Shia-Online.ir - شیعه آنلاین
چهارشنبه 01 مرداد 1393
خواندنی ها
چرا نيروهاي داعش نه نماز مي خوانند و نه روزه مي گيرند؟!
جنگجویان گروهک تروریستی - تکفیری "داعش" که نماز و روزه را ترک کرده اند، ارکان اصلی اسلام را کنار گذاشته پس دیگر نمی شود بر آنان نام مسلمان نهاد.
آغاز درگیری میان نیروهای داعش و پیشمرگ کردستان
به گفته شبکه ماهواره ای کرد زبان "کرد ست" مهم ترین اين شروط عدم دخالت نیروهای پیشمرگ در حملە "داعش" بە شیعیان و ترکمان و قتل عام آنها و تخریب حسینیە ها و اماکن مذهبی است.
زمزمه رفتن خاموشی به گوش می رسد
سازمان تبلیغات اسلامی در دوران ریاست حجت الاسلام خاموشی شاهد تحولات قابل توجهی به ویژه در زمینه تکنولوژی‌های روز و ایجاد مراکز تبلیغی مدرن بوده و این سازمان همچنین در زمینه های فرهنگی، سینما و کتاب نیز موفقیت هایی داشته است.
داعش: 25 ماه رمضان شب قدر است!
اما در اين ميان، هر چند روز يک بار اين گروهک تروريستي با صدور بيانيه اي جديد، فتوا و يا اظهار نظري تازه از خود ارائه مي دهد که منحرف و پوشالي بودن انديشه و اعتقادات اين گروهک را نشان مي دهد.
تشکيل يک گردان در قم براي مقابله با "داعش"
در حال حاضر طلاب پاکستاني مقيم عراق که از مدت ها پيش در حوزه هاي مختلف عراق تحصيل مي کرده اند، به گروه هاي مسلح پيوسته و به دفاع از عتبات عاليات و نيز مبارزه با تکفيري ها پرداخته اند.
آيا فيسبوک مدافع «وحدت اسلامي» است؟!
چه ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺑﯿﻦ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻓﯿﺴﺒﻮﮎ ﻭ ﻣﺨﺎﻟﻔﯿﻦ ﺑﺮﺍﺋﺖ ﺍﺯ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﺍﻫﻞ ﺑﯿﺖ عليهم السلام ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﺍﺣﺖ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺣﺬﻑ ﺻﻔﺤﺎﺕ ﺑﺮﺍﺋﺘﯽ ﻧﻤﻮﺩﻧﺪ؟!
حضرت آیت‌الله‌ زنجانی مبلغ زکات فطره را اعلام کرد
وزن هر صاع بنا بر مشهور تقریبا دو کیلو و 830 گرم است، ولی به عقیده حضرت آیت‌الله شبیری، وزن درهم بیش از مقداری است که مبنای محاسبه فوق است و ظاهرا اگر وزن حدود سه کیلو و شصت گرم را برای گندم محاسبه کنند، کافی باشد.
نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب اقامه می‌شود
با توجه به آماری که کمیته استهلال ارائه داده،‌ احتمال رؤیت ماه شوال در دوشنبه نیست اما به هر حال ما آمادگی لازم را در این زمینه داریم.
داعش ناکام می‌ماند
کمک‎های غیبی نوع سوم هدایت است که در این هدایت انسان با یک حادثه و کمک الهی راه خود را پیدا می‌کند.
در بحث حجاب اقناع کردن معنا ندارد
خداوند متعال افراد را با ایمان، جوانی، عبادت، نماز،‌ روزه، وجوهات شرعی، مال، مقام، آبرو، سلامتی، بیماری، داشتن فرزند، نداشتن فرزند، توان علمی و دیگر مسائل امتحان می‌کند.
مقاله
تحقیر BBC توسط یک روحانی شیعه در مقوله عفاف و حجاب
زهی خیال باطل، بانوان ما سرو قامتان عفیفی هستند که  تا پای جان به پای عفاف و حجاب می ایستند و چادر و  پوشش فاطمی خود را به یاوه گویی های عده ای معلوم الحال در برخی شبکات ماهواره ای که تمام زندگی را در شهوات و بی بند و باری می دانند تعویض نخواهند کرد.
سيره و سيماي امام حسن مجتبي عليه السلام
امام مجتبي عليه السلام در سال چهلم هجرت و در سن 37 سالگي با مردم بيعت کرد و با آن‏ها شرط کرد که: با هر که من صلح کنم شما هم صلح کنيد، با هر که من جنگ کنم شما هم جنگ کنيد و آن‏ها قبول کردند..
هدف "داعش" از نگاه هاشمي رفسنجاني
تروریسم یک ضلع مثلث از سلطه-گری خارجی و استبداد داخلی است که نمی‌گذارد ملت‌ها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا می‌کنند.
نگویید رمضان آمد؛ رمضان رفت
حضرت آیت الله جوادی آملی
اولین زنی که نماز خواند کیست؟
حضرت خدیجه(س) در دوران جوانی با تشکیل کاروان‌های تجاری به کسب درآمد پرداخت. وی با مدیریت و درایتی قوی و به دور از رسم تاجران زمانه که رباخواری را از اصول ثروت اندوزی قرار داده بودند، به تجارت روی آورده بود.
اهمیت مقوله انفاق در اسلام
حجة الاسلام ميلاد عچرش
مادرم خدیجه سلام الله عليها
استاد مهدی دقیقی شاهرودی/ نجف اشرف، رمضان المبارک1435
گفتگو
"داعش" براي اشغال ایران، عراق، سوریه و ترکیه تلاش مي‌کند
آنها یک توافق نانوشته ای پس از جنگ جهانی اول و دوم بین خود تصمیم گیری کردند که دنیای غرب با توجه به فقری که در بعد زمین نیروی انسانی و معادن طبیعی دارند باید دنیای شرق را تسخیر نمایند ...
ظهور "داعش" نشانه نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی است
گفتم، مسلمان ها به یک راه بسته می رسند، نظام های جهانی همه شان شفاف می شوند، زمین پر از ظلم و جور می شود حتی ظلم و ستم آمریکا را در خانه هایمان حس می کنیم.
ما هم گوش به فرمان مرجعیت دینی در نجف اشرف هستیم
اکنون علمای اهل سنت عراق این موضوع را درک کرده اند و به همین دلیل است که ما باید به بیان سید علی سیستانی عمل کنیم.
فحاشي به ائمه (ع) و مراجع در زندان هاي عربستان!
به ياد مي آورم که حدود يک سال و نيم پيش 18 ايراني در زندان هاي سعودي به طرف بسيار بدي اعدام شدند اما همان طور که قبلا هم گفتم، رژيم سعودي قبل از اعدام آنها مدعي شده بود که به صورت غير قانوني وارد مرز سعودي شده و قاچاقچي مواد مخدر بوده اند.
اقدامات جديد براي حفاظت از حرم ائمه (ع) در برابر "داعش"
تاکنون تحرکی از جانب تروریست ها بنا بر حمله به حرم مطهر حضرت امیر علیه السلام صورت نگرفته اما به هر حال نیروهای حفاظتی حرم مطهر در آماده باش کامل به سر می برند.
همکاري جديد "اسرائیل" با "داعش" فاش شد
بعد از 90 سال دوباره در عراق «جهاد کفایی» اعلام شد، و مردم عراق همانند سابق دست تروریسم را از کشور قطع خواهند کرد.
تربون آزاد
داعش فرزند نامشروع غرب
عبدالحسین روح‌االامینی
از شهادت «حسن شحاته» تا اعدام آيت الله «باقر النمر»
در واقع اين کارشناسان بر اين عقيده اند که ماجراي اعدام آيت الله نمر مانند ماجراي به شهادت رساندن شهيد «حسن شحاته» خواهد شد يعني به عامل اصلي سقوط حکومت آل سعود تبديل خواهد شد.
از رئيس جمهور انگليسي تا مرجع انگليسي!
البته اين جريان گاهي هم بدون اينکه فرد، افراد يا گروهي را آمريکايي، اسرائيلي يا انگليسي بنامد، با رفتار و کردار خود به گونه اي عمل مي کنند که تفاوتي با وارد کردن اين اتهامات ندارد.
آیا درگیری فعلی عراق از علائم آخرالزمان است؟!
سفیانی هر کسی که نامش محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، جعفر، موسی، زینب، خدیجه و رقیه باشد را خواهد کشت و همچنین با آل محمد خواهد جنگید.
وبلاگها
فتوای‌ سلفی و جنایت‌ صهیونی
بدون تردید مسئله صهیونیسم، یک مسئله منطقه ای و حتی منحصر به جهان اسلام نیست، یک غده چرکین سرطانی است که هر کجا باشد خطرناک است و باید جراحی و ریشه کن شود.
در عراق باید یک نفر همیشه قدم اول را بردارد
خوشبختانه اینک به برکت بیداری اسلامی در منطقه، بعثت انقلاب اسلامی برای عالم گیر شدن فرا رسیده است، چرا که انقلاب اسلامی برای کار بسیار بزرگی شکل گرفته است، یاران و پیروان مقاومت در منطقه چون بر حق هستند، خداوند هم همیشه راه برون رفت از این حوادث را به آنها نشان می دهد.
سرويس عکس
تصاوير محکومیت جهانی جنایات صهیونیست ها
به گزارش شيعه آنلاين به نقل از تابناک،‌ هزاران نفر در سرتاسر جهان با برپایی تظاهرات، حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشته و زخمی شدن صدها فلسطینی را محکوم کردند.
عکس همسر «أبوبکر البغدادي» منتشر شد
يکي از زنان آزاد شده «سجي الدليمي» نام داشته که همسر «أبوبکر البغدادي» است که بعد از آزاد شدن، "جبهة النصرة" براي او و سه فرزندش خانه اي تهيه کرد تا در امنيت به سر ببرند.
عکس "مقتدى صدر" در حال فرماندهي نیروهایش در سامراء
بعد از فرمان مرجعیت دینی نجف أشرف، بسیاری از مردم مشتاق "جهاد" با عناصر تکفیری شده اند. امیدواریم که تروریسم هرچه سریع تر از عراق پاکسازی شود.
تصاویر درگیری و اعتراضات شب گذشته در عربستان
قابل ذکر است، علاوه بر ریاض شهرهای هم مرز با یمن یعنی در جنوب عربستان سعودی شاهد این اعتراضات و درگیری ها بود.
معرفي کتاب
اخبار مراجع
اهمیت شب قدر از نگاه آیت الله جوادی‌آملی
هم ظرف طلب بکنیم، هم مظروف طلب بکنیم. این همت اگر در ما زنده شد؛ هرگز نمی‌گوییم لیاقت ما همین مقدار بود. از ما خواستن و از ذات أقدس إله اِجابت کردن!
حضرت آيت الله سيستاني چگونه فتواي جهاد صادر کرد؟
ايشان به ما توصيه کرد که همواره آمادگي کامل براي هر اتفاقي را داشته باشيم زيرا نبرد همچنان پا برجاست و خداي ناکرده هر لحظه ممکن است اتفاقي بيفتد که هيچ کسي جز خداوند متعال از آن خطر ندارد.
سخن آیت الله وحید خراسانی درباره شهادت حضرت علي (ع)
اين زندگي سر مي‌آيد؛ شما همه سال قبل چنين روزي بوديد، امسال هم همين روز هستيد، اين سال که گذشت، براي شما چه ماند؟ هيچ؛ کأن لم يکن شيئاً مذکورا ! مگر عمر من و تو چند ورق دارد؟
پياده روي هزاران عزادار در مشهد با حضور حضرت آيت الله صافي گلپايگاني
در اين مراسم با شکوه و آکنده از معنويت، حضرت آيت الله سيدان از علماي بزرگ مشهد سخنراني و ذاکران اهل بيت عليهم السلام مرثيه سرايي کردند.
تلفن همراه برای عده ای تبدیل به لانه شیطان شده است
گاه دیده می‌شود که مردی داماد و نوه و نتیجه دارد اما حاضر است همه زندگی را به هم بریزد تا به اصطلاح به عشق خود دست یابد، یا گاه زن دارای خانواده دچار رفت‌وآمدهای بی‌جا شده است.
محتوای نامه بان کی مون به آیت الله سیستانی
عراق نیازمند حمایت بین المللی است زیرا از سوی گروه داعش تهدید می‌شود، و عراق در مقابله با افراطی گری تنها نیست و این مسأله کل منطقه را تهدید می‌کند.
نوشتاری درباره عظمت دعا و جایگاه صحیفه سجادیه
بعضی از بزرگان چه خوب گفته‌ اند که اگر بخواهی فضائل صحیفه را به تفصیل و ذکر همه محسناتش بیان نمایی طلب محال کرده‌ ای، پس چشم ‌پوشی از آن و اظهار ناتوانی بهتر است.
آيت الله بروجردي به ديدار آيت الله شيرازي رفت
يک روز بعد از آن حضرت آيت الله علوي بروجردي براي زيارت ثامن الأئمه علي بن موسي الرضا عليه السلام، راهي مشهد مقدس شدند.
نگرانی حضرت آیت‌الله مکارم‌ از آمارهای کاهش جمعیت
ما چون علاقه مند به پیشرفت کشور و دولت هستیم شفاف مسائل را گفتیم شما هم شفاف بفرمایید تا به جای مشترکی برسیم؛ امیدوارم که ان شاءالله در برنامه‌هایتان موفق و پایدار باشید.
نوشتار حضرت آیت‌الله صافی بمناسبت شب‌های قدر
پس، شب قدر از فرصت‎های بسیار ارزنده و مغتنم است و ما باید این شب را برای تفکّر در اوضاع اسلامی و توجّه بیشتر به تعالیم قرآن مجید غنیمت بدانیم و به مقدار ارتباط خود با قرآن و احکام آن، کاملاً رسیدگی کنیم.
خلیفه داعش خواب‌نما شده است
گروه‌های درگیر در کشورهای اسلامی، جان و مال و ناموس یکدیگر را به باد می‌دهند و دلیل این همه فتنه و درگیری هم چیزی جز جهل، تحریک دشمنان و هوی‌پرستی نیست.
توضيح المسائل جديد حضرت آيت الله سيستاني چاپ شد
در اين توضيح المسائل جديد، استفتئاتي که طي چند سال اخير از حضرت آيت الله سيستاني در زمينه هاي مختلف ديني، اجتماعي و غيره شده نيز گنجانده شده است.
به وسیله امام علی (ع) است که می توان به اسرار نهفته قرآن کریم دست یافت
پس برای درک بیشتر و فهم دقیق آیات قرآن کریم باید به سخنان ائمه (ع) که مفسران واقعی قرآن هستند مراجعه کنیم تا مانند برخی از نحله های فکری که قائل به دیده شدن خداوند در قیامت با چشم سر که از برداشت سطحی آنها از آیات محکم و متشابه قرآن کریم نشأت می گیرد، منحرف و گمراه نشویم.
ویژه ها
انتقاد بی سابقه پسردایی پادشاه کویت از آل سعود
مطالب بیان شده توسط این نویسنده کویتی به سرعت در فضای مجازی و صفحات سایت های اجتماعی منتشر شده و موج جدیدی علیه آل سعود به راه انداخته است.
آتش زدن حسينيه‌اي در جنوب ايران در روز شهادت علي(ع)
گفته مي شود تحرکات وهابيون در اين منطقه در چند سال اخير به شدت افزايش يافته و پيش از اين نيز در سال هاي گذشته يک بار ديگر تلاش کرده بودند تا اين حسينيه را به آتش بکشند اما موفق به اين کار نشده بودند.
ماجراي قطع کردن دو درخت و گرفتن ماهي از آب گل آلود
اما صاحب اين مغازه هنگامي که ديد طوفان تهران تعداد زيادي از درختان را در مناطق مختلف شهر قطع کرد،‌ او نيز با اره به جان درختان مقابل مغازه اش افتاد و آن را بريد.
شيعيان براي پيروزي بر "داعش" به أبولؤلؤ متوسل شده‌اند!
در جديد ترين خبر دروغي که از سوي رسانه هاي وابسته به داعش و بعث در فضاي مجازي منتشر شده، اين است که گفته اند: شيعيان براي پيروزي بر "داعش" به أبولؤلؤ متوسل شده اند!
ماجراي حمله هواداران «الصرخي» به کنسولگري ايران
از اهداف اصلي و گسترده "الصرخي" که توسط سازمان اطلاعات و امنيت سعودي به وي ديکته شده، حمله و انتقاد از جمهوری اسلامی ایران و زیر سوال بردن نظام ولایت فقیه ...
آيا صدا و سيما عزادار مولاي متقيان (ع) نبود؟
ملي پوشان واليبال ايران در بازي با ايالات متحده آمريکا در اقدامي ارزشمند، به مناسبت روز شهادت حضرت علی (ع)، بر دست راست خود مچ بند سياه رنگي بسته بودند.
دستور شرم آور "داعش" درباره ختنه دختران!
اما در بيانيه جديد صادر شده از سوي گروهک تروريستي "داعش"، اين گروهک به جنگجويان خود دستور داد که هر منطقه اي را فتح مي کنند، بعد از تسلط بر آن، همه دختران منطقه را ختنه کنند!
شمشيري که داعش براي سر شيعه برداشته در پايان سر اهل سنت را مي‌برد
آنها از دستورات «أبوبکر البغدادي» پيروي نمي کنند و او را ولي أمر خود نمي دانند لذا از دستورات وي سر پيچي مي کنند و حتي گاهي خلاف آن را عمل مي کنند. داعش هم آنان را "خوارج" مي داند و در آينده به جنگ با آنان خواهد رفت.
نيروهاي عراقي يک «صدام حسين» ديگر را کشتند
منطقه اي که اين تروريست در آن مخفي شده بود زير نظر "داعش" و نيروهاي القاعده بوده لذا انجام عمليات در آن کمي سخت بود اما نيروهاي ما موفق شدند با موفقيت اين کار را انجام دهند.
عدم حمايت رهبر القاعده مراکش از "داعش"
دانشگاه الأزهر مصر نيز در بيانيه اي مشابه مخالفت شديد خود با اعلام تشکيل "خلافت اسلامي" از سوي گروهک تروريستي – تکفيري "داعش" را اعلام کرده بود.
جزئيات جديدي از اقدامات ضد شيعي "بندر بن سلطان"
بندر بن سلطان گفت، خدا باید به شیعیان کمک کند اما به لطف او اکنون گروه‌های پراکنده سنی در عراق و سوریه بیش از شیعیان ممکن است نیاز به کمک خدا داشته باشند.
تأسیس مسجد جديد شیعیان در استرالیا
تصویب این طرح پس از بررسی‌‌های بسیار انجام گرفت. این تصمیمي عادلانه است زيرا تصویب طرح تأسیس این مسجد در راستای احترام به حقوق شهروندان مسلمان به شمار مي رود.
عزاداري شيعيان عربستان در شب شهادت حضرت علي(ع)
برخي رسانه هاي غير شيعي عربستان با انتشار مطالبي در اين باره، مدعي شدند که شيعيان عربستان امسال نسبت به سال هاي گذشته از آزادي بيشتري در برگزاري مراسم مذهبي خود برخوردار بودند.
دولت چین بطور آشکار حقوق مسلمانان را نقض کرده است
این سازمان همچنین هشدار داده که چنین تصمیم هایی در دو عرصه قانونی و حقوقی پیامدهای منفی خواهد داشت، وانگهی تحقیر و تجاوز به حقوق مسلمانان به شمار می رود که رفتاری محکوم و در صورت ادامه این روند واکنش های اجتماعی به بار خواهد آورد.
حک کردن ستاره داوود بر روي مهرهاي نماز!
جا دارد، مسئولان مربوط در وزارت اوقاف و امور خيريه و يا ستاد عالی کانون های مساجد کشور که متولي رسيدگي به امور مساجد هستند، فورا براي جمع آوري اين مهرهاي شبه ناک اقدام ورزند.
تلاش 130 ايراني براي پيوستن به "داعش" !
چندي پيش رسانه هاي وابسته به گروهک تروريستي "داعش" با انتشار مطلبي از پيوستن تعدادي از نيروهاي گروهک تروريستي "جيش العدل" به "داعش" خبر داده بودند اما اين خبر در ايران نه تأييد و نه تکذيب شد.
"الصرخي" چگونه از کربلا گريخت؟
بر اثر آن درگيري ها چندين تن از هواداران "الصرخي" کشته شده و ده ها تن هم بازداشت شدند اما خود "الصرخي" ناگهان ناپديد و متواري شد.
گشت خانه به خانه "داعش" در موصل
این در حالیست که چند روز پیش یکی از رسانه های وابسته به "داعش" با انتشار مطلبی اعلام کرده بود که "کعبه" را نیز منهدم خواهند کرد.
مفتی وهابی: از تجاوز به زنان شیعه فیلم بگیرید و نشر دهید!
اگر یک مجاهدی بعد از قتل یک "رافضی" از همسر آن مقتول خوشش آید، می تواند او را به کنیزی ببرد. در ضمن زنان شیعه لازم نیست که عده نگه دارند زیرا آنها برای مجاهدان مباح هستند!
ضرورت ایجاد زائرسرای اقامتی در قم
در بررسی علل این اتفاق به نکته‌ ای قابل‌ تأمل به نام محل اسکان و اقامت می‌رسیم که بنا بر گفته مسئولان تعداد تخت‌های اقامتی پاسخگوی نیاز مسافران نیست.
اسلام در چين (1)؛
يک روز از ماه مبارک رمضان با خانواده مسلمان چين
خبرنگاران نیز در جریان سفر خود در شهر لان جو احساس کردند که مسلمانان در این شهر فرهنگ اسلام را با دیدگاه سنتی چینی ها نسبت به خانواده به خوبی ادغام کرده اند.
سید "حسن نصرالله" باز هم زیر تیغ جراحي رفت
اين اولين باري نيست که سيد «حسن نصرالله» زير تيغ جراحي مي رود. در سال 2012 نيز به دليل بيماري ديسک کمر يک عمل جراحي موفقيت آميز انجام داد.
ورود عربستان به يمن براي حل پرونده حوثي ها!
شنيده شده که ورود عربستان سعودي به يمن براي حل پرونده درگيري هاي اين کشور، به دستور مستقيم «ملک عبدالله بن عبدالعزيز آل سعود» پادشاه عربستان سعودي انجام شده زيرا وي به شدت نگران مرزهاي جنوبي کشورش است.
توهين به سيد «حسن نصرالله» بنام "اهل سنت غزه"!
در اين تصوير که مربوط به چند ماه پيش است، تعدادي از سلفي هاي غزه پلاکاردي در دست دارند که بر روي آن عکس سيد «حسن نصرالله» به شکل يک دزد دريايي وجود دارد.
الازهر: باید از قبور انبیاء و صالحین دفاع کرد
قبر «علی بن أبی طالب» و فرزندانش در عراق، حد و مرز تمامی مسلمانان است. از اهل سنت عراق می خواهیم که به صورت منسجم تر با شیعیان جهت هلاک تروریست ها همکاری کنند.
حمله "داعش" به دفتر «مقتدی صدر» و «عمار حکيم»
در حمله تروریستی "داعش" به دفتر «مقتدی صدر» 15 نفر از کارمندان اين دفتر به شهادت رسیدند و 20 نفر دیگر نيز زخمي شدند که حال چند تن از آنان وخیم اعلام شده است.
روحانی نمایان بعثی (1)
تولید مرجع عربی برای مقابله با مراجع غیر عرب در نجف!
اما دسته سوم که تعدادشان اندک بود، آن دسته از عراقی هایی بودند که یکی از نزدیکان و اقوام خود را در جنگ عراق و ایران از دست داده بودند و در واقع از جمهوری اسلامی ایران دل پری داشته اند.
نيروي امنيتي بحرین: «عيسي قاسم» کافر است!
«عادل فلیفل» مزدور سازمان اطلاعات و امنيت رژيم آل خليفه در بحرین است. وي با انتشار نوار ویدئویی از خود در فضاي مجازي، پيروان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام را به از بين بردن تهديد کرده است.
"کمال حیدری" لعن زیارت عاشوراء را زير سؤال برد
همانطور که در چند سال پیش خطاب به آن فرد لبنانی گفتم، کسانی که مذهب خدشه وارد می کنند از ابن ملجم مرادی ملعون کمتر نيستند، اکنون نيز حرفم را تکرار مي کنم.
استاد حوزه علمیهی نجف اشرف:
جنایات تکفیری‌ها در سوریه و عراق سوغات عمال یهود است
در جنگ فکری نیز نباید بنشینیم داعشی‌ها، وهابی ها و سلفی ها بیایند فکر خود را نشر دهند بعد ما فکر کنیم که در برابر آنها چه باید بکنیم.
داعش "کوفه" را پایتخت خلافت اسلامی تعیین کرد!
اين بيانيه همچنين مي افزايد: رافضی ها جایی در کوفه ندارند، ما ابتدا مکان های شرک آلود کوفه را تخریب سپس در مسجد آنجا نماز شکر را خواهیم خواند!
آخرین اخبار
روزه داری برای درمان ۱۰ بیماری تاثیر دارد

تصاویر سلاحی که کودکان غزه را درو می کند!

اخاذي پزشک قلابي از دختران دم‌بخت

موشک های مقاومت، صهیونیست ها را شوکه کرد

الجزیره: السیسی خائن اصلی مردم غزه

پیشنهاد لیبرمن برای ترور «خالد مشعل»

بررسی پیوند کلیه ایرانی به مسلمانان خارجی

دستگیری زن جوان حین اجرای موسیقی زنده

افشای موضع عربستان درباره حمله به غزه

تکفیری ها 4 برابر کارمندان حقوق می‌گیرند

نگرانی صهیونیست‌ها از آغاز «جنگ» تمام‌عیار

دستگیری ۶۲ تروریست در کرکوک

نامه تکان‌دهنده پزشک نروژی بیمارستان الشفاء غزه

اسارت‌ نظامی‌ صهیونیست توسط‌ حماس / عکس

نوه امام: مخالفان دیروز مبارزه سر سفره انقلاب نشسته‌اند

«الظواهری» با «البغدادی» چه خواهد کرد؟

سفره افطار سرهنگ قبل از پهن شدن جمع شد!

تصاویر کشتار دختران دبیرستانی توسط داعش

نگاهی به اقدامات داعش در عراق و سوریه

سوتی روزه خواری (عکس)

رقابت ایران و قطر برای ساخت فیلم حضرت محمد (ص)

تکفیری های داعش بدتر از چنگیز خان مغول

۵ هزار شهروند ترکیه در صفوف داعش

جنگ توییتری و فیسبوکی القاعده با داعش!

القاعده یمن خروج زنان از خانه را ممنوع کرد

محدود کردن فعالیت شبکه های اجتماعی حامی فلسطین

گزارش تصویری از مراسم افطاری ایتام

مسیحیان موصل راهی کربلا شدند

هلاکت بیش از 65 تکفیری در عراق

تقابل پلیس و خودسرها مقابل حسینیه ارشاد

واکنش مالکی به اخراج مسیحیان از موصل

احتمال آتش بس در نوار غزه از عید فطر

فرمانده‌ایرانی سامرا را ازشر تروریست‌ها حفظ کرد

دختران مجرد می توانند در میانسالی باردار شوند

مهاجمان مسلح مهمانان افطاری را به رگبار بستند

اعلام همبستگی نصرالله با مقاومت فلسطین

دوختن پیراهن مراد در شب بیست‌ و هفتم رمضان!

موصل خالی از مسیحی شد

دستگیری 8 شیطان‌پرست در شب قدر

بن لادن روسیه کشته شد

سرنوشت صدام در انتظار مسعود بارزاني

پیشی گرفتن زنان ایرانی از مردان در حج تمتع

بازداشت مخالفان جنگ در تل‌آویو

گزارش ویژه سازمان ملل از جنایات تکفیری‌ها

اسارت یک نظامی صهیونیست در غزه

خاورمیانه مستعد تشکیل گروه‌های تکفیری است

عکس: نمایی زیبا از حرم امیرالمؤمنین (ع)

زنان داعشی در موصل چه می‌کنند؟

مولوی نذیر احمد سلامی: داعش تروریست و جنایتکار است

سفر شمخانی به عراق و دیدار با حضرت آیت‌الله سیستانی

دستگیری زمین خواران اداره اوقاف

اعطای دکترای افتخاری الازهر به پادشاه سعودی

مشکلات جوامع ناشی از بدفهمی از قرآن است

اولین نشانه‌ جنگ داخلی تروریست‌ها در عراق

کاهش ایدز در جهان، افزایش در ایران

مجازات حامیان مالی تکفیری‌ها در عربستان

گزینه های مطرح برای نخست وزیری عراق

هلاکت نظامی صهیونیستی در حمله به نوار غزه

پسر محمد مرسی بازداشت شد

حجاب اجباری را در چه حد می‌توان قانونی کرد؟

نشست حامیان تکفیری‌ها در اردن!

حضرت آیت‌الله مکارم‌ شیرازی هشدار داد

آغاز حمله زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه

زن جوان اوکراینی در آستارا مسلمان شد

بیانیه حضرت آیت‌الله مکارم‌ شیرازی در دفاع از مردم غزه

مفتی وهابی: از تجاوز به زنان شیعه فیلم بگیرید و نشر دهید!

ضرورت ایجاد زائرسرای اقامتی در قم

يک روز از ماه مبارک رمضان با خانواده مسلمان چين

جزییاتی از زندگی در بین داعشیان بی‌رحم

حکم روزه‌داری در کشورهای شمال اروپا

پربیننده ها
نظر سنجی
به نظر شما روند فعلی سقوط رژیم های عربی ادامه خواهد یافت؟
بلی
خیر

مناظره
به نظر شما اختلاف در آغاز و پایان ماه مبارک رمضان قابل حل است؟
علی: با سلام بر برادر عزیز و بی جنبه آقای الحاج بهرام حقی دیز42 . برادر عزیز حجتان انشا الله مقبول حق ، بنده به شما و جایی که زیارت نموده ا ید توهین نکردم که اینقدر بر آشفته شدید.بله سعادت می خواهد زیارت خانه خدا ، نبی مکرم اسلام و قبور ائمه بقیع علیهاالسلام . تا بحال مشاهده نموده اید نامه ها یی ار رهبر معظم انقلاب و یا مراجع عظام وقتی که امضا می کنند و یا اسم خودشان را جایی می نویسند فقط نام و نام خانوادگی خودشان را می نویسند و نه بیشتر ... ضمناً بنده اصلاً خودم را در حدی نمی بینم که بیایم با حضرتعالی و یا سایر ین چه حضوری و یا غیر حضوری به مناظره بنشینم . شاید جنابعالی در خیلی زمینه ها صاحب نظر و اندیشه باشید اما من نه . اتفاقی سایت شیعه انلاین را نگاه می کرده چشمم به بخش مناظره افتاد وقسمت شما را که خواندم دیدم هیچ سنخیت و ربطی به سؤال مناظره ندارد پاسخی برایتان نوشتم . اما فهمیدم که نه تنها به چهارچوب بدنی بلکه به تمام وجود و هستی شما برخورده ازحرفهای این حقیر. از این بابت از شما عذر می خواهم. هُوَ أَعْلَمُ بِکُمْ إِذْ أَنشَأَکُم مِّنَ الْأَرْضِ وَإِذْ أَنتُمْ أَجِنَّةٌ فِی بُطُونِ أُمَّهَاتِکُمْ فَلَا تُزَکُّوا أَنفُسَکُمْ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنِ اتَّقَى ( سوره نجم آیه 32) او نسبت به شما از همه آگاهتر است، از آن هنگام که شما را از زمین آفرید و در آن موقع که به صورت جنینهایی در شکم مادرانتان بودید. پس خودستایی نکنید. او پرهیزگاران را بهتر می شناسد. توفیق روز افزونتان را از خدا خواستارم
حاج بهرام حقی دیز 42: آقای شرکت کننده بانام مبارک علی سلام : لطفاً دقت نما وبه روز باش وموقع اظهار نظر همه جوانب سخن گفتن را مراعات نما، بنده چندی قبل جواب سوال مناظره راداده بودم و این که گفته ای علم مناظره را ندارم بنده پیشنهاد می نمایم که حضوری باجنابعالی مناظره نمایم درهمه زمینه ها حاضر هستی یا نه؟ درضمن لقب حاجی بودن به خودراافتخاری بس وصف ناشدنی فرض می نمایم زیرا زیارت خانه خدا با صدق نیت قلبی وخدایی توفیقی می باشد که خدا بخواهد نصیب بندگانش می نماید حالا چرا به چهارچوب بدنی و شخصیتی جنابعالی برخورده که چنین آشفته شده ای لطفاً جواب بده؟ومهمتر اینکه اصلاً رعایت انصاف این است که مخاطب قراردادن شخص به شخص انجام نشود بلکه اظهارات کلی باشد وبدون تهمت ...
سرباز فدایی آقا امام زمان (عج): جناب علی آقاکه مشخص نیست دارای چه شخصیتی می باشی و کاملاً حق باجنابعالی است مبنی براینکه فقط جواب سوال مناظزه رابایستی دادولی چرا به قبای جنابعالی برخورده که چنین از کوره دررفته ومبادرت به تهمت زنی افراد می نمایی ؟ اصلاٌ چه ایرادی دارد که فلان کس با لقب خودش را معرفی نموده ؟ اگر جنابعالی تابحال توفیق زیارت خانه را نیافته ای برا حضرتعالی دعا می کنم شرف یاب شوی ....
علی: آقای جاج بهرام: با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما چند نکته را جهت استحضارتان در زیرمتذکر می شوم انشاءالله که به حضرتعالی بر نخورد. 1افتادگی آموز اگر طالب فیضی. ازاینکه خودت را حاجی خطاب می کنی احساس غرور می کنی. ( حضرت آیت الله بهحت (ره) و بزرگان دین خود را عبد یعنی بنده خدا می نامیدند با اینکه شایسته بهترین القاب بودند. 2 بهتر است فقط به سؤال مناظره جواب بدهید نه درباره اتفاقات روزمره مثل حوادث غزه و... البته همه ما محکوم می کنیم کشتار مسلمانان غزه و عراق و میانمار و... را 3 اگر علم پاسخگویی به سؤالات مناظره را ندارید مجبور به شرکت در مناظره نیستید. مؤید باشید آقای بهرام حقی
وکلبهم باسط ذراعیه بالوصید: باسلام من هم با اینکه تازه وارد سایت شده ام ولی بانظر آقا محمد موافقمبنظر من هم خیلی موضوعات مهمتری وجود دارد که ارزش بیشتری برای مطرح شدن دارند
حاج بهرام حقی دیز 42: نقل شده است که بعد از شهادت "امام علی(ع)"، جبرئیل در میان آسمان و زمین ندا داد: "سوگند به خدا که ارکان هدایت در هم شکست و ستاره‌های دانش نبوت تاریک و نشانه‌های پرهیزکاری بر طرف شد و عروه الوثقی الهی گسیخته شد، زیرا پسر عموی "رسول خدا(ص)" شهید شد، سید الاوصیا و علی مرتضی به شهادت رسید، وی را سیاه بخت‌ترین اشقیاء به شهادت رسانید."شهادت امیر المو منین علی علیه السلام را محضر آقا امام زمان (عج) وهمه رهروان اسلام ناب محمدی (ص) تسلیت وتعزیت عرض می نمایم ....
حاج بهرام حقی دیز 42: إِلَّا الَّذِينَ آَمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَذَکَرُوا اللّهَ کَثِيرًا وَانْتَصَرُوا مِنْ بَعْدِ مَا ظُلِمُوا وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ)باعرض تسلیت شهادت دوم شخص عالم اسلام امیرالمومنین علی علیه السلام وآرزوی قبولی طاعات وعبادات همه مومنان واقعی اسلام ناب محمدی (ص) ، نکته ایی که قابل ذکر است اینکه: واقعاً جای تاسف دارد سکوت به ظاهر مسلمانان هم مذهب ملت فلسطین یعنی اهل سنت سقیفه که درقبال جنایات اسرائیل در غزه سکوت نموده اند،آیااین بندگان خدالااقل هم مذهب شماهستند یا نه ؟
محمد: ضمن سلام و تشکر از برادر عزیز حاج بهرام، و در تکمیل مطلب ایشان متذکر می شوم که قرآن کریم خود ما را از رفتن به سمت ظالمین نهی فرموده و برای چنین خطایی وعده عذاب آتش داده است: و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار!!! این آقای نویسنده سعودی خوب فهمیده و با وجدان سخن گفته. درست است که ما شیعیان از گناه و معصیت و خطا خیلی دور نیستیم و متاسفانه فساد و گناهکاری در جوامع ماهم کم نیست، ولی همین بحث عدم همراهی و طرفداری از دشمنان اصلی دین و منافقینی که پایه گذار همه بدبختی های امت اسلام هستند و در کنار آن حضور هرچند ضعیف و ناکافی ما در جبهه حق مسلم که همان اهل بیت (علیهم السلام) هستند روزنه امید را برای شیعه بازگذاشته. لذا از زبان مبارک حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) صادر شد که: یا علی (علیه السلام) انت و شیعتک هم الفائزون یوم القیامه! یا حق!
محمد: ضمن انتقاد مجدد از آقایان مسئول مناظره که موضوعات نامناسب برای مناظره می گذارند، و به امید آنکه موضوعات چالشدار و مهم مطرح شود، و همچنین انتقاد از شکل و شمایل جدید سایت و بخصوص بخش مناظره که نمی دانم چه مزیتی داشته بر حالت قبلی که خیلی هم خوب بود!!! نظر عزیزان را جلب می کنم به فرازهایی از دعای زیبای ندبه: در این دعای ملکوتی القاب و صفاتی برای حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) ذکر می شود که در اغلب مجالس آقایان "حاج ....." با آب و تاب می خوانند، ولی کسی زحمت نمی کشد در مفاهیم و معانی عظیم آنها برای مردم صحبت کند. در این دعا که بی شک از سوی ولی خدا صادر شده است، می پرسیم که کجاست زنده کننده معالم دین و اهل آن، کجاست تجدید کننده فرائض و سنت ها، کجاست ..... همین دو فراز را دقت کنید! چه کسی را زنده می کنند عزیزان؟ چه چیزی را تجدید می کنند؟ آنچه را که مرده و از بین رفته! قبل از ظهور آن نازنین یوسف زهرا (سلام الله علیها) چیزی از دین اسلام باقی نمانده و قرآن به کناری گذاشته شده و بجای علوم اصیل مسائل ساخته دست این و آن مطرح شده و هرکس برای خودش صاحب نظر در دین و مذهب و شریعت شده! حال آنکه هیچ کس حق تفسیر و تاویل قرآن و دین و سنت از پیش خود را ندارد! وجود نازنین حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) قبل از ترک امت خود بارها به آنها تذکر دادند که هدایت پس از ایشان از کجا باید اخذ شود. یک نگاه به احادیث متواتری چون ثقلین، منزلت، غدیر و آیاتی چون مباهله، تطهیر، ولایت و غیره کافیست تا مردم بدانند که راه درست دین اسلام از کدامین سو باید باشد! وضعیت امروز جهان اسلام نتیجه سرکشی و سرپیچی امت از دستورات آن حضرت است. در همان دعا داریم: لم یمتصل امر رسول الله صلی الله علیه و آله فی الهادین بعد الهادین.... امروز در محافل شیعه به دنبال شیعه کردن اهل سنت هستند و هستیم! ولی دریغ از اینکه شیعیان دارند از دست می روند! البته اخبار آن از قبل رسیده و نمی شود جلوی آنرا هم گرفت! ولی ای کاش بجای اینکه همه توان آقایان صرف بحث های فرعی شود، همه علما و حوزه ها با کنار گذاشتن اختلافاتی از این دست به امر تبلیغ حق اهل بیت (علیهم السلام) در هدایت مردم مشغول شوند و امر آنها را احیاء کنند! این تنها راه زمینه سازی برای ظهور است. تنها راه این است که قلوب مردم را به سوی آن انوار هدایت الهی بکشانیم، و البته از قلبهای خودمان هم غافل نباشیم!!! ابتدا شیعیان را یکپارچه کنیم و بعد سعی کنیم اهل سنت را هم دعوت کنیم به سمت حق، البته با روش و کردار صحیح و بحث علمی و استدلال منطقی که جای خود را در قلوب مردم باز کند. ولی آیا اینکارها به دست ما شدنی است؟ به نظر نمی رسد که توان اینکار در ما باشد! از وعده هایی که کتاب خدا می دهد واضح است که این امر فقط وقتی می شود که خداوند امر بر اصلاح امت به دست یگانه منجی خود نماید. تا آنروز باید صبر کرد و خون دل خورد و دعا کرد، و البته سعی در حفظ و اشاعه حق نمود. و البته اختلافها تا آنزمان باقی خواهند بود! تعجب می کنم که چرا عزیزان موضوعی برای مناظره می گذارند که شیعیان را مقابل هم قرار دهد!! این بحث خیلی واضح است، دلیل اختلاف به تفاوت در نگاه مراجع نسبت به موضوع استهلال برمیگردد و اگر مراجع فکری برای یکی کردن آن نکنند همینطور خواهد ماند. من البته کسی نیستم و نمی دانم از نظر فقهی چطور می شود، ولی آیا امکان ندارد مراجع شیعه نوع اجماع در این بحث داشته باشند تا اختلاف کم شود؟ والله العالم.
حاج بهرام حقی دیز 42: نویسنده سعودی:شیعیان در روز قیامت شرمنده نخواهند شد دکتر حسن فرحان المالکی نویسنده سعودی، در یادداشت جدید خود نوشت: شیعیان در روز قیامت حق دارند افتخار کنند و به (حضرت) علی و زهرا بگویند بخاطر شما بر ما ظلم کردند، ما را آواره کردند و مرارتها کشیدیم. آنها روز قیامت شرمنده نخواهند شد چرا که در کارنامه آنها محبت منافقین و ظالمین وجود ندارد. ولی وقتی نوبت ما می‌رسد و نامه اعمال ما رو می‌شود همه خواهند دید که در کارنامه ما محبت منافقین، ظالمین،‌ معاویه،‌ حجاج، یزید و متوکل عباسی موج می‌زند، چه کسی در روز قیامت به جای ما می‌تواند برای این کار ما توجیه بیاورد و در برابر خدا از ما دفاع کند؟ سب و شتم، فرافکنی و ایجاد ترس و رعب در حق شیعیان، دیگر بس است. چرا که هیچ فایده‌ای در آن نیست.‌ای کاش از شیعیان معنای صبر و اخلاق و معنویت را بیاموزیم. گوارا باد بر شیعیان این خصلت‌ها.
عاشق سامرا: کم کم داریم نزدیک واقع ای میشویم که دل امام حسن وحسین وسجاد وسایر اهل بیت را شکست داغی که بعد از داغ اشرف مخلوقات از عظیم ترین مصیبات اسلام بلکه عظیم ترین داغ بعد از پیامبر(ص) بود شخصی از دنیا رفت که مردم قدرش را ندانستند فقط بگم تسلیت
عاشق سامرا: رابطه تنگاتنگ امیرالمومنین (ع) وعاقبت به خیری رابطه ی زیبای جهان هستی است علی (ع) در خانه ی خدا به دنیا امد در خانه ی خدا ضربت خورد وباعث داغی شد که دیگر التیام پذیر نیست خداوندی که شب قدر را شب تقدیر قرار داده شب نزول قران بهتر از هزار ماه در همان شب های محتمل بر قدر طوری تقدر را نقدر کرد که کسی که میخواهد سرنوشت یک سالش را مشخص کند باید با نام علی (ع) در خانه ی خدا بیاید وقتی شب قدر بهتر از هزار ماهاست شهادت علی (ع) افضل است از هزار شهادت .سنی وشیعه باید شب قدر در خونه ی علی(ع)را بزند خداوند طوری مقدر فرموده که سه شب محتمل بر قدر شب ضربت خوردن علی (ع) شب شهادت علی وشب سوم علی (ع) باشد ایام تولدشان هم ایام اعتکاف است که مردم وقتی میخوان به خدا وصل شوند وسه روز روزه بگیرند باید با نام علی (ع) باشد عید غدیر هم که عید علی (ع) است بزرگترین عید است
حاج بهرام حقی دیز 42: میلاد مبارک سبط اکبر رسول الله (ص)حضرت حسن المجتبی ابن امیرالمو منین علی ابن ابیطالب علیه السلام را محضر همه مسلمانان اسلام ناب محمدی (ص) تبریک و تهنیت عرض می نمایم ...
حاج بهرام حقی دیز 42: این مسئله وسایر مسائل دینی حل نخواهد شد مگر با ظهور حضرت قائم آل محمد مهدی موعود حجت ابن الحسن العسگری علیه السلام ...
صدر: این اختلافات اصلاً مهم نیست و اگر جریانات تفرقه گر در کار نباشد هر کس به تکلیف شرعی خودش عمل می کند حالا امروز را یک نفر اول ماه می داند و فردا را شخص دیگری اول ماه می داند . اینها چیزهای مهمی نیست و بی خودی نمی بایست اینها را مهم کرد
*نام :
ايميل(بدون نمايش) :