دو مرجع تقلید در مشهد مقدس
در این دیدار مهم، مسائل و اوضاع جهان اسلام، مسائل فرهنگی کشور و نیز آخرین وضعیت حوزه‌های علمیه مورد بررسی قرار گرفت.
غرور بيش از حد "کرد"ها باعث پيشرفت "داعش" شد
امیدواریم با تغییر سران حکومت، و روي کار آمدن دولتي جديد شاهد آن باشیم که وحدت و انسجام میان گروه های عراقی خصوصا گروه های شیعی بیشتر شود، زیرا که با همدلی و اتحاد دست دشمنان عراق از عراق بریده خواهد شد.
عیادت آیت‌الله وحید خراسانی از رئیس مجلس خبرگان ايران
معظم‌له صبح امروز با حضور در بیمارستان قلب شهید رجایی ضمن عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی در جریان روند آخرین وضعیت درمانی وی قرار گرفتند.
ویژه ها
وقتی آقای ضرغامی مفسر قرآن می شود!
این اظهارات در حالی توسط رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مطرح شده که بر اساس فتوا و نظر بیشتر مراجع عظام تقلید، هرگونه موسیقی مطلقا حرام است.
فتواي جديد وهابيت: استفاده از عابر بانک حرام است!
با توجه به اينکه خريداري که هنگام خريد از عابر بانک استفاده مي کند، به طور مستقيم پولي را به فروشند نمي پردازد، لذا اين معامله عقدي باطل به شمار مي رود و جايز نيست که صورت گيرد!
حمله وحشيانه "داعش" به یک حسینیه در بغداد
گفته می شود که بر اثر این انفجار بیش از 30 نفر زخمی شدند که با همکاری نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل شده اند. حال برخي زخمي ها وخيم اعلام شده است.
درآمد يک ميليارد دلاري عربستان از حجاج ايراني
بدين ترتيب مي توان گفت حدود يک هفتم جمعيت حج را ايرانيان تشکيل مي دهند. در اين صورت اگر درآمد حدود ۸ میلیارد دلاري عربستان را تقسيم به هفت قسمت کنيم، بيش از يک ميليارد آن را ايرانيان هزينه حج مي کنند.
شيخ خزعلي: خودم به قتل "أبوبکر البغدادي" خواهم رفت
تعامل بالای گروه های شیعه در زمینه نظامی، باعث پیش روی نظامیان شیعه شده و ما امیدواریم که "داعش" توسط شیعه از بین رود.
مقتدی صدر:
آماده ایم که حفاظت راه سامراء را به عهده بگیریم
وي در ادامه افزود: بنده خطاب به مسئولان امنيتی عراق می گویم که "جیش المهدی" آماده است که حفاظت راه سامراء را به عهده گیرد.
بی خبری جهانیان از شیعه کشی در جهان
آﻳﺎ ﺯﻣﺎﻥ آﻥ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﺑﻪ ﻓﺮﻳﺎﺩ ﺧﻮﺍﻫﺮﺍﻥ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﺍﻥ ﺷﻴﻌﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺳﻴﻢ؟! آﻳﺎ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﻳﻜﺼﺪﺍ ﻓﺮﻳﺎﺩ ﺑﺮآﻭﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﻧﺴﻞ ﻛﺸﻲ ﺷﻴﻌﻪ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﺷﻮﺩ؟! شاید باز هم دوستان مارا متهم به هزار جرم سیاسی کنند!
داعش؛ کودتای جادو علیه جادوگر
در این رویکرد چیز عجیبی نیست که از اولین اقدامات دولت خلافت اسلامی تحمیل جزیه به مسیحیان ساکن در مناطق زیر سلطه آنها و ویرانی زیارتگاه ها و مساجد سایر مذاهب اسلامی باشد.
ديگر در ايران شيعه مذهب "حق" نيست؟!
در نهایت هم گويا زور آنها غالب شد و جوانان ستاد فاطميه مجبور شدند کلمه "حقّ" را از روي بنرها پاک کنند تا بتوانند جلوي خدشه وارد شدن به مراسمشان را بگيرند.
توجیه اقدام داعش با حمله عراق به کویت در سال 1991 !
"الولید" همچنین از همه ملت کویت، عراق، و حتی دیگر کشورهای عربی خواسته که برای کمک کردن به "داعش" به این گروهک بپیوندند.
حمله بي سابقه "اخوان المسلمين ايران" به "داعش"
در سنت رسول اکرم (ص) شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اسلام زمانی که در مکه پا به عرصه گذاشت واقعیت جامعه‌ی بشری را پذیرفت و به صورت صحیح و از زاویه‌ی سیاسی با آن کنار آمد و سیاست در اسلام چیزی است که مصلحت کلی دعوت و منافع مسلمانان را لحاظ می‌کند.
آرزو مي‌کنم اولين زني باشم که يک آمريکايي يا انگليسي مي‌کشم
در این کيليپ مردی نقاب‌پوش با لهجه‌ای انگلیسی صحبت می‌کند و دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس گفته است که این فرد احتمالاً انگلیسی است.
نمايندگان سپاه بدر اقلیم کردستان را تهدید کردند!
از مقامات "کرد" درخواست داریم، که بارعایت حق و حقوق تمامی شهروندان عراقی، درخواست خودشان را اصلاح سازند در غیر اینصورت سپاه بدر، وارد عمل خواهد شد!
جزئيات حمله گردان طلاب حوزه علميه نجف و کربلا به داعش
آن دسته از افرادی که مدعی آن بودند که سخن مرجعیت نجف اشرف و اعلام جهاد کفایی در هلاک "داعش" موثر نبوده، از همین امروز شاهد دستاوردهای جهاد باشند.
اهل سنت عراق از العبادی هفت وزارتخانه می‌‎خواهند!
نماينده حضرت آيت الله سيستاني در کربلا در پایان گفت: اهل سنت احساساتی شده اند، امیدواریم با تشکیل کابینه این اختلافات به پایان برسد.
فيلم: پير مردي که اخيرا امام زمان (عج) را ديده است
براي عمه ام زينب سلام الله عليها بسيار روضه بگيريد زيرا ايشان خيلي غريب بود و همچنين خدا را به حق عمه ام زينب قسم دهيد فرجم را برساند و براي تعجيل در ظهورم بسيار دعا کنيد.
گردان "أم البنين" هم تشکيل شد
گروهک تروریستی "داعش"، برای قتل حجة الإسلام و المسلمين شیخ «جلال الدین الصغیر» مبلغ چهار هزار دلار جایزه گذاشته است.
کميته امر به معروف سعودي خواستار محاکمه داعش شد!
«عبداللطیف آل الشیخ» در نامه ای خطاب به ملک "عبدالله بن عبدالعزيز آل سعود» پادشاه سعودي، خواستار ارسال ارتش عربستان به مناطق تحت سیطره "داعش" شد.
مجازات امتناع از "جهاد نکاح" اجباري چيست؟
نيروهاي گروهک تروريستي "داعش" روز جمعه پنج نفر از زنان بی گناه را که از تن دادن به "جهاد نکاح" امتناع کردند، سنگسار کرد و این زنان را وحشیانه به قتل رساند.
تلاش براي تخريب فتواي مراجع شيعه خنثي شد
اين در حالیست که نخست وزير جدید عراق در حال رایزنی با شخصيت ها و گروه های مختلف سیاسی برای تشکیل کابینه جديد است.
پاره کردن اعلاميه هاي مراسم شهادت امام صادق در زابل
جا دارد مسئولان امنیتی استان سیستان و بلوچستان برای روشن شدن جزئیات این ماجرا، هر چه سریع فرد یا افراد را مأمور و مسئول پیگیری، رسیدگی و آغاز تحقیقات و بررسی ها در این باره کنند.
تلاش براي داعشي نشان دادن حضرت علي (ع)!
شايد بتوان گفت که با انتشار اين تصوير بر روي جلد اين کتاب، عربستاني ها تلاش مي کنند گروهک تروريستي داعش را به شيعيان و مولاي متقيان نسبت دهند تا خودشان جا خالي کنند.
نيروهاي داعش: ما بهترين انسانها بعد از پيامبران هستيم!
آنها حتي به مسلمانان نيز رحم نکرده اند و خون بسياري از مسلمانان را به زمين ريختند لذا قتل آنان واجب شده است. "داعش" توسط آمريکا و ترکيه ساخته شده است.
انتقاد بي سابقه اهل سنت عراق از "داعش"
شما پا را از گليم خودتان دراز تر کرديد. اين رفتارها و اقداماتي که مرتکب مي شويد به هيچ وجه جهادي نيست. تخريب مساجد و اماکن ديني اصلا رفتاري اسلامي نيست و با روحيه جهاد واقعي تناسبي ندارد.
سیاست مفتيان آل سعود هم 180 درجه تغییر کرد!
مفتي هاي وهابي این کشور نيز همسو با رژيم حاکم در کشورشان، مواضع خود را 180 درجه نسبت به "داعش" تغییر داده اند به طوری که امام جماعت مسجد الحرام روز گذشته گروهک "داعش" را یک گروهک "تروریست" خواند.
عادل عبدالمهدی در گفتگو با شیعه آنلاین:
دليل حضور "داعش" در عراق سستي عناصر سياسي بود
حضور "داعش" در عراق هر ماه حدود 20 میلیون دلار ضرر برای اقتصاد ما به همراه دارد، از سویی دیگر، مهاجرت حدود 300 هزار خانوار به جنوب عراق، هزینه هایی هنگفت متحمل دولت کرده است.
تشييع نمادين پيکر امام جعفر صادق (ع) در کربلا
بحمدالله با همت آستان مقدس امام حسين عليه السلام،‌ در نقاط مختلف شهر کربلا مراسم عزاداري براي حضرت امام جعفر صادق عليه السلام برگزار شد.
پيدا شدن فيلم غير اخلاقي در خانه مرجع نماي بعثي!
قبل از آغاز عمليات حمله به منزل و دفتر الصرخي، هنگامي که نيروهاي ما آنها را زير نظر داشته و حتي تلفن هاي الصرخي و دفترش و نزديکان و اطرافيانش را شنود مي کردند، متوجه شدند که او سه بار "اسرائيل" تماس گرفته است.
حضرت آيت الله نظري خادم الشريعه:
کسی حق ندارد منکر وجود امام زمان(عج) شود
جهان، جهان ترکیب است و تنازل اجزاع می خواهد و اقتصاد، فرهنگ و اصلاح نظام اداری در کشور باید تعادل در سایه تعامل صورت گیرد.
مفتي مصري: «خالد بن وليد» زنا کار بود
آن وقت شما مي پرسيد اقدامات تروريستي فعلي چرا و چگونه و از کجا به وجود آمده است؟! خب معلوم است، همه اينها در ميراث ديني ما وجود داشته و برخي از گذشتگان آن را مرتکب شده اند.
ترور يک جوان شيعه در سيستان و بلوچستان
حميدالله علاقه شديدي به مجالس روضه کنار خانه خود داشت. در همان هيئت با مناظره و گرفتن و خواندن کتبي مانند «شبهاي پيشاور» و «آنگاه هدايت شدم»، در روز عاشورا رسما شيعه شد.
آخرین اخبار
اخبار ضد و نقیض از درگیری با داعش در مرز ایران

گروه "ابو عبیده الجراح" از داعش جدا شد

ارزش درمانی عسل از دیدگاه قرآن

مرجعیت عراق خواستار تشکیل «کابینه ملی» شد

شیعیان برای آیت الله نمر دست به دعا برداشتند

تلویزیون‌آلمان مرکزکنترل عملیات‌داعش را افشا کرد

کاربرد روش های شکنجه سیا در داعش

کری: برای مقابله با داعش ائتلاف لازم است

جانشین فرمانده نزاجا: داعش برای ما عددی نیست

هدایای ویژه خلیفه داعش برای ازدواج اعضا

دختر صدام در سودای بازگشت به قدرت

قتل عام ۷۰۰ غیر نظامی ترکمن بدست داعش

اسناد ساخت بمب‌های بیولوژیک در لپ‌تاپ داعش

جنتی: شبکه‌های‌اجتماعی را به فرصت تبدیل کنیم

حکم شرعی «تاتو» و «کاشت ناخن»

عربستان برای همکاری با ایران شرط گذاشت

یک مجموعه «شوی لباس غیراسلامی» پلمب شد

علت کشته شدن عبدالرووف ریگی چه بود؟

توصیه نماینده ولی فقیه به حجاج ایرانی

پادشاه عربستان: تروریسم به اروپا و آمریکا می‌رسد

فیلم پیامبر اعظم(ص) روی پرده سینما می‌رود

طراح حمله به حرم امام حسین(ع) در حمایت قطر

ماجراي توهین‌ به امام خمینی در فضاي مجازي

سرکرده داعش: گردن بزنید ولی تصاویر را منتشر نکنید

ماده‌ای که زندگی زناشویی را به طلاق می‌کشد!

درخواست یک مادر از ابوبکر بغدادی

پرچم بارگاه کریمه‌ اهل‌بیت(ع) به بیت‌امام اهدا شد

سرکرده گروهک جیش النصر به هلاکت رسید

نیروی انسانی داعش از اروپا تأمین می‌شود

تصاویر وحشتناک اعدام سربازان سوری توسط تکفیری ها

درخواست پناهندگی تبعه آمریکایی از البغدادی

داعش در استانبول نمایندگی دارد

هلاکت تعدای از فرماندهان اطلاعاتی صهیونیستی

طرح بزرگراه ایلام ـ کربلا به زودی اجرا می‌شود

نظر سيد جواد شهرستانی درباره فتوای آیت‌الله سیستانی

آموزش رقص در مهد کودک ها، فاجعه است

چرا خانواده های ایرانی ماهواره می بینند؟

داعش از کجا پول تهیه می کند؟

رئیس جمهوری یمن دست به دامان رهبر حوثی ها شد

بانوی مسیحی در حرم امام رضا(ع) مسلمان شد

حزب‌الله شبکه شناسایی «النصره» را کشف کرد

پیش‌بینی درآمد کلان عربستان از حج تمتع

خرمای وارداتی با طعم داعش!

ادعای کنترل مجدد داعش بر سد موصل

همسر دوم مصداق شکنجه همسر اول است

دستگیری سارقان منزل آیت‌الله طاهری‌

تصوير حضور ظریف در حرم امیرالمومنین(ع)

واکنش‌ سازمان‌ تنظیم‌ مقررات به فتوای آیت الله مکارم

ریش داعش را رها کنید

انصار حزب الله اين بار به سراغ آيت الله غروي رفت

حجة الاسلام «علی حسین شریفی» درگذشت

داعش تنها یک پرواز تا آمریکا فاصله دارد!

انفجار کربلا به زائران ایرانی آسیب نرساند

عکس یادگاری زوار نجف اشرف با ظریف

محور گفتگوهای ظریف با مراجع نجف

صدای حمایت از آیت‌الله نمر به غرب هم رسید

واکنش روحانی به خبر امکان سقوط کربلا و نجف

مقام آمریکایی: باید در سوریه به داعش حمله کنیم

قهوه خانه‌ها ، قلیان خانه شدند!

سوریه امروز به ائتلاف ضد داعش می پیوندد

معاون ظریف راهی عربستان شد

نامه مهم رهبر حوثی ها به رئیس جمهوری یمن

تشریح سیاست‌های دولت درمورد اقلیت‌های دینی

دیدار ظریف با مراجع عظام در نجف اشرف

قطر: از داعش حمایت نمی‌کنیم

سرنوشتی بدتر از ایزدی‌ها در انتظار شیعیان آمرلی است؟

مالکی: عراق گورستان داعش خواهد شد

پرده برداری از تخلف بزرگ 22 میلیارد دلاری در ایران!

داعشی‌ها چگونه وحشی می‌شوند؟

ظریف با حضرت آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
نظر شما درباره اینکه مفتی مصری "شيخ محمد عبدالله نصر" اخیرا کتاب "صحیح بخاری" را "مسخره" نامیده بود چیست؟
جلیل: بله درسته کتب کافی و بحار هم همان مشکلات را دارند اما شیعیان ادعایی ندارند که این کتب کاملا صحیح هستند بلکه روایت های ضعیفی در آن هست و همه قبول دارند اما اهل سنت اعتقاد دارند صحیح مسلم و بخاری کاملا صحیح هستند بدون غلط
محمد: اگر سری به کتاب های حدیثی خود ما مانند کافی و بحار بزنید، خواهید که همان مشکلات صحیح بخاری را دارد.
علی: نباید به عقاید دیگران توهین کرد کار این مفتی گرچه خودش سن بوده اشتباه و مذموم هست .. صحیح بخار یهم کتاب خوبی است دارای احادیث صحیح و غلط است
سرباز فدایی آقا امام زمان (عج): مفتی مصری درست می گوید، زیرا صحیح بخاری درصدی از واقعیتهای تاریخ اسلام را ثبت نکرده بلکه همه اش تحریف شده می باشد....
حسین: به نظر من این یک فرمول ساده داردوقتی در این اواخر بررسی های جدی در باره مفاد این کتب صورت گرفت حقانیت مذهب شیعه به وضوح از متن این کتب اشکار شدکه باقی ماندن این مقدار از احادیث وروایات در اثبات امامت ائمه اثنی عشر {علیهم افضل الصلوه والسلام وعلی اعدائهم اشد اللعن والعذاب الالیم} ومطاعن دشمنانشان نشانگر وفور روایات از زبان پیامبر اکرم {صلی الله علیه وآله وسلم وعلی اعدائهم اشد اللعن والعذاب الالیم} دارددر این موردکه با توجه به تلاش بی وقفه وهزینه های بینهایت وبکار گیری جاعلان حدیث ومفتیان درباری تربیت مبلغان با توجه به اینکه حکومتها در طول تاریخ اسلام تقریبا قریب به اتفاق مذهبشان مخالف شیعه وموافق خلفا شان بوده این مقدار حدیث باقی مانده و امروز این را فهمیده اند که ان مساله ای که دست اینها را رو میکند اقرار به صحت این کتب است که راه را بر انکار اینها بسته امروز رو اورده اند به همان مرام همیشگی تاریخیشان که همان نیرنگ وتزویراست واین کلید را امروز این شخص زده برای باز کردن راه برای ایجاد کتب جدیدبر اساس فکر سلفی وهابی که از همان اول فکر حکومتهای ظالم مخالفین شیعه بوده واین فکر تکفیر وقتل عام شیعیان را دنبال میکردند که ان را در قتل عام شیعیان امیر المومنین علیه افضل الصلوه والسلام وعلی اعدائهم اشد اللعنت والعذاب الالیم میبینید مثل قتل عام شیعیان واصحاب ویاران حضرت که همه با فتوای مفتیان درباری بوده واین فکر ابطال کتب قبلیشان از یک جهت خطرناک است که فردا شاهد ایجاد افکار بسیار خطرناک بر اساس روایات گوشه وکنار کتب سلفی های متعصب وجود دارد وشما بایدمنتظر ظهور مذاهب ومرامهای بیشتر وخطرناکتر باشید که امثال ان را در فتاوای مفتیان داعش والنصره ودیگر سلفیون میبینید از جمله بدعت خواندن نمازعیدین یا تخریب کعبه که اینها تازه طلیعه ان است از یک جهت هم احتمال ایجادتفرقه بیشتر بین خودشان هم وجود دارد ولی انکار صحت کتب بدانید واگاه باشید که یک فکر است ابتدا برای خارج شدن از زیربار اعتراف به حقانیت مذهب شیعه اثنی عشری ودیگرباز شدن راه برای ایجاد مرامها ومذاهب دل بخواه کما اینکه در طول تاریخ چنین بوده است ولی هرچه جلوتر برود حقانیت مذهب اهل البیت علیهم افضل الصلوه والصلام وعلی اعدئهم اشد اللعن والعذاب الالیم روشن تر میشود وچهره خلفای قبلی اینها با اعمال وحشیانه دور از هرنوع انسانیت برای جهانیان روشن تر میشود لذا این فکر از یک جهت خطرناک است برای ما واز یک جهت به نفع ماست والسلام
ابومنتصر سیستانی: من خودم این کتاب شش گانه رو دارم پر از دروغ به پیامبر همسران گرامی وپیامبر الهی و سنت حضرت رسول و ...که واقعا" آدم عاقلی بوده چنین حرفی زذه.....فقط اهل بیت ناقل روایت حضرت رسول است....
زمزم: حتي احاديث بدتر از اين هم در اين كتاب ها وجود داره.. هركي ميخواد بگه كه من براش بگم
محمد: با سلام. در ابتدا هم ادعای صحت کتاب بخاری نه به دلیل صحت واقعی احادیث آن بوده، بلکه کسانی که نگاه دقیقی به آن کرده باشند می دانند که این شخص بیشترین سانسور و تحریف را علیه مقامات و فضائل حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) کرده. حدیث غدیر که در صدها منبع و مرجع اهل سنت آمده به ظاهر اصلا به چشم بخاری هم نخورده. در بخش فضائل و فداکاریهای آن حضرت هرچه توانسته اند امثال بخاری سانسور و تحریف کرده اند. دلیل ادعای صحت آن و برادری آن با قرآن (الیعاذبالله) توسط کذابان منافق که خود را مولوی و مفتی جا زده اند و حمایت حکام زورگوی عرب در سالیان دراز از این کتاب بیش از هرچیز به این دلیل بوده. در میان علمای اهل سنت بهتر از بخاری و عالم تر از او حتما هست و این که بگویند 6 کتاب صحیح است و بقیه هیچ و بعد از میان آنها فقط بخاری و مسلم را جار بزنند البته خدعه ونیرنگ این طالبان ریاست دنیایی است که از هیچ دروغ و تهمتی رویگردان نبوده ونیستند. اما دلیل اینکه می شود انتظار داشت به مرور این کتابها را نیز به فهرست انکاریات خود اضافه کنند همین بس که در مناظره ابتدای سال 93 در مورد شهادت حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) حقیر و سایر عزیزان از کتب و منابع اهل سنت این امر را ثابت کردیم و دلایلی آوردیم که نمی توانستند انکار کنند مگر ده ها و بلکه کل علمای خود از جمله جناب بخاری را نیز انکار کرده باشند. شبکه های شیعه مدتهاست که مشغول روشنگری علیه این به ظاهر علمای وارسته نما هستند و این باعث شده که دائم وهابیون و سلفیون کذاب در مناظرات و بحث ها به دلیل محتوای کتب بخاری و مسلم تحقیر شوند و راه پس و پیش نداشته باشند. یک دلیل بزرگ برای شروع انکار این کتب همین است. دلیل دیگر می تواند این باشد که برخی علمای اهل سنت جرات یافته اند دروغهای چندقرن اخیر را افشاء کنند، که این البته خیلی محکم نیست، ولی اگر باشد خیلی جای خوشوقتی است و پیروزی عظیمی برای پیروان مکتب حقه اهل بیت (علیهم السلام) است که شاهد باشند آقایان به ظاهر عالم که چندصدسال دائم بخاری بخاری می کردند حالا به دروغ بودن همه ادعاهای رفقا و اجداد خود اعتراف کنند. البته اینکه با برداشتن بخاری می خواهند بجایش والر بگذارند یا اینکه از سیستم گرمایش دیگری استفاده کنند باید منتظر شد ودید. این است سرانجام دروغگویی و عوام فریبی و نفاق افکنی در میان امت مظلوم. انشاء الله روزی برسد که همه امت بیدار شوند و حق و حقیقت اسلام را به چشم دل مشاهده کنند. والسلام
مهدی: به نظر من این یعنی اعتراف به پوچ بودن مذهبشون. وقتی معتبرترین کتابشون مسخره باشه بقیه کتاباشون که دیگه معلومه. بازم خدارو شکر یکی از علماشون شجاعت اعتراف به این مطلب رو داشت
رضا: انواع دروغ و تهمت و خرافه و زندیق بازی در این کتاب وجود که شده فیلنامه برای ساخت انیمیشن و فیلم علیه پیامبر مظلوم ما ای مظلوم خاندان در خاندان مظلوم هی. شده مایه ها ها ها گفتن چند تا یهودی و بهایی لامذهب
جلیلی: من کتابی از فردی مصری به نام "محمد أبوریة" خوانده ام درباره کتاب صحیح بخاری، در آن ثابت می کنه که بیشتر احادیثش دروغی است. مثلا در یکی از احادیث آن،به نقل از عمر بن خطاب آمده: شبی به طور مخفیانه پیامبر را دنبال کردم، متوجه شدم که ایشان به همه هفت همسر خود سر زد و با همه آنان همبستر شد. اکنون این پرسش مطرح می شود که آیا عمر بن خطاب از دیوار بالا رفته و داخل خانه پیامبر رادید انداخته؟
زینب: خوبه علمای خودشو گفن .. اینکه دیگه از ما نیست . چه جوابی دارید؟
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :